Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Spánok
 4. >
 5. Tabletky
 6. >
 7. Tabletky na spanie Valemin 1200mg
 
Tabletky na spanie a nespavosť Valemin
zoom_in
 
Vysoko kvalitný, bezpečný a nenávykový, čisto prírodný doplnok na spanie...viac

Bežná cena:19 €​
Vaša cena: 14,90 €      Iba 0,24€ /deň
schedule až na 8 týždňov liečby

Skladom Doprava a doručenie
phone Nákup telefonicky: 0948 582 245 (Po-Pi 7.00-15-00)
60tbl. ( až na 8 týždňov liečby )
Zloženie Množ.
Harmanček 200mg
5-HTP extrakt 100mg(8:1) 800mg
Levanduľa extrakt 12,5mg(4:1) 50mg
Valeriána extrakt 37,5mg(4:1) 150mg

Valemin je vysoko kvalitný, bezpečný a nenávykový, čisto prírodný liek na spanie.  Obsahuje zložky, ktorých cieľom je zmierniť občasné príznaky ťažkostí súvisiacich so zaspávaním, budením počas noci, nespavosťou a nekvalitným spánkom. Nespavosť môže mať vplyv na vašu náladu, koncentráciu a celkový zdravotný stav. Tieto tabletky na spanie sú bezpečnou, jemnou, nenávykovou pomôckou na spanie, ktorá môže prispieť k oveľa pokojnejšiemu nočnému spánku.

Valemin – lieky na spanie pomáhajú pri:

 • nespavosti,
 • problematickom zaspávaní,
 • častom nočnom budení,
 • nekvalitnom spánku.

Tabletky na spanie Valemin sú skutočne všetko, čo potrebujete pre každonočný vynikajúci spánok. Sú výbornou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú prostriedok na spanie po prvýkrát, ale aj pre ľudí, ktorí už mnoho možností vyskúšali, no stále nenašli taký, ktorý by u nich účinkoval. Doprajte si ten kvalitný, pokojný a osviežujúci spánok, po ktorom túžite. A to bez väčších problémov a striedaní pokusov pri hľadaní správneho prostriedku na spanie. Tabletky na spanie Valemin boli špeciálne vyvinuté po výskume a testovaniach rôznych iných prostriedkov na spanie, ktoré sú na trhu dostupné. Nenechajte sa oklamať prostriedkami na spanie, kde je na štítku uvedeného tucet rôznych prísad.

Ako viete, dosiahnuť každý deň to správne množstvo spánku s tým, že sa prebudíte svieži a počas celého dňa dokážete byť koncentrovaný a v pohotovosti, je veľmi dôležitá vec. Kvalitný spánok môže zmeniť váš celkový pohľad na život. Tabletky na spanie Valemin sú čisto prírodné bez umelo vyprodukovaných liečiv, sú bezpečné a nenávykové.

Lieky na spanie Valemin obsahujú iba prírodné a bezpečné prísady a zložky.

Zloženie:

 • 5-HTP
 • výťažok z Valeriány
 • Harmanček
 • výťažok z Levandule.

5-HTP (5-hydroxytryptofán)

Ide o prirodzene sa vyskytujúcu látku získavanú zo semien Griffonia simplicifolia, liečivej rastliny zo západnej Afriky. U ľudí je 5-HTP bezprostredným prekurzorom neurotransmiteru serotonínu (5-HT). To znamená, že 5-HTP sa mení v mozgu priamo na serotonín. Serotonín má mnoho veľmi významných a dôležitých funkcií, vrátane svojej úlohy v rámci spánku, chuti do jedla, pamäte, učenia, regulácie teploty, nálady, sexuálneho správania, kardiovaskulárnych funkcií, svalových kontrakcií a regulácie endokrinných žliaz (žliaz s vnútornou sekréciou).

Aké problémy nastávajú pri nedostatku serotonínu?

