Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Vypadávanie vlasov
 4. >
 5. Tabletky
 6. >
 7. Biotin tabletky 10 000mcg

Biotín tabletky 10 000mcg | Extra účinok | Vlasy pokožka nechty | 60tbl.
 
biotín
 
 • Biotín v extra silnej dávke 10 000mcg.
 • Pomoc pre jemné, rozštiepené alebo lámavé VLASY a NECHTY
 • Lepšie vyzerajúca POKOŽKA
 • Mnoho ďalších priaznivých účinkov pre organizmus
...viac

Bežná cena: 18 €​
Vaša cena: 14,90 €      Iba 0,25€ /deň
schedule na celé 2 mesiace liečby

Aktívne zľavy

vitaminy -5% : Dodatočná zľava 5% ak Váš nákup obsahuje aj vlasový aktivátor

biotin + nechty : Zľava 1.8eur na biotin pri kúpe vitamínov na nechty

Dodatočná zľava 5% ak Váš nákup obsahuje aj vlasový aktivátor
Na sklade Doprava a doručenie
phone Nákup telefonicky: 0948 582 245 (Po-Pi 7.00-15-00)
Alernatíva Pre komplexnejšie doplnenie vitamínov odporúčame vitamíny na vlasy Folivital Pro, ktoré obsahujú okrem množstva iných vitamínov aj biotín.
60tbl. ( na celé 2 mesiace liečby )

Biotín v extra silnej dávke 10 000mcg.

Indikácia

 • dôležitý pre zdravé vlasy, pokožku a nechty
 • základná živina pre metabolizmus uhľohydrátov
 • potrebný na syntézu mastných kyselín
 • pomáha udržiavať zdravý nervový systém
 • pomáha pri zmene potravy na energiu
 • zapojený do transformácie aminokyselín na proteíny
 • prispieva k zdraviu pohlavných a potných žliaz
 • podporuje normálny bunkový rast

Čo je biotín?

Biotín patrí do rodiny B komplexu, v skutočnosti to ale nie je vitamín. Je to koenzým, ktorý spolupracuje s vitamínmi. Tvorí sa prirodzene v malom množstve v čreve. Biotín bol známy pod názvom vitamín H. Nachádza sa v mnohých potravinách, vrátane ovsenej múky, zeleniny, arašidov, orechov, vaječných žĺtkov, ryže, orechov, špenátu, zemiakov a hydiny a hovädziny. Označenie biotín pochádza z gréckeho slova „bios“, čo znamená „život“. Prvýkrát sa ho podarilo izolovať v roku 1936. Biotín je rozpustný vo vode, takže jeho prípadný nadbytok sa odstráni prostredníctvom moču.

Čo dokáže  biotín a aké vedecké štúdie tieto tvrdenia podporujú?

Vlasy a nechty

Vlasy sú vytvorené z keratínu - keratín je druh proteínu. Biotín po užití napomáha tvorbe amino-kyselín, ktoré sú zákadnými stavebnými blokmi proteínov. Keďže vlasy sa skladajú z proteínu, biotín tak môže napomôcť zlepšeniu rastu vlasov.

Biotínové doplnky dokážu podporiť jemné, rozštiepené alebo lámavé nechty na nohách a rukách. Rovnako pôsobí aj pri vlasoch. Biotín sa používal aj pri boji s alopéciou (čiastočné alebo celkové padanie vlasov) u detí aj u dospelých.

Energia a chudnutie

Biotín pomáha telu lepšie využiť potravu pri tvorbe energie. Znamená to, že biotín dokáže zvýšiť hladiny energie a tiež zefektívniť tráviaci proces. Biotín teda môže pomôcť ľuďom pri chudnutí. To robí z biotínu ideálny výživový doplnok v prípade, že potrebujete získať viac energie a znížiť hmotnosť.

Pokožka

Mnoho nepriamych dôkazov potvrdzuje, že biotín môže výrazne zlepšiť aj zdravotný stav pokožky.

Cukrovka

Ľudia s cukrovkou typu 2 majú často nízke hladiny biotínu. Biotín môže byť zapojený do syntézy a uvoľňovania inzulínu. Zlepšená inzulínová odpoveď môže znížiť vašu závislosť na inzulíne a zlepšiť celkové zdravie. Úvodné štúdie a výskumy na zvieratách aj ľuďoch tvrdia, že biotín môže pomôcť pri zlepšení kontroly krvného cukru u ľudí s cukrovkou, hlavne cukrovkou druhého typu. Bolo by dobré, aby sa v tejto oblasti uskutočnilo viac výskumov.

