Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Vypadávanie vlasov
 4. >
 5. Tabletky
 6. >
 7. Biotin tabletky 10 000mcg

Biotín tabletky 10 000mcg | Extra účinok | Vlasy pokožka nechty | 60tbl.
 
Akcia -5%
biotín
 
 • Biotín v extra silnej dávke 10 000mcg.
 • Pomoc pre jemné, rozštiepené alebo lámavé VLASY a NECHTY
 • Lepšie vyzerajúca POKOŽKA
 • Mnoho ďalších priaznivých účinkov pre organizmus

14,90 €
Ušetríte 5%
Vaša cena:
14,15 €
Iba 0,24 €/deň
60tbl. schedule Na 60 dní používania

Skladom - Odosielame okamžite

Doprava a doručenie
phone Nákup telefonicky: 0948 582 245 (Po-Pi 7.00-15-00)
Alernatíva Pre komplexnejšie doplnenie vitamínov odporúčame vitamíny na vlasy Folivital Pro, ktoré obsahujú okrem množstva iných vitamínov aj biotín.
Výhodný balíček
Súvisiace produkty
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
44 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
17,00 € 16,15 €
Vitamíny Folivital Pro 60tbl.
Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO | Posilnenie a podpora rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov | Prírodné zloženie | Bez receptu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
21 hodnotení
25,50 €
Saw Palmetto extrakt 320 (vlasy) 60tbl.
Saw Palmetto extrakt 320 | Proti vypadávaniu vlasov | Proti masteniu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
22,00 € 20,90 €
Šampón Folivital Pro 200ml.
Šampón Folivital PRO | Proti vypadávaniu vlasov | Na rast vlasov | Proti masteniu | Na poškodené vlasy
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
17 hodnotení
Náš tip
39,90 €
Vlasový aktivátor Spectral RS 60ml.
Spectral RS s aminexilom SP94 | Aktivátor rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zahustenie vlasov
O produkte

Biotín v extra silnej dávke 10 000mcg.

Indikácia

 • dôležitý pre zdravé vlasy, pokožku a nechty
 • základná živina pre metabolizmus uhľohydrátov
 • potrebný na syntézu mastných kyselín
 • pomáha udržiavať zdravý nervový systém
 • pomáha pri zmene potravy na energiu
 • zapojený do transformácie aminokyselín na proteíny
 • prispieva k zdraviu pohlavných a potných žliaz
 • podporuje normálny bunkový rast

Čo je biotín?

Biotín patrí do rodiny B komplexu, v skutočnosti to ale nie je vitamín. Je to koenzým, ktorý spolupracuje s vitamínmi. Tvorí sa prirodzene v malom množstve v čreve. Biotín bol známy pod názvom vitamín H. Nachádza sa v mnohých potravinách, vrátane ovsenej múky, zeleniny, arašidov, orechov, vaječných žĺtkov, ryže, orechov, špenátu, zemiakov a hydiny a hovädziny. Označenie biotín pochádza z gréckeho slova „bios“, čo znamená „život“. Prvýkrát sa ho podarilo izolovať v roku 1936. Biotín je rozpustný vo vode, takže jeho prípadný nadbytok sa odstráni prostredníctvom moču.

Čo dokáže  biotín a aké vedecké štúdie tieto tvrdenia podporujú?

Vlasy a nechty

Vlasy sú vytvorené z keratínu - keratín je druh proteínu. Biotín po užití napomáha tvorbe amino-kyselín, ktoré sú zákadnými stavebnými blokmi proteínov. Keďže vlasy sa skladajú z proteínu, biotín tak môže napomôcť zlepšeniu rastu vlasov.

Biotínové doplnky dokážu podporiť jemné, rozštiepené alebo lámavé nechty na nohách a rukách. Rovnako pôsobí aj pri vlasoch. Biotín sa používal aj pri boji s alopéciou (čiastočné alebo celkové padanie vlasov) u detí aj u dospelých.

Energia a chudnutie

Biotín pomáha telu lepšie využiť potravu pri tvorbe energie. Znamená to, že biotín dokáže zvýšiť hladiny energie a tiež zefektívniť tráviaci proces. Biotín teda môže pomôcť ľuďom pri chudnutí. To robí z biotínu ideálny výživový doplnok v prípade, že potrebujete získať viac energie a znížiť hmotnosť.

Pokožka

Mnoho nepriamych dôkazov potvrdzuje, že biotín môže výrazne zlepšiť aj zdravotný stav pokožky.

Cukrovka

Ľudia s cukrovkou typu 2 majú často nízke hladiny biotínu. Biotín môže byť zapojený do syntézy a uvