Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. /
 3. Pre ženy
 4. /
 5. Rast vlasov
 6. /
 7. Urýchlenie rastu
Otázky s odpoveďou v poradni:

Urýchlenie rastu vlasov pre ženy

Filtrované: Urýchlenie rastu Zrušiť

Dlhé vlasy sú často považované za znak krásy. Znamenajú tiež mladosť a vitalitu a mnoho ľudí si ich spája aj so zdravím. Väčšina žien, ak nie všetky, by si rada vypestovala dlhé vlasy. Dobrá správa je, že existujú látky, ktoré dokážu urýchliť rast vlasov. Jedná sa o látky ako kofeín, emu olej, extrakt z rastliny roibos alebo aminokyseliny – napríklad L cysteín. Tieto látky sa používajú v šampónoch, vitamínoch alebo vlasových aktivátoroch.

Ako ďalej pomôcť vlasom rásť rýchlejšie?

Vlasy nerastú u každého človeka rovnakou rýchlosťou. Je to spôsobené tým , že rast vlasov do značnej miery závisí na mnohých faktoroch ako je počasie, vek, jedlo, ktoré jete, životné návyky a celkový zdravotný stav. Na druhej strane, existujú aj ďalšie spôsoby, ktorými môžete urýchliť rast vlasov.

Vlasy priemerného zdravého človeka narastú asi o centimeter za mesiac. To znamená , že môžete očakávať asi pätnásť centimetrov za rok, ak sa nezlomia alebo sa ich rast nespomalí v dôsledku niektorého z faktorov uvedených vyššie .

Rýchly rast vlasov môžete podporiť

 • Starostlivou manipuláciou s vlasmi
 • Správnym umývaním vlasov
 • Masážou pokožky hlavy
 • Zdravou stravou

Vlasy sa skladajú z keratínu, čo je proteín zložený z aminokyselín. Aby došlo k rastu nových vlasov, telo musí produkovať tieto aminokyseliny. Bielkovinové diéty sú teda pre vlasy prospešné, takže do svojho jedálnička zaraďte potraviny ako vajcia, mäso a dokonca i mliečne výrobky, napríklad jogurt. Okrem bielkovín je veľmi dôležité si uvedomiť, že krása je odrazom toho, čo jete, preto určite nezabudnite na celkovú zdravú výživu .

Ďalším zvykom pre rýchlejší rast vlasov je správna starostlivosť o vlasy. To zahŕňa minimalizáciu chemického a tepelného ošetrovania. Odporúča sa umývať si vlasy iba teplou alebo vlažnou vodou, pretože horúca voda vlasy vysušuje a robí ich suché a lámavé.

Na tom, ako sa ku svojim vlasom správate tiež záleží. Napríklad zviazanie vlasov do drdola alebo copu, alebo neustále zapletanie vlasov vyťahuje vlasy z korienkov. To nakoniec vedie k rednutiu a lámaniu vlasov. Vlasy si vždy uviažte voľne a pred tým, než pôjdete spať si ich zabaľte. Masáž vlasov je tiež skvelý spôsob, ako urýchliť rast vlasov, pretože zvyšuje krvný obeh a do vlasových folikulov prináša dôležité živiny .


star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
33 hodnotení
Náš tip
Akcia

Tabletky na rast vlasov Longhair pre ženy
Ako mi pomôže na rast vlasov ?

Aminokyselina L-cysteín - svojim pôsobením dokáže predĺžiť rastový cyklus vlasov a tiež urýchľuje rast vlasov.

AKCIA!: 17 EUR 16,15 EUR na 4 týždne užívania

Kombinácia látok pre lepší a rýchlejší rast vlasov, spevnenie vlasov a proti lámavosti vlasov

Skladom
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
20 hodnotení

Šampón na rast vlasov Revita pre ženy
Ako mi pomôže na rast vlasov ?

Kofeín 4% - je známa látka, ktorá účinne stimuluje rast vlasov. Testy postvrdili 46% nárast v aktivite vlasových folikulov a predĺženie rastového cyklu vlasov o 37% u pacientov, ktorí boli liečení touto látkou.

Procyanidín B2 a C-1  >1% (polyfenoly jabĺk) - najnovšie štúdie ukazujú, že topikálna aplikácia tejto látky aktivuje rast nových vlasov s podobnou efektivitou ako minoxidil. Pozitívne vplývajú na zdravie buniek vlasových folikulov, čo je často dostatočné na zastavenie vypadávania vlasov a ich nový rast. Najlepšie účinkuje v oblasti čelovej línie - kútov.

Copper peptidy (peptidy medi) - ich pôsobením sa obnovuje rast vlasov na miestach kde sú aplikované. Rovnako majú schopnosť až o 30% rýchlejšie liečiť rany. Revita je odporúčaná preto aj pre pacientov po transplantácii vlasov kvôli rýchlejšiemu hojeniu darcovských rán.

Biotín - látka, ktorá je často predpisovaná pacientom s vypadávaním vlasov. Je to jedna zo základných zložiek pri budovaní a raste nových vlasov.

Emu olej - podľa výskumov napomáha stimulovať až 80% "spiacich" folikulov.

MSM (metyl sulfonyl metán) - zlúčeniina, ktorá obsahuje síru potrebnú na budovanie kolagénu a keratínu - základných zložiek budovania vlasov.

Karnitín tantrát - bio-aktívna látka, dodávajúca energiu procesu rastu nových vlasov

27 €​ 24,20 € až 6 týždňov používania

Účinný šampón na rast vlasov s obsahom viacerých zložiek.

Skladom
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 hodnotení
Akcia

Vitamíny na rast vlasov Foligain pre ženy
Ako mi pomôže na rast vlasov ?

Biotín - látka, ktorá je potrebná pri tvorbe vlasov. Biotín je veľmi dôležitý pre rast nových vlasov.

MSM - je zdrojom síry, ktorá je potrebná pre tvorbu kolagénu a keratínu - základných prvkov budovania nových vlasov.

Antioxidanty - vitamíny C, A + alfa-lipoová kyselina ochraňujú vlasy pred ničivými účinkami voľných radikálov.

AKCIA!: 39 EUR 37,05 EUR až na 8 týždňov liečby

Komplex najdôležitejších vitamínov v správnych dávkach pre rast zdravých vlasov.

Skladom
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star

Laserový hrebeň na rast vlasov Ultima 9 pre ženy
Ako mi pomôže na rast vlasov ?

Laserové svetlo špecifickej vlnovej dĺžky preniká do buniek vlasových folikulov v pokožke a dodáva im novú energiu. Stimuluje vlasové korienky k novému rastu, predlžuje rastovú fázu vlasov a napomáha udržiavať zdravý rastový cyklus vlasov.

290 €​ 260 €

Nová metóda na zlepšenie rastu vlasov pomocou laseru

Skladom