Úvod > > Svrbenie hlavy

Svrbenie hlavy

Nepríjemné svrbenie hlavy spojené so zvýšeným rednutím a vypadávaním vlasov. Svrbením hlavy – niekedy až tak nepríjemným, že sa škrabete až dokým to nezačne bolieť,  trpí veľké množstvo mužov aj žien s vypadávajúcimi vlasmi.

Ako a prečo vzniká svrbenie hlavy? Podľa odborníkov to je spôsobené tzv. zápalovými bunkami v našom tele. Tieto bunky sú prítomné u každého človeka a sú súčasťou imunitného systému. Nachádzajú sa v celom tele a ich hlavnou úlohou je vyhľadávať prítomnosť cudzích látok ako baktérií a vírusov. Zápalové bunky sa vyskytujú aj vo vlasových folikuloch. V prípadoch častého a intenzívneho svrbenia hlavy bolo pozorované zvýšené množstvo zápalových buniek v pokožke hlavy. Ak sa zápalové tieto bunky zhlukujú na jednom mieste, je to signál, že reagujú na nejaký podnet. Dôvodom môžu byť zmeny v pokožke alebo vlasových folikuloch.  Výskumy potvrdili, že množstvo zápalových buniek je v pokožke hlavy vyššie u ľudí trpiacich vypadávaním vlasov. Experti tvrdia, že to môže mať negatívny vplyv na vypadávanie vlasov.  Isté je, že spojitosť medzi vypadávaním vlasov a svrbením hlavy tu je.

Revita šampón – najlepší spomedzi šampónov proti vypadávaniu vlasov.

Revita je nespochybniteľne najúčinnejší šampón proti vypadávaniu vlasov súčastnosti. Vďaka účinnej látke ketokonazol, nielen odstraňuje svrbenie ale aj napomáha stimulovať rast vlasov. Ketokonazol účinkuje aj ako antiandrogén, čo napomáha rastu nových vlasov v prípade dedičného vypadávania vlasov. Neexistuje žiaden iný šampón s podobne účinným zložením a šampón Revita by určite mal byť súčasťou každej liečby vypadávania vlasov. Po niekoľkých týždňoch používania by malo byť svrbenie hlavy vyliečené. 

Alternatívou  je používanie šampónov s obsahom napríklad aloe vera, ktoré napomáhajú zmierniť svrbenie hlavy. Problémom je, že neodstraňujú príčinu a často sa stane, že sa svrbenie vráti späť.

Ketokonazol nie je jediná látka, ktorá lieči svrbenie hlavy, viaceré produkty v našej ponuke majú podobné vlastnosti vďaka látkam ako peptidy medi  (copper peptidy), emu olej alebo gama linolová, olejová a linolejová kyselina.

Naše najlepšie hodnotené produkty
 • Šampón proti vypadávaniu vlasov FoliVital Pro Šampón proti vypadávaniu vlasov FOLIVITAL PRO Šampón novej generácie proti vypadávaniu vlasov určený pre mužov aj pre ženy. Synergická zmes DHT blokátorov, antioxidantov, minerálov, proteínov a liečivých bylín.
  22 €    Iba 0,39€ /deň
  ( až 8 týždňov liečby )
 • Saw palmetto extrakt 320 Saw Palmetto extrakt 320 (vlasy) Prírodný liek pre mužov aj ženy s výbornými účinkami proti vypadávaniu vlasov.
  25,50 €    iba 0,19€ /deň
  ( až na 2 mesiace liečby )
 • Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF Liečba vypadávania vlasov špeciálne namierená na potreby žien.
  AKCIA pôvodná cena: 32 € 27,40 €    Iba 0,84€ /deň
  ( až na 4 týždne liečby )
vitamíny na vlasy