Tvorba serotonínu s pribúdajúcim vekom klesá. Navyše môže byť jeho množstvo v každom veku ohrozené stresom. Nízke hladiny serotonínu sa najvýraznejšie prejavujú zhoršením nálady, úzkosťou a nespavosťou. Môžu tiež viesť k rôznym ďalším zdravotným problémom a ochoreniam, čím sa človeku znižuje celková kvalita života.

Čo je Valeriána?

Valeriána, kozlík lekársky alebo latinsky Valeriana officinalis, je trvalka pochádzajúca zo Severnej Ameriky a Európy. Má ružovkasto sfarbené kvety, ktoré vyrastajú z koreňových hľúz alebo podzemkov. Zbiera sa po dovŕšení dvoch rokov, vtedy koreň obsahuje množstvo dôležitých zložiek vrátane valepotriátov, kyseliny valerenovej a iných prchavých olejov.

Ako valeriána účinkuje?

Valeriána sa dlho používala ako prostriedok na upokojenie nervového systému v reakcii na stres a tiež na vyvolanie pokojného spánku. Hoci boli v posledných rokoch objavené a predstavené aj iné prostriedky s podobnými prínosmi, valeriána je stále najpopulárnejším bylinným preparátom na trhu a využíva sa hojne po celom svete.

Valeriána sa používa ako liek na spanie už vyše 1000 rokov. Jej schopnosť pomôcť pri uvoľnení centrálneho nervového systému, podporiť pocit pokoja, znížiť hladiny úzkosti a stresu a zlepšiť spánok, ocenili po celom svete už milióny ľudí. Nie je známe, že by Valeriána ráno po zobudení spôsobovala malátnosť, ani nie je návyková. Užívaním výživových doplnkov s obsahom Valeriány môžete pomôcť telu a mysli uvoľniť sa a zrelaxovať.

Harmanček

Odborníci zistili, že jedna zložka harmančeku pôsobí na mozog podobným spôsobom ako benzodiazepíny, čo je skupina anxiolytických (úzkosť zmierňujúcich) liekov, kam sa radí aj Xanax a Valium. Nielen, že tieto umelo vytvorené lieky môžu vyvolať nepríjemné vedľajšie účinky, ako napríklad bolesť hlavy, zmätenosť, trasenie, závraty a nočné mory. Môžu tiež byť fyzicky návykové.

Na druhú stranu, harmanček pomáha upokojiť napäté nervy a podporiť pokojný spánok. A to bez rizika škodlivých vedľajších účinkov alebo fyzického návyku.

Účinky harmančeku:

 • podporuje zdravé spánkové návyky,
 • zmierňuje úzkosť.

Harmanček patrí do čeľade astrovitých a po stáročia sa využíval na podporu dobrej nálady a celkového zdravia a pocitu pohody.

Levanduľa

Už odpradávna bola symbolom čistoty a nevinnosti. Starovekí Gréci a Rimania zaznamenali jej využívanie v liečiteľstve. Používali ju do kúpeľov, ako parfém a na liečbu mnohých zdravotných problémov. Medicínske znalosti o prínosoch tejto rastliny sa predávali z generácie na generáciu a dodnes sa učíme o pozitívnych vlastnostiach a výhodách tejto rastlinky.

Na aké účely sa používa výťažok z levandule?

Z medicínskeho hľadiska boli popri iných vlastnostiach potvrdené nasledovné atribúty levandule:

 • pôsobí upokojujúco (má antispazmodické vlastnosti, uvoľňuje svalové kŕče),
 • pôsobí proti nadúvaniu (zmierňuje nadúvanie a plynatosť v tráviacom trakte),
 • zmierňuje svalové napätie,
 • urýchľuje hojenie rán,
 • uvoľňuje mozgové vlny, znižuje stres,
 • má antidepresívne účinky,
 • účinkuje ako mierne sedatívum, znižuje nervové napätie, pomáha pri nespavosti,
 • má stimulačné schopnosti, podporuje imunitný systém,
 • má upokojujúce a utišujúce vlastnosti.

