Biome platobné možnosti
  1. Úvod
  2. /
  3. Pre ženy
  4. /
  5. Vypadávanie vlasov
  6. /
  7. Šampóny
  8. /
  9. Tehotenstvo, po pôrode
Otázky s odpoveďou v poradni:

Šampóny proti vypadávaniu vlasov Pre ženy

Filtrované: Tehotenstvo, po pôrode Zrušiť

Pri liečbe vypadávania vlasov je podstatné aby ste si vybrali ten najvhodnejší šampón. Kvalitný šampón proti vypadávaniu vlasov dokáže vyčistiť z pokožky maz v ktorom je veľké množstvo DHT. Podľa odborníkov je DHT jednou z príčin vypadávania vlasov.... celý text Samozrejmosťou v kvalitnom šampóne proti vypadávaniu vlasov je aj kombinácia účinných látok, ktoré napomáhajú v boji proti vypadávaniu a aktivujú vlasy k novému rastu. Pred kúpou šampónu proti vypadávaniu vlasov sa vždy uistite, že obsahuje kvalitné a vedecky overené účinné látky.

Ponúkame overené a účinné šampóny proti vypadávaniu vlasov pre ženy, mužov aj proti vypadávaniu vlasov v tehotenstve a po pôrode.

Vybrať si môžete z overených značiek šampónov. Najúčinnejšie a a najpopulárnejšie značky proti vypadávaniu vlasov sú šampóny Foligain, Nutrigen Laboratories , Revivogen a DS Laboratories

Čo je DHT

Mužské plešatenie, nazývané tiež androgénna alopécia, je jedným z najbežnejších dôvodov, prečo muži s pribúdajúcimi rokmi strácajú vlasy.

Ženy môžu tiež zažiť tento typ vypadávania vlasov, ale menej často. Je to kvôli tomu, že muži majú zvyčajne v tele viac pohlavného hormónu (testoster.)

Sexuálne hormóny v tele sú považované za najvýznamnejší faktor vypadávania vlasov u mužov.

DHT (dihydrotestoster.) je androgén. Androgén je pohlavný hormón, ktorý prispieva k rozvoju toho, čo sa považuje za „mužské“ pohlavné znaky, ako je napr. ochlpenie na tele. Taktiež je ale zodpovedný za vypadávanie vlasov a plešatenie.

Asi 10 percent testosterónu sa u dospelých premieňa na DHT pomocou enzýmu nazývaného 5-alfa reduktáza (5-AR). Vytvorené DHT prúdi v krvi až k receptorom na vlasových folikuloch v pokožke hlavy, čo spôsobí ich zmenšenie a nepriaznivo vplýva na zdravý rast vlasov.

Vlasové folikuly sú miesta v pokožke odkial vyrastajú vlasy. Sú to v podstate malé kapsuly, z ktorých každá obsahuje jeden prameň vlasov.

Preto šampóny proti vypadávaniu vlasov obsahujú okrem iných podporných látok proti vypadávaniu vlasov aj vysoko účinné prírodné blokátory DHT.

DHT a genetika pri vypadávaní vlasov

Vypadávanie vlasov je spôsobené rôznymi faktormi akými sú stres, zlá životospráva ale aj dedičnosť, čo znamená, že sa vypadávanie vlasov prenáša vo vašej rodine.

Napríklad, ak ste muž a váš otec je plešatý, je pravdepodobné, že budete mať podobný problém s vypadávaním vlasov aj vy s pribúdajúcim vekom. Ak už máte sklon k mužskej plešatosti, účinok DHT na zmenšovanie folikulov je ešte výraznejšie. Preto je potrebné používať šampóny proti vypadávaniu vlasov.


star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
24 hodnotení
Náš tip
26 €​ 22 € až 8 týždňov
Šampón novej generácie proti vypadávaniu vlasov určený pre mužov aj pre ženy. Synergická zmes DHT blokátorov, antioxidantov, minerálov, proteínov a liečivých bylín.
Skladom Liek bez receptu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
5 hodnotení
27 €​ 25 € až 8 týždňov liečby
Revitalizujúci šampón s obsahom Trioxidilu proti padaniu vlasov pre ženy
Skladom Liek bez receptu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
27 €​ 25 € až na 8 týždňov
Kondicionér pre opätovný rast vlasov Foligain pre ženy s 2% Trioxidilom
Skladom Liek bez receptu

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.