menu close
Úvod > > Výhody tabliet acai berry

Výhody tabliet acai berry

Acai bobule sú ovocie, ktoré je pôvodom zo Strednej a Južnej Ameriky a rastie predovšetkým pozdĺž rieky Amazonky. Sú to tmavo fialové plody, ktoré sú plné živín. Tvoria veľkú časť stravy mnohých Brazílčanov a v tejto krajine sú cenené. Acai bobule sú veľkosťou, farbou a nutričným zložením podobné čučoriedkam. Sú ľahko dostupné v niekoľkých formách vrátane tabliet.

Pohodlie

Acai tablety sú veľmi pohodlný spôsob, ako využiť všetky zdravotné výhody, ktoré acai bobule ponúkajú. Vo forme tabliet sa znehodnocujú pomaly. Je to tiež veľmi nákladovo efektívny doplnok výživy v porovnaní so šťavami alebo bobuľami. Tablety môžu obsahovať buď čisté acai, alebo sa môžu miešať s ďalšími prísadami. Môžu sa žuť alebo jednoducho nechať rozpustiť v ústach alebo prehltnúť, čo je pohodlné.

Účinné zložky

Acai sa môže pochváliť dlhým zoznamom účinných zložiek. Medzi hlavné zložky, ktoré ho robia tak cenným patria antioxidanty. Podľa štúdií, v acai berry obsah vitamínov (A, C, E, B1, B2 a B3)je tiež vysoký. Obsahuje tiež zdravé tuky, aminokyseliny, a železo. Nutričné prvky majú pozitívny vplyv na mnoho aspektov zdravia a pomôžu acai stať sa zásobárňou živín.

Zvýšená energia

Jedným z najžiadanejších benefitov tabliet Acai ponuky je zvýšenie energie a vytrvalosti. Vzhľadom k vysokej úrovni antioxidantov, Acai pomáha spomaliť proces starnutia a zvýšiť energiu. Medzi vedľajšie účinky acai patria mentálna bdelosť a lepšia schopnosť koncentrácie. Vďaka obsahu antioxidantov, acai dokáže bojovať s voľnými radikálmi, alebo pôvodcami chorôb. Antioxidanty sú merané pomocou ORAC škály. ORAC je skratka pre Oxygen Radical Absorbance Capacity, a pomáha porovnať antioxidačné hladiny rôznych potravín. Acai bobule dosiahli na ORAC škále neuveriteľných 167 bodov, v porovnaní s jablkami, ktoré dosiahli len 14.

Chudnutie

Dôkazy, ktoré boli zverejnené o acai berry ukazujú, že acai môže mať aj vplyv na chudnutie. Spojenie antioxidantov, aminokyselín, mastných kyselín a vitamínov pomáha spaľovať tuk efektívnejšie. Vláknina obsiahnutá v tabletách acai môže tiež prispieť k pocitu plnosti a pomáha pri  správnom trávení. To pomáha dosiahnuť zdravie tela a môže vám pomôcť dosiahnuť perfektnú telesnú hmotnosť.

Spánok

Acai obsahuje vitamíny B, ktoré pomáhajú regulovať dopamín a serotonín – neuro-prenášače v mozgu, ktoré môžu mať vplyv na spánok. Aminokyseliny v tabletách acai môžu tiež uvoľniť svaly, čo uľahčuje zaspávanie a hlboký spánok. Lepší spánok sa rovná lepšie zdravie. Acai tablety môžu prispieť k zdraviu, po ktorom každý túži.

Autor článku: 

Súvisiace produkty

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.