Dávkovanie

Užite 1 tabletu 1 hodinu pred spaním a zapite vodou. Dodržujte dávkovanie.

Upozornenie

 • Ak ste tehotná alebo kojíte, prekonzultujte užívanie liekov na spanie Valemin so svojím lekárom.
 • Ak užívate tabletky na spanie Valemin na podporu pokojného spánku, odporúčajú lekári v prípade rannej ospalosti znížiť dávkovanie.
 • Niektoré zložky Valeminu môžu spôsobiť ospalosť, preto buďte opatrní v prípade vedenia motorového vozidla alebo vykonávania činností, ktoré si vyžadujú bdelosť a opatrnosť.
 • Niektoré zložky ako valeriána môžu zosilniť účinok alkoholu.

O firme Nutrigen Laboratories

Nutrigen Laboratories je americká spoločnosť úspešne pôsobiaca v oblasti výživových doplnkov a kozmetických prípravkov novej éry - tzv.nutraceutík a kozmeceutík. Produkty spoločnosti sú obľúbené vďaka jej úsiliu o dosiahnutie absolútnej kvality a spokojnosti zákazníkov. Nutrigen Laboratories  pokrýva množstvo oblastí vrátane: problémov s vlasmi, chudnutia a manažmentu váhy, starostlivosti o pokožku a mnoho ďalších. V Nutrigen Laboratories veríme v silu prírody. Čisto prírodné látky v kombinácii s najmodernejšou technológiou, dokážu často pomôcť prekonať mnohé zdravotné alebo estetické problémy - bez chirurgických alebo iných invazívnych zákrokov. Viac na nutrigenlabs.com

Tabletky na spanie a nespavosť Valemin

Kedy bude moja objednávka odoslaná?

Ak je objednávka vytvorená do 12.00 hodiny, odosielame tovar ešte v rovnaký deň. Všetky objednávky vytvorené po 12.00 hodine odosielame v nasledujúci pracovný deň.

Ako a kedy mi bude tovar doručený?

Slovenská pošta - poštový kuriér. Balík bude doručený na nasledujúci deň od odoslania.

Cena dopravy poštou:

2.69€ (hodnota obj. menej ako 40€)
Zdarma (hodnota obj. = 40€ a viac)

Kuriér GLS - balík bude doručený na nasledujúci deň od odoslania. (Príklad: Objednáte si v pondelok do 12.00 hodiny, balík odošleme ešte v pondelok a v utorok je zásielka u Vás.)

3.29€ (hodnota obj. menej ako 40€)
Zdarma (hodnota obj. = 40€ a viac)

Jednoduchý nákup a diskrétne balenie

Môžete sa spoľahnúť, že nikto nebude vedieť aký je obsah Vašej zásielky. Všetky zásielky balíme diskrétne, podľa potreby do kartónových krabíc alebo bezpečných bublinkových obalov - všetko bez reklám a zbytočných nápisov. Na zásielke je uvedený názov nášho obchodu.

Možnosti platby

 • Dobierka - za vašu objednávku môžete zaplatiť priamo pri preberaní tovaru na pošte alebo u kuriéra. Kuriér akceptuje aj platby platobnými kartami.
 • Platobná brána - Po odoslaní objednávky sa dostanete do platobnej brány, vyberiete si platobnú metódu, objednávku uhradíte - platba prebehne okamžite. Výhodou je okamžité pripísanie platby na náš účet a rýchlejšie odoslanie objednávky.
 • Bankový prevod - Tovar odošleme okamžite po pripísaní platby na náš účet. Bežne 1-3 pracovné dni.
4.8
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Hodnotilo 51 zákazníkov
Výrazný účinok
Čiastočný účinok
Slabší účinok
Neviem posúdiť
Neúčinkuje
34x
2x
3x
12x
0x

Tabletky na spanie Valemin 1200mg recenzie zákazníkov

Spokojnosť:81.5% Hodnotení:52
Andrej, 38rokov : problémy so spánkom-minulosť
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Dobrý spánok sa nedá ničím nahradiť.Tiež som mal problémy, ale vďaka produktu Valemin je to všetko už minulosť.