Periférna neuropatia

Bolo hlásené, že biotínové doplnky zlepšujú symptómy periférnej neuropatie u niektorých ľudí, u ktorých sa tento stav rozvinul buď z dlhotrvajúcej cukrovky alebo pretrvávajúcej hemodialýzy kvôli poruche obličiek. Periférna neuropatia sa odvíja od poškodenia nervov končatín a môže byť sprevádzaná bolesťou, svalovou slabosťou a problémami s chôdzou. Ľudia, ktorí brali biotín z týchto dôvodov, hlásili zlepšenie po jednom až troch mesiacoch po začatí užívania doplnku.

Kandidové infekcie

Kandidové infekcie ovplyvňujú pokožku, ústa a vagínu a sú spôsobené kvasinkovými hubami. Možné symptómy zahŕňajú biely povlak v ústach alebo v krku, bolestivé prasklinky v rohoch úst, kožné vyrážky tvoriace sa obyčajne v slabinách, medzi prstami a pod prsiami a tiež svrbenie a podráždenie vagíny. Niektorí odborníci veria, že ľudia s nedostatkom biotínu môžu byť náchylnejší na kandidové infekcie.

Vysoký cholesterol

Štúdie na zvieratách a zopár štúdií vykonaných na ľuďoch tvrdia, že nízke hladiny biotínu sú spájané s vysokým celkovým a LDL („zlým“) cholesterolom.

Poruchy pozornosti

Kontroverzný, ale zaujímavý prieskum preukázal, že osoby s ADD/ADHD môžu z užívania B vitamínových doplnkov ťažiť, a to kvôli ich úlohe vo vylepšení rozsahu pozornosti. Dôkazy indikujú, že vplyv B vitamínov na pozornosť je významný.

Prečo by ste mali užívať biotín?

Biotín je potrebný pre metabolizmus tukov, uhľohydrátov a proteínov. Ako koenzým je zapojený do množstva procesov a je využívaný každou bunkou v tele. Biotín je zapojený do metabolizmu energie a zohráva úlohu pri schopnosti tela využívať glukózu. Preto je biotín potrebný pri udržiavaní vyrovnaných hladín krvného cukru. Je podstatný pri bunkovom raste a replikácii.

Pomáha tvoriť a udržiavať chemické štruktúry v keratíne (hlavnom proteíne nachádzajúcom sa vo vlasoch a nechtoch). Biotín je často odporúčaný na posilnenie vlasov a nechtov. Práve preto sa nachádza v mnohých kozmetických a zdravotných produktoch pre vlasy a pokožku.

Biotín - pre zdravú kožu, vlasy a nechty. Účinkuje aj proti vypadávaniu vlasov. Biotín je tiež vhodný na liečbu lámavosti nechtov a rozštiepených nehtov.

Aké sú príznaky deficitu?

Medzi príznaky deficitu biotínu môže patriť padanie vlasov, suchá pokožku, únava, neschopnosť dlhšieho sústredenia, depresie, vrodené vady a žalúdočná nevoľnosť.

Má biotín nežiadúce účinky?

Neexistujú žiadne známe údaje o toxicite, spájané s biotínom. Ak ste tehotná alebo kojíte, prekonzultuje užívanie biotínu s lekárom.

Dávkovanie

Užite 1 tabletu denne s jedlom. Neprekračujte doporučené dávkovanie.

Technické údaje

60 tabliet. 1 Tableta obsahuje 10mg čistého biotínu.

O firme Nutrigen Laboratories

Nutrigen Laboratories je americký výrobca výživových doplnkov a kozmetických prípravkov novej generácie - tzv.nutraceutík a kozmeceutík. Snahou o dosiahnutie absolútnej kvality, si vyslúžila uznanie a spokojnosť zákazníkov. Produkty Nutrigen Laboratories  pokrývajú množstvo oblastí vrátane: problematických vlasov, chudnutia a manažmentu váhy, starostlivosti o pokožku a mnoho ďalších. V Nutrigen Laboratories veríme v silu prírody. Čisto prírodné látky v kombinácii s najmodernejšou technológiou, dokážu často pomôcť prekonať mnohé zdravotné alebo estetické problémy - bez chirurgických alebo iných invazívnych zákrokov. Viac na nutrigenlabs.com

biotín

Kedy bude moja objednávka odoslaná?

Ak je objednávka vytvorená do 12.00 hodiny, odosielame tovar ešte v rovnaký deň. Všetky objednávky vytvorené po 12.00 hodine odosielame v nasledujúci pracovný deň.

Ako a kedy mi bude tovar doručený?

Slovenská pošta - poštový kuriér. Balík bude doručený na nasledujúci deň od odoslania.

Cena dopravy poštou:

2.69€ (hodnota obj. menej ako 40€)
Zdarma (hodnota obj. = 40€ a viac)

Kuriér GLS - balík bude doručený na nasledujúci deň od odoslania. (Príklad: Objednáte si v pondelok do 12.00 hodiny, balík odošleme ešte v pondelok a v utorok je zásielka u Vás.)

3.29€ (hodnota obj. menej ako 40€)
Zdarma (hodnota obj. = 40€ a viac)

Jednoduchý nákup a diskrétne balenie

Môžete sa spoľahnúť, že nikto nebude vedieť aký je obsah Vašej zásielky. Všetky zásielky balíme diskrétne, podľa potreby do kartónových krabíc alebo bezpečných bublinkových obalov - všetko bez reklám a zbytočných nápisov. Na zásielke je uvedený názov nášho obchodu.

Možnosti platby

 • Dobierka - za vašu objednávku môžete zaplatiť priamo pri preberaní tovaru na pošte alebo u kuriéra. Kuriér akceptuje aj platby platobnými kartami.
 • Platobná brána - Po odoslaní objednávky sa dostanete do platobnej brány, vyberiete si platobnú metódu, objednávku uhradíte - platba prebehne okamžite. Výhodou je okamžité pripísanie platby na náš účet a rýchlejšie odoslanie objednávky.
 • Bankový prevod - Tovar odošleme okamžite po pripísaní platby na náš účet. Bežne 1-3 pracovné dni.
5
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Hodnotilo 45 zákazníkov
Výrazný účinok
Čiastočný účinok
Slabší účinok
Neviem posúdiť
Neúčinkuje
42x
0x
1x
2x
0x

Biotin 10000mcg 60tbl. recenzie zákazníkov

Spokojnosť:96.4% Hodnotení:45
Emy, 35rokov : účinok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Od konca júna užívam Biotin a som mierne spokojná. Moje vlasy sú pevnejšie pri korienkoch. Funguje to, aj keď po chvíli užívania sa rast trochu pozastaví.

pevnejšie uchytenie v korienkoch

pozastavenie procesu

Dalibor, 40rokov : tabletky na rast vlasov
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Bol som v stresu a vypadavali mi vlasy. Vsimol som si znacnu zmenu v strate vlasov v zavislosti od csu kedy som zacal brat tablety. Velmi dobra investicia

Fero, 45rokov : Biotin
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Z dlhych vlasov som za 10 mesiacov nemal na hlave skoro nic. Priatel mi odporucil uzivat vitamin B a dakujem mu za vsetko, lebo mi opat rastu vlasy. Beriem 10mg kazdy den.

vlasy rastu

nic

Alica K., 36rokov : nic moc
Hodnotenie účinku: Slabší účinok

Vybrala som polku balenia a ztial nic, nevsimla som si zmenu.

Petra, 56rokov : zázrak
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Výbornéé, úúúžasné, funguje na galóny perc. Som nadšená účinkom.

účinok

jozef, 38rokov : lepšie nechty aj pokožka
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Po užívaní biotínu som spozoroval lepší, rýchlejší rast nechtov a zlepšenie suchej pokožky na rukách,na ktorú nepomáha žiadna masť.

výrazné zlepšenie suchej, popraskanej pokožky na rukách

žiadne

Ján, 63rokov : biotin
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Využíval som už dve balenia vitamínu. S výsledkom som veľmi spokojný.Ekzém,ktorý má trápi na rukách už niekoľko rokov krásne ustúpil,popraskaná pokožka zjemnela a zahojila sa.

Zuzana, 43rokov : na krehké nechty
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Na lámajúce nechty som si objednávala najskôr špeciálne vitamíny.Po objavení tohto produktu som sa dočítala, že je veľmi dobrý aj na nechty.Môžem to skutočne potvrdiť a doporučujem.

Maria, 34rokov : super
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Biotin mam odskusany. Posobi velmi dobre na pokozku, nechty aj vlasy.Skutocne 3-v jednom.Ak zistite jeho dobre ucinky, budete ho nadalej objednavat ako ja.

veronika, 48rokov : pomohlo
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Užívam už druhé balenie biotinu.Moje vlasy sú zdravšie,prestali sa tiež štiepať a menej vypadávajú.Som šťastná,že mi už niečo pomohlo.

Mariana, 45rokov : výborný
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Výborný na suchú pokožku a lámavé nechty. Aj keď som si pokožku ošetrovala hydratačným krémom po krátkom čase bola opäť suchá.Pomohol mi až biotin. Po ňom mám tiež peknejšie a zdravšie nechty.

Marta, 61rokov : biotin
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Super vyrobok.Stav mojich suchych a polamanych vlasov sa skutocne zlepsil.Taktiez sucha pokozka vypada lepsie, zdravsie a hydratovana.Je to super. Urcite si objednam dalsie balenie.

Alenka, 31rokov : super
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Mala som problémy so suchou pokožkou,už to vypadalo miestami na ekzém.Po využívaní 2 balení sa mi stav veľmi zlepšil,tiež lámavé nechty mám úplne v pohode. Určite objednám ďalšie balenie.

Mária, 61rokov : výborný účinok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Biotin je super. Objednávam ho už dlhší čas, vždy na jar a na jeseň.Vtedy sa mi stav pokožky zhoršuje. Po využívaní biotínu akoby sa stal zázrak.Stav sa mi vždy zlepší. Doporučujem.

Soňa, 48rokov : skutocne zabral
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Mam problem s lamavostou vlasov a tiez so suchou pokozkou.Na vlasy pouzivam rozne olejove zabaly. Dlho som hladala tiez nieco na pokozku a sucasne mi biotin pomohol aj na vlasy.Ovplyvnilo ma aj hodnotenie produktu, preto som sa rozhodla pre jeho kupu.Som velmi spokojna.Biotin mi pomohol ako nic predtym.

Magda, 33rokov : zdravá pokožka aj nechty
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Biotín užívam pravidelne 2x do roka.Som s ním veľmi spokojná. Udržujem ním zdravú pokožku aj nechty.

Miriam, 36rokov : viditelny ucinok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Tabletky som uzivala na suchu pokozku. Jej stav sa mi po 2 mesiacoch podstatne zlepsil.Tiez som zbadala, ze mi vlasy menej vypadavaju. Je to super,preto som objednala dalsie balenie.

Patrik, 43rokov : doporucujem
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Vyborny na suchu pokozku a lamave nechty.

Gita, 43rokov : biotin
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Veľmi sa mi osvedčil na vlasy aj pokožku. Užívam ho už dlhšie s prestávkami.Stále sa vraciam len k nemu.

Alenka, 23rokov : vyborny
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Doporucujem pri lamavosti nechtov a tiez na ich rast.

Pavlína, 37rokov : ocakavam dobry ucinok
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Docitala som sa, ze biotin sa odporuca na posilnenie nechtov,vlasov a zdravu pokozku. To je prave to co potrebujem, preto som si tento produkt objednala.Ohlasy na jeho ucinky su pozitivne,tak verim ze, mi pomoze.

Valéria, 39rokov : produkt ok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Biotín užívam s prestávkami už dosť dlho.Veľmi sa mi osvedčil.Zlepšil sa mi stav pokožky aj nechtov.Vlasy po využívaní prípravku mám zdravšie a vitálnejšie. Vždy som spokojná.

Aďka, 23rokov : doporučujem
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Lámavosť a štiepanie nechtov mi úplne prestalo.Tiež začali rýchlejšie rásť.Pri problémoch s nechtami veľmi doporučujem.

Miro, 43rokov : na vlasy
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Mojím problémom sú jemné a lámavé vlasy.Využíval som už veľa prípravkov, ale nakoniec mi pomohol až biotín.Teraz už viem,čo mi zaberá a čo budem užívať.

Peter, 58rokov : vynikajúci
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Na popraskanú pokožku na rukách, a to veľmi popraskanú niekedy až do krvi, mi pomáha len biotin.Žiadne krémy,ani mastičky.

monika, 26rokov : na nechty ok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Po využívaní som zaznamenala výrazný rast nechtov.

Mojmír, 52rokov : ucinkuje
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Jednoznacne dobry na suchu, popraskanu pokozku.

Erik, 48rokov : zlepšenie stavu
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Výborné tablety na vlasy, nechty aj kožu. Doporučujem.

Andrea, 31rokov : na nechty výborný
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Veľmi sa mi zlepšil stav nechtov. Prestali sa štiepať aj podrástli.

Marta, 53rokov : pomaha
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Casto pouzivam biotin.Mam suchu pokozku a tiez mi pomaha proti lamavosti vlasov.Vzdy som spokojna.

Daniela, 32rokov : verím v zlepšeníe
Hodnotenie účinku: Neviem posúdiť

Biotin má účinky aké potrebujem na polámané nechty a vlasy.Pri výbere ma ovplyvnili dobré hodnotenia výrobku,preto verím v taký istý účinok.

Lenka, 34rokov : výrazne zlepšenie stavu
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Tabletky mám odskúšané. Objednávam ich dlhšie,lebo mi pomáhajú pri suchej pokožke.Aj keď som používala rôzne krémy a telové mlieka,výsledok nebol taký dobrý ako po biotine.

Lucka, 25rokov : som spokojna
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Uzivala som biotin pre rozstiepane nechty a zaroven som zistila mensiu lamovst vlasov.
Vyborne.Som spokojna,uz som objednala dalsie balenie.

Ingrid, 41rokov : vždy pomôže
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

V zimnom období mám vždy problém so suchou pokožkou a silnejším vypadávaním vlasov. Liek na tento problém som našla. Je to Biotín.Vždy mi pomôže. Doporučujem.

Veronika, 27rokov : prevencia
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Je to vitamín z rady B komplexu.Potrebný pre zdravú pokožku vlasy aj nechty doporučovaný lekármi.Užívam ho ako prevenciu a nemám žiadne problémy.

Miloš, 33rokov : dobry ucinok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

V jeseni mi zacali dost vypadavat vlasy. Mal som stastie, ze som objednal prave Biotin. Uz po vyuzivani jedneho balenia vypadavanie znacne ustupilo. Objednal som preto dalsie, aby ucinok bol co najlepsi.

Marta, 35rokov : výborný doplnok
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Kedysi som kupovala v lekárni B komplex.Neskôr som objavila Biotín.Ten mi viac zapasoval-zaúčinkoval a odvtedy ho používam.Som s ním veľmi spokojná.

Zuzana, 41rokov : doporučujem
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Prípravok užívam preventívne.Preto nemám problémy s vlasmi ani s pokožkou.Doporučujem.

Adam, 38rokov : vyborne
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Mal som problemy s lamavostou nechtov.Boli fakt skarede a tiez sa stiepali.Hned na prvy pokus mi zaucinkoval Biotin. Uzival som ich 2 mesiace. Problemy krasne ustupili. Objednam dalsie balenie, az mam istotu.

Angelika, 37rokov : zdravá pokožka
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Biotín mi pomáha udržiavať vlasy aj pokožku v zdraví. Užívam 2-3x v roku.Doporučujem.

Jan, 46rokov : pomáhajú
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Tabletky mi už viackrát pomohli pri suchej pokožke. Teraz som objednal preventívne,aby som predišiel problému.

Gabika, 32rokov : proti unave
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Proti unave bojujem s vitaminom C a tabletkami Biotin, ktore tiez pomahaju zlepsit stav pokozky a vlasov.

Daniel, 28rokov : hodnotím ako výborný
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

S biotinom mám veľmi dobré skúsenosti.Akonáhle zistím suchú pokožku, hneď ho objednám a užívam.Po ňom sa mi výrazne zlepší aj stav nechtov.

Pavlína, 33rokov : účinkujú
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Vitamíny Biotín sú super.Sú odporúčané na posilnenie nechtov a vlasov, čo skutočne môžem aj potvrdiť a tiež doporučujem.

Mario, 36rokov : zdravie
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Je to vlastne B-komplex,ktory je velmi dolezity pre nase zdravie. Uzivam ho tak 2x do roka a preto som zatial fit.

Diskusia k produktu

Zatiaľ bez otázok a diskusie. Pýtajte sa, radi Vám odpovieme.

Upozornenie: Vaše individuálne skúsenosti s produktom sa môžu líšiť od vyobrazení alebo skúseností zákazníkov v recenziách. Skúsenosti sú subjektívne a nie sú zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnotenia, pretože veríme, že skúsenosti zákazníkov zjednodušia výber produktu. Recenzie, názory a hodnotenia nie sú upravované. Prechádzajú však kontrolou aby sme predišli zneužitiu.


Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.