Úvod > > Urýchlenie rastu vlasov

Urýchlenie rastu vlasov

Dlhé vlasy sú často považované za znak krásy. Znamenajú tiež mladosť a vitalitu a mnoho ľudí si ich spája aj so zdravím. Väčšina žien, ak nie všetky, by si rada vypestovala dlhé vlasy. Dobrá správa je, že existujú látky, ktoré dokážu urýchliť rast vlasov. Jedná sa o látky ako kofeín, emu olej, extrakt z rastliny roibos alebo aminokyseliny – napríklad L cysteín. Tieto látky sa používajú v šampónoch, vitamínoch alebo vlasových aktivátoroch.

Ako ďalej pomôcť vlasom rásť rýchlejšie?

Vlasy nerastú u každého človeka rovnakou rýchlosťou. Je to spôsobené tým , že rast vlasov do značnej miery závisí na mnohých faktoroch ako je počasie, vek, jedlo, ktoré jete, životné návyky a celkový zdravotný stav. Na druhej strane, existujú aj ďalšie spôsoby, ktorými môžete urýchliť rast vlasov.

Vlasy priemerného zdravého človeka narastú asi o centimeter za mesiac. To znamená , že môžete očakávať asi pätnásť centimetrov za rok, ak sa nezlomia alebo sa ich rast nespomalí v dôsledku niektorého z faktorov uvedených vyššie .

Rýchly rast vlasov môžete podporiť

 • Starostlivou manipuláciou s vlasmi
 • Správnym umývaním vlasov
 • Masážou pokožky hlavy
 • Zdravou stravou

Vlasy sa skladajú z keratínu, čo je proteín zložený z aminokyselín. Aby došlo k rastu nových vlasov, telo musí produkovať tieto aminokyseliny. Bielkovinové diéty sú teda pre vlasy prospešné, takže do svojho jedálnička zaraďte potraviny ako vajcia, mäso a dokonca i mliečne výrobky, napríklad jogurt. Okrem bielkovín je veľmi dôležité si uvedomiť, že krása je odrazom toho, čo jete, preto určite nezabudnite na celkovú zdravú výživu .

Ďalším zvykom pre rýchlejší rast vlasov je správna starostlivosť o vlasy. To zahŕňa minimalizáciu chemického a tepelného ošetrovania. Odporúča sa umývať si vlasy iba teplou alebo vlažnou vodou, pretože horúca voda vlasy vysušuje a robí ich suché a lámavé.

Na tom, ako sa ku svojim vlasom správate tiež záleží. Napríklad zviazanie vlasov do drdola alebo copu, alebo neustále zapletanie vlasov vyťahuje vlasy z korienkov. To nakoniec vedie k rednutiu a lámaniu vlasov. Vlasy si vždy uviažte voľne a pred tým, než pôjdete spať si ich zabaľte. Masáž vlasov je tiež skvelý spôsob, ako urýchliť rast vlasov, pretože zvyšuje krvný obeh a do vlasových folikulov prináša dôležité živiny .
 

Naše najlepšie hodnotené produkty
 • Šampón proti vypadávaniu vlasov FoliVital Pro Šampón proti vypadávaniu vlasov FOLIVITAL PRO Šampón novej generácie proti vypadávaniu vlasov určený pre mužov aj pre ženy. Synergická zmes DHT blokátorov, antioxidantov, minerálov, proteínov a liečivých bylín.
  22 €    Iba 0,39€ /deň
  ( až 8 týždňov liečby )
 • Saw palmetto extrakt 320 Saw Palmetto extrakt 320 (vlasy) Prírodný liek pre mužov aj ženy s výbornými účinkami proti vypadávaniu vlasov.
  25,50 €    iba 0,19€ /deň
  ( až na 2 mesiace liečby )
 • Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF Liečba vypadávania vlasov špeciálne namierená na potreby žien.
  AKCIA pôvodná cena: 32 € 27,40 €    Iba 0,84€ /deň
  ( až na 4 týždne liečby )
vitamíny na vlasy