Elvíra, 55rokov : lepšie spanie
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Tabletky mi pomáhajú.Konečne sa ako-tak vyspím.Zatiaľ som spokojná a dúfam, že to bude ešte lepšie.

Anka, 48rokov : verim v pomoc
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Problem so spankom je nieco strasne.Vyskusala som rozne overene metody, tiez tabletky.
Valemin je podla zlozenia cisto prirodny liek na spanie. Bezpecny a nenavykovy. Preto som ho objednala a idem vyskusat. Dufam v jeho doby ucinok.

Ján, 49rokov : valemin-dobrý spánok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Vďaka tabletkám Valemin sa mi vrátil pokojný spánok. Už po využívaní balenia nemám problém zaspávať.Aj spánok je kvalitnejší a dlhší.

Valéria, 51rokov : výborný
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Prekvapil ma dobrý účinok tabliet.Zaspávanie mi nerobilo problém,ale asi po 4-5 hodinách som sa pravidelne budila a do rána som už len prebdela. Pri užívaní Valeminu sa tento stav pozitívne zlepšil. Bez budenia teraz prespím aj 7 hodín.

Adam, 56rokov : zaberajú
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Výborne zaberajú,som účinkom spokojný a doporučujem.

Adam, 42rokov : účinkom som nadšený
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Dlhšiu dobu som mal problémy so spánkom. Zatiaľ som neobjavil dôvod. Objednal som si tabletky na spanie Valemin ako na skúšku a badám, že problém pomaly ustupuje. Som úplne nadšený.

Adela, 36rokov : vstávam oddychnutá
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Problém so spánkom má v dnešnej dobe zrejme každý. Nevenovala som tomu pozornosť, až na doporučenie som objednala Valemin a musím priznať,že spánok mám kvalitnejší a vstávam oddychutá. Ďakujem.

Hanka, 61rokov : verim v pomoc
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Vyskusala som uz vela rad a pripravkov na spanie. Nic mi zatial moc nepomohlo.Prirodny liek na spanie som objavila na tejto stranke a rozhodla som sa vyskusat.Dufam, ze pomoze.

Terézia, 56rokov : pre mňa slabší účinok
Hodnotenie účinku: Slabší účinok

Vyskúšala som Valemin. Nie som však s ním celkom spokojná. Očákavala som lepší účinok. Zrejme je to tým, že som už užívala silnejšie lieky na predpis a tieto majú oproti ním slabší účinok.Chcela som ale prejsť na niečo prírodné.

Anička, 23rokov : pokojný spánok
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Ešte som neužívala žiadne tabletky ani lieky na spanie.Teraz som však v takom stave, že sa potrebujem upokojiť a zmierniť napätie a stres pred spaním.Tak dúfam, že mi Valemin pomôže.

Ján, 58rokov : zatial neviem posudit
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Som uz starsi a mam problemy so spanim-teda s nocnym budenim,co som doteraz nepoznal.Nemam ziadne ine zdravotne problemy,preto chcem vyskusat nieco prirodne,nenavykove.O ucinku budem informovat.

Dana, 29rokov : valemin na dobry spanok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

V praci potrebujeme byt stale sustredena v pohotova.Ked sa dobre nevyspim, mam niekedy problem.Vyskusala som Valemin a je to ok.

Erika, 34rokov : dobrý spánok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Výborné tabletky na spanie.Spím po nich ako zabitá a ráno som konečne svieža a oddýchnutá.

Terka, 58rokov : majú účinok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Tabletky pomáhajú. Pri nespavosti ich berie aj manžel.

Jane, 36rokov : spánok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Po dlhom čase dobrý spánok.To sa ani nedá vypovedať. Som vďačná.

Peter, 58rokov : lepsie spanie
Hodnotenie účinku: Čiastočný účinok

S pripravkom mam dobru skusenost.Uzival som tablety asi dva tyzdne.Uz som sa tak casto nebudil a spal som pokojnejsie.

František, 52rokov : problémy ustúpili
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Dlhšie ma trápili problémy so zaspávaním a včasným budením.Pomohol mi práve tento produkt.Zatiaľ som spokojný.

Ján, 51rokov : na lepšie spanie
Hodnotenie účinku: Čiastočný účinok

Nechcem zaťažovať organizmus silnými tabletkami na predpis,preto som zvolil Valemin.Zatiaľ len skúšam,ale už aj tak sa cítim po ich užití pokojnejšie sa spánok prichádza skôr.

Andrea, 29rokov : pomohlo hneď
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Ešte som teda neužívala žiadne tabletky na spanie,ale toto mi skutočne pomohlo.

Imrich, 61rokov : slabsi ucinok
Hodnotenie účinku: Slabší účinok

Zrejme uz potrebujem nieco silnejsie.Cakal som lepsi ucinok,ale pre tych ktori maju mensi problem, doporucujem.

Vladimír, 53rokov : dufam v ucinok
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

O produkte som cital dobre hodnotenia. Hladal som nieco prirodne a nenavykove.Dufam ze bude ucinkovat.

Jaro, 45rokov : dobrý spánok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Dobrý spánok. Som spokojný.

Edita, 52rokov : som vďačná
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Už dlhšie som hľadala niečo prírodné a bezpečné na spanie. Zdá sa, že som našla ten správny liek.Po týždni užívania som sa konečne dobre vyspala. Ďakujem.Kto vie čo je nespavosť,určite vie o čom píšem.

Mária, 48rokov : vyriešil moje problémy
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Viac ráz som si objednala Valemin.Určite vyriešil moje problémy s nespavosťou.

Zdenka, 32rokov : dobry ucinok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

S tabletami som spokojna.Nie su silne ani navykove a ucinok splna moje ocakavania.

Václav, 45rokov : prirodny produkt
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Som prekvapeny dobrym ucinkom tabliet.Nemam zaujem o akesi silne lieky,len nieco prirodne.Nasiel som to v tomto produkte. Som spokojny.

Václav, 53rokov : verím v pomoc
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Problémy so zaspávaním nemám.V noci sa však budím a nespím aj 2 hodiny.Vtedy síce čítam,ale určite by som radšej spal.S dôverou sa obraciam na tieto tabletky (recencie sú dobré) a verím, že pomôžu.

Miriam, 42rokov : pomáhajú
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Na problémy so spaním som našla výborné tabletky Valemin.Obsahujú prírodné prísady a skutočne pomáhajú.

Olga, 38rokov : na spanie
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Často sa mi stavalo, že po nočnej smene som dlho nemohla zaspať.Po tabletkách mám výborný spánok a som oddýchnutá.

Alena, 52rokov : dobrý pomocník
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Problémy so spaním sú výsledkom našich osobných alebo zdravotných problémov.Ja som si našla pomocníka v týchto tabletkách.Treba ich vyskúšať. Mne pomáhajú.

Samuel, 38rokov : osvedceny
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Radsej preferujem prirodne produkty ako nieco synteticke.Vyrobok sa mi osvedcil,uz viac raz som ho objednal.

Andrej, 42rokov : na spanie
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Nikdy som nemal problémy so zaspávaním.Zatiaľ to nechcem riešiť liekmi na predpis.Dúfam, že tabletky pomôžu.

Jozef, 62rokov : spokojný spánok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Objednal som už druhý krát. Som spokojný.

Lívia, 45rokov : doporučujem
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Nikdy som neužívala žiadne lieky na spanie aj keď spánok som nemala najlepší. Nedávno som našla v tomto obchode prírodné tabletky Valemin. Vyskúšala som ich. Spánok mám odvtedy dlhší a tiež sa menej budím. Doporučujem.

Simona, 26rokov : dobre na spanie
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Ziadne ukludnujuce cajiky,alebo teple mlieko s medom pred spanim mi vobec nepomahali. Po uziti Valeminu je to vsak celkom ine.Hodinu pred spanim uzijem a spanok potom pride.

Tatiana, 29rokov : valemin
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Mam problemy so spankom.Tablety som objednala na odporucanie. Dufam, ze pomozu.

František, 49rokov : dobrý spánok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Asi po mesiaci konečne dobrý spánok vďaka týmto tabletkám.

Adela, 31rokov : dobre
Hodnotenie účinku: Slabší účinok

Po uzivani tabliet mam spanok urcite pokojnejsi,ale ocakavala som cosi viac.Zrejme treba uzivat dlhsiu dobu.Budem pokracovat.

Miro, 49rokov : spokojný spánok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Konečne som sa v pohode vyspal.

Jarmila, 49rokov : spanie
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

V poslednom čase mám problémy so spánkom.Dlho nemôžem zaspať a keď sa to konečne stane,tak sa zase o 2-3hod. budím.Hľadala som niečo prírodné,nie moc silné a aby mi to účinkovalo.Podľa popisu by tieto tabletky tak tomu zodpovedali a dúfam, že mi pomôžu navrátiť nočný spánok.

Valéria, 28rokov : problém mi vyriešil Valemin
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Mala som stále častejšie ,,nespavé noci". Aj hodne práce, aj stres. Tieto tabletky vyriešili môj problém. Skutočne mi pomohli.

Vlado, 56rokov : dobry produkt
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Na obcasne problemy so zaspavanim a spankom vrelo doporucujem.

Jozef, 49rokov : valemin
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Lepsie zaspavanie aj kludnejsi spanok.

Ján, 52rokov : očakávam účinok
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Pred časom som užíval pri občasnej nespavosti tabletky podobného zloženia. Bol som s nimi spokojný,lenže sa z trhu vytratili.Dúfam, že tieto budú tiež také účinné.

Pavlína, 36rokov : doporucujem
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Som prekvapena vybornym ucinkom produktu. Urcite doporucujem.

Peter, 48rokov : účinkuje
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Tabletky som kúpila manželovi.So spánkom má problémy už dlho. Večer síce zaspí, ale v noci sa budí a potom aj 2 hodiny číta.Ráno by už zase spal, ale treba ísť do práce. Po týždni užívania sa už tak nebudí a spánok má tiež kľudnejší.

Karol, 53rokov : trafil som dobre
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Je problém si vybrať zo širokej ponuky produktov.Vyskúšal som Valemin a som spokojný.

Alena, 43rokov : dobry spanok
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Uzivam len par dni tak zatial neviem dobre posudit.

Patrik, 48rokov : Prirodny produkt
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Vahal som s objednanim vyrobku. Nechcel som nic silne,iba prirodny produkt.Zlozenie tohto tomu zodpoveda a to ma presvedcilo. Zatial neviem ohodnotit.

Mária, 46rokov : lepší spánok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Po dlhšom čase konečne lepší spánok.Určite nie po jednej tablete a jednom dni,ale v priebehu týždňa dobrý výsledok.

Diskusia k produktu

Zatiaľ bez otázok a diskusie. Pýtajte sa, radi Vám odpovieme.

Upozornenie: Vaše individuálne skúsenosti s produktom sa môžu líšiť od vyobrazení alebo skúseností zákazníkov v recenziách. Skúsenosti sú subjektívne a nie sú zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnotenia, pretože veríme, že skúsenosti zákazníkov zjednodušia výber produktu. Recenzie, názory a hodnotenia nie sú upravované. Prechádzajú však kontrolou aby sme predišli zneužitiu.

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.