Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Vypadávanie vlasov
 4. >
 5. Tabletky
 6. >
 7. Biotin tabletky 10 000mcg

Biotín tabletky 10 000mcg | Extra účinok | Vlasy pokožka nechty | 60tbl.
 
biotín
 
 • Biotín v extra silnej dávke 10 000mcg.
 • Pomoc pre jemné, rozštiepené alebo lámavé VLASY a NECHTY
 • Lepšie vyzerajúca POKOŽKA
 • Mnoho ďalších priaznivých účinkov pre organizmus
...viac

AKCIA!: 14,90 € 14,15 €      Iba 0,25€ /deň
schedule na celé 2 mesiace liečby

Využite tieto zľavy

Využite tieto zľavy

vitaminy -5%: Dodatočná zľava 5% ak Váš nákup obsahuje aj vlasový aktivátor

biotin + nechty:Zľava 1.8eur na biotin pri kúpe vitamínov na nechty

Dodatočná zľava 5% ak Váš nákup obsahuje aj vlasový aktivátor
Skladom Doprava a doručenie
phone Nákup telefonicky: 0948 582 245 (Po-Pi 7.00-15-00)
Alernatíva Pre komplexnejšie doplnenie vitamínov odporúčame vitamíny na vlasy Folivital Pro, ktoré obsahujú okrem množstva iných vitamínov aj biotín.
60tbl. ( na celé 2 mesiace liečby )

Biotín v extra silnej dávke 10 000mcg.

Indikácia

 • dôležitý pre zdravé vlasy, pokožku a nechty
 • základná živina pre metabolizmus uhľohydrátov
 • potrebný na syntézu mastných kyselín
 • pomáha udržiavať zdravý nervový systém
 • pomáha pri zmene potravy na energiu
 • zapojený do transformácie aminokyselín na proteíny
 • prispieva k zdraviu pohlavných a potných žliaz
 • podporuje normálny bunkový rast

Čo je biotín?

Biotín patrí do rodiny B komplexu, v skutočnosti to ale nie je vitamín. Je to koenzým, ktorý spolupracuje s vitamínmi. Tvorí sa prirodzene v malom množstve v čreve. Biotín bol známy pod názvom vitamín H. Nachádza sa v mnohých potravinách, vrátane ovsenej múky, zeleniny, arašidov, orechov, vaječných žĺtkov, ryže, orechov, špenátu, zemiakov a hydiny a hovädziny. Označenie biotín pochádza z gréckeho slova „bios“, čo znamená „život“. Prvýkrát sa ho podarilo izolovať v roku 1936. Biotín je rozpustný vo vode, takže jeho prípadný nadbytok sa odstráni prostredníctvom moču.

Čo dokáže  biotín a aké vedecké štúdie tieto tvrdenia podporujú?

Vlasy a nechty

Vlasy sú vytvorené z keratínu - keratín je druh proteínu. Biotín po užití napomáha tvorbe amino-kyselín, ktoré sú zákadnými stavebnými blokmi proteínov. Keďže vlasy sa skladajú z proteínu, biotín tak môže napomôcť zlepšeniu rastu vlasov.

Biotínové doplnky dokážu podporiť jemné, rozštiepené alebo lámavé nechty na nohách a rukách. Rovnako pôsobí aj pri vlasoch. Biotín sa používal aj pri boji s alopéciou (čiastočné alebo celkové padanie vlasov) u detí aj u dospelých.

Energia a chudnutie

Biotín pomáha telu lepšie využiť potravu pri tvorbe energie. Znamená to, že biotín dokáže zvýšiť hladiny energie a tiež zefektívniť tráviaci proces. Biotín teda môže pomôcť ľuďom pri chudnutí. To robí z biotínu ideálny výživový doplnok v prípade, že potrebujete získať viac energie a znížiť hmotnosť.

Pokožka

Mnoho nepriamych dôkazov potvrdzuje, že biotín môže výrazne zlepšiť aj zdravotný stav pokožky.

Cukrovka

Ľudia s cukrovkou typu 2 majú často nízke hladiny biotínu. Biotín môže byť zapojený do syntézy a uvoľňovania inzulínu. Zlepšená inzulínová odpoveď môže znížiť vašu závislosť na inzulíne a zlepšiť celkové zdravie. Úvodné štúdie a výskumy na zvieratách aj ľuďoch tvrdia, že biotín môže pomôcť pri zlepšení kontroly krvného cukru u ľudí s cukrovkou, hlavne cukrovkou druhého typu. Bolo by dobré, aby sa v tejto oblasti uskutočnilo viac výskumov.

Periférna neuropatia

Bolo hlásené, že biotínové doplnky zlepšujú symptómy periférnej neuropatie u niektorých ľudí, u ktorých sa tento stav rozvinul buď z dlhotrvajúcej cukrovky alebo pretrvávajúcej hemodialýzy kvôli poruche obličiek. Periférna neuropatia sa odvíja od poškodenia nervov končatín a môže byť sprevádzaná bolesťou, svalovou slabosťou a problémami s chôdzou. Ľudia, ktorí brali biotín z týchto dôvodov, hlásili zlepšenie po jednom až troch mesiacoch po začatí užívania doplnku.

Kandidové infekcie

Kandidové infekcie ovplyvňujú pokožku, ústa a vagínu a sú spôsobené kvasinkovými hubami. Možné symptómy zahŕňajú biely povlak v ústach alebo v krku, bolestivé prasklinky v rohoch úst, kožné vyrážky tvoriace sa obyčajne v slabinách, medzi prstami a pod prsiami a tiež svrbenie a podráždenie vagíny. Niektorí odborníci veria, že ľudia s nedostatkom biotínu môžu byť náchylnejší na kandidové infekcie.

Vysoký cholesterol

Štúdie na zvieratách a zopár štúdií vykonaných na ľuďoch tvrdia, že nízke hladiny biotínu sú spájané s vysokým celkovým a LDL („zlým“) cholesterolom.

Poruchy pozornosti

Kontroverzný, ale zaujímavý prieskum preukázal, že osoby s ADD/ADHD môžu z užívania B vitamínových doplnkov ťažiť, a to kvôli ich úlohe vo vylepšení rozsahu pozornosti. Dôkazy indikujú, že vplyv B vitamínov na pozornosť je významný.

Prečo by ste mali užívať biotín?

Biotín je potrebný pre metabolizmus tukov, uhľohydrátov a proteínov. Ako koenzým je zapojený do množstva procesov a je využívaný každou bunkou v tele. Biotín je zapojený do metabolizmu energie a zohráva úlohu pri schopnosti tela využívať glukózu. Preto je biotín potrebný pri udržiavaní vyrovnaných hladín krvného cukru. Je podstatný pri bunkovom raste a replikácii.

Pomáha tvoriť a udržiavať chemické štruktúry v keratíne (hlavnom proteíne nachádzajúcom sa vo vlasoch a nechtoch). Biotín je často odporúčaný na posilnenie vlasov a nechtov. Práve preto sa nachádza v mnohých kozmetických a zdravotných produktoch pre vlasy a pokožku.

Biotín - pre zdravú kožu, vlasy a nechty. Účinkuje aj proti vypadávaniu vlasov. Biotín je tiež vhodný na liečbu lámavosti nechtov a rozštiepených nehtov.

Aké sú príznaky deficitu?

Medzi príznaky deficitu biotínu môže patriť padanie vlasov, suchá pokožku, únava, neschopnosť dlhšieho sústredenia, depresie, vrodené vady a žalúdočná nevoľnosť.

Má biotín nežiadúce účinky?

Neexistujú žiadne známe údaje o toxicite, spájané s biotínom. Ak ste tehotná alebo kojíte, prekonzultuje užívanie biotínu s lekárom.

Dávkovanie

Užite 1 tabletu denne s jedlom. Neprekračujte doporučené dávkovanie.

Technické údaje

60 tabliet. 1 Tableta obsahuje 10mg čistého biotínu.

O firme Nutrigen Laboratories

Nutrigen Laboratories je americký výrobca výživových doplnkov a kozmetických prípravkov novej generácie - tzv.nutraceutík a kozmeceutík. Snahou o dosiahnutie absolútnej kvality, si vyslúžila uznanie a spokojnosť zákazníkov. Produkty Nutrigen Laboratories  pokrývajú množstvo oblastí vrátane: problematických vlasov, chudnutia a manažmentu váhy, starostlivosti o pokožku a mnoho ďalších. V Nutrigen Laboratories veríme v silu prírody. Čisto prírodné látky v kombinácii s najmodernejšou technológiou, dokážu často pomôcť prekonať mnohé zdravotné alebo estetické problémy - bez chirurgických alebo iných invazívnych zákrokov. Viac na nutrigenlabs.com

biotín
5
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Hodnotilo 45 zákazníkov
Výrazný účinok
Čiastočný účinok
Slabší účinok
Neviem posúdiť
Neúčinkuje
42x
0x
1x
2x
0x

Recenzie zákazníkov

Diskusia k produktu

Zatiaľ bez otázok a diskusie. Pýtajte sa, radi Vám odpovieme.

Upozornenie: Vaše individuálne skúsenosti s produktom sa môžu líšiť od vyobrazení alebo skúseností zákazníkov v recenziách. Skúsenosti sú subjektívne a nie sú zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnotenia, pretože veríme, že skúsenosti zákazníkov zjednodušia výber produktu. Recenzie, názory a hodnotenia nie sú upravované. Prechádzajú však kontrolou aby sme predišli zneužitiu.