menu close

Urýchlenie rastu vlasov

Úvod > > Urýchlenie rastu vlasov

Dlhé vlasy sú často považované za znak krásy. Znamenajú tiež mladosť a vitalitu a mnoho ľudí si ich spája aj so zdravím. Väčšina žien, ak nie všetky, by si rada vypestovala dlhé vlasy. Dobrá správa je, že existujú látky, ktoré dokážu urýchliť rast vlasov. Jedná sa o látky ako kofeín, emu olej, extrakt z rastliny roibos alebo aminokyseliny – napríklad L cysteín. Tieto látky sa používajú v šampónoch, vitamínoch alebo vlasových aktivátoroch.

Tabletky na rýchlejší rast vlasov Longhair

Ako pomôžu vitamíny na vlasy urýchliť rast vlasov?

Aminokyselina L-cysteín - svojim pôsobením dokáže predĺžiť rastový cyklus vlasov a tiež urýchľuje rast vlasov.

Účinné na:

Vitamíny na vlasy Foligain

Ako pomôžu vitamíny na vlasy urýchliť rast vlasov?

Aminokyselina L-cysteín - svojim pôsobením dokáže predĺžiť rastový cyklus vlasov a tiež urýchľuje rast vlasov.

Účinné na:

Šampón proti vypadávaniu vlasov Revita

Ako pomôže šampón Revita urýchliť rast vlasov?

Emu olej - preniká hlboko do pokožky a podľa najnovších výskumov spôsobuje až 20% urýchlenie rastu vlasov.

Kofeín - vedecké štúdie potvrdili, že topikálnym používaním kofeínu v šampóne sa rast vlasov urýchlil v priemere o 46% a rastový cyklus vlasov o 37%

Roibos - ukázalo sa, že výťažky z liečivého čaju Rooibos napomohli zrýchliť rast vlasov u 89% pacientov zo sledovanej skupiny.

Aminokyselina L - cysteín - urýchľuje rast vlasov a predlžuje rastový cyklus vlasov. Rozširuje priemer vlasového korienku.

Účinné na:

Ako ďalej pomôcť vlasom rásť rýchlejšie?

Vlasy nerastú u každého človeka rovnakou rýchlosťou. Je to spôsobené tým , že rast vlasov do značnej miery závisí na mnohých faktoroch ako je počasie, vek, jedlo, ktoré jete, životné návyky a celkový zdravotný stav. Na druhej strane, existujú aj ďalšie spôsoby, ktorými môžete urýchliť rast vlasov.

Vlasy priemerného zdravého človeka narastú asi o centimeter za mesiac. To znamená , že môžete očakávať asi pätnásť centimetrov za rok, ak sa nezlomia alebo sa ich rast nespomalí v dôsledku niektorého z faktorov uvedených vyššie .

Rýchly rast vlasov môžete podporiť

  • Starostlivou manipuláciou s vlasmi
  • Správnym umývaním vlasov
  • Masážou pokožky hlavy
  • Zdravou stravou

Vlasy sa skladajú z keratínu, čo je proteín zložený z aminokyselín. Aby došlo k rastu nových vlasov, telo musí produkovať tieto aminokyseliny. Bielkovinové diéty sú teda pre vlasy prospešné, takže do svojho jedálnička zaraďte potraviny ako vajcia, mäso a dokonca i mliečne výrobky, napríklad jogurt. Okrem bielkovín je veľmi dôležité si uvedomiť, že krása je odrazom toho, čo jete, preto určite nezabudnite na celkovú zdravú výživu .

Ďalším zvykom pre rýchlejší rast vlasov je správna starostlivosť o vlasy. To zahŕňa minimalizáciu chemického a tepelného ošetrovania. Odporúča sa umývať si vlasy iba teplou alebo vlažnou vodou, pretože horúca voda vlasy vysušuje a robí ich suché a lámavé.

Na tom, ako sa ku svojim vlasom správate tiež záleží. Napríklad zviazanie vlasov do drdola alebo copu, alebo neustále zapletanie vlasov vyťahuje vlasy z korienkov. To nakoniec vedie k rednutiu a lámaniu vlasov. Vlasy si vždy uviažte voľne a pred tým, než pôjdete spať si ich zabaľte. Masáž vlasov je tiež skvelý spôsob, ako urýchliť rast vlasov, pretože zvyšuje krvný obeh a do vlasových folikulov prináša dôležité živiny .
 

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.