Biome platobné možnosti

4 veci, ktoré ste o látkových maskách na tvár nevedeli

Už je to tak, látkové masky letia. Ich používanie celosvetovo rýchlo stúpa a vôbec sa nespomaľuje. Ak ste ešte žiadnu nevyskúšali, prichádzate o toto pohodlné dvadsaťminútové rozmaznávanie vašej tváre, a to priamo v teple domova.

Látkové masky na tvár sú úžasným doplnkom k vašej každodennej starostlivosti o pleť. Nie každému je však jasné, ako z nich vyťažiť maximum. Zoznámte sa preto s tým najdôležitejším, čo sa týka látkových masiek na tvár.

1 Dlhšie neznamená lepšie

Ľudia si bežne predstavujú, že ak dvadsať minút znamená X plusov, tak potom hodina musí znamenať trojnásobný výsledok. Takáto matematika ale pri látkových maskách neplatí. Látkové masky na tvár vytvárajú bariéru, vďaka ktorej sa do plete dostáva množstvo hydratačných a anti-aging prísad. Ak sa ale samotná maska vysuší, začne vlhkosť z vašej pleti odsávať. Aké pravidlo teda platí pri maskách? Maximálny čas použitia by mal byť dvadsať minút, je to dostatok času na to, aby sa do pokožky dostali kľúčové prísady ešte predtým, ako začne maska schnúť. A s maskou na tvári nikdy nespite. Zobudili by ste sa s papierovo suchou pleťou.

2 Kľúčový je zoznam obsiahnutých prísad

Vráťme sa o krok späť. Prečo sú látkové pleťové masky také efektívne? V podstate „dobijú“ vašu pleť obrovským množstvom ingrediencií potrebných pri starostlivosti o pokožku, ktoré by ste niekoľkými kvapkami séra alebo hydratačného prípravku do pokožky nedostali. Tvárové masky tiež tvoria prostredie, doslova bariéru, takže sa tieto prísady môžu do pokožky dostávať neustále a bez odparovania. Práve to je dôvod, prečo je vhodné otočiť balenie masky a prečítať si zoznam obsiahnutých prísad, aby ste vedeli, čo do pokožky „pumpujete“. Uistite sa, že neobsahuje žiadne látky, ktoré by potenciálne mohli vašu pokožku dráždiť, prípadne prísady, nad ktorými by visel otáznik. Ide napríklad o parabény a syntetické farbivá (väčšinou sú uvedené na konci zoznamu, bývajú označené číselne).

3 To, čo urobíte pred a po aplikácii masky je rovnako dôležité, ako látková maska samotná

Ženy sa mnohokrát pýtajú, v ktorej fáze ošetrovania pleti použiť látkovú masku. Látkové masky sa používajú doma. A rovnako, ako by to urobila kozmetička, aj vy začnite s čistou tvárou (očistená a tonizovaná), teda s pleťou, ktorá je pripravená na prijatie všetkého dobrého z obsiahnutých výživných látok. Iný spôsob, ako pomôcť prísadám, dostať sa do pleti, je exfoliácia. Naša pokožka sa prirodzene obnovuje každé štyri týždne, tento proces sa s postupne pribúdajúcim vekom a kvôli agresorom zo životného prostredia spomaľuje. Mŕtve bunky sa ukladajú a hromadia a bránia tak prísadám z prípravkov starostlivosti o pleť v tom, aby sa dostali tam, kam majú.

Nuž, a čo robiť po použití látkovej masky na tvár? Látkové masky sú napustené sérami, ktoré sú vytvorené tak, aby efektívne prenikali do pokožky. Ak teda máte suchšiu pleť, odporúča sa ukončiť ošetrenie ešte hydratačným prípravkom. Takéto zapečatenie masky však nie je potrebné pre každého. Záleží čisto od pokožky a problémov, ktoré máte. Nezáleží na ďalšom postupe, no keď si odstránite masku, nezabudnite si jemne vklepať zostávajúce sérum do pokožky, pomôžete tak vstrebávaniu všetkých živín z látkovej masky.

A ešte jeden rýchly tip – ak vám zostalo nejaké sérum v obale z masky, aplikujte si ho na tvár, krk a chrbty rúk, než si „založíte“ samotnú masku. Prečo plytvať dobrými vecami, no nie?

4 Nie všetky látkové pleťové masky sú vyrobené rovnako

Existuje ohromujúce množstvo technológií na výrobu látkových masiek na tvár. Počínajúc maskami z papiera, z tkaniny, z vlny, z hydrogélu, z biocelulózy až po pleťové masky zo 100% prírodných materiálov, ako napríklad morské riasy. Pri cenovo prístupných látkových plátoch je dôležité skontrolovať, že ide o vysokokvalitnú bavlnu (uprednostňuje sa 100% kvôli priedyšnosti) a či nie je bielená. Je to kvôli tomu, že je dôležité nielen sérum, do ktorého je látková maska namočená, ale aj materiál, ktorý vašu pleť obopína. Hoci teda môže byť „šťava“ z masky úplne nedráždivá, nemusí to platiť aj o látke, v ktorej je nasiaknutá.

Záleží tiež na štruktúre, pretože rôzne masky majú rôzne úrovne priľnutia k pokožke. Môžu sa totiž šmýkať, kĺzať, odlupovať a padať z tváre.

Ak to zhrnieme, sú látkové masky na tvár úžasným spôsobom, ako ešte vylepšiť každodennú starostlivosť o pleť. Masky pritom možno voliť podľa problému, ktorý vašu pokožku trápi. Je vhodné nájsť si takú, ktorá vám bude vyhovovať a takúto masku používať jeden až dvakrát do týždňa.

Súvisiace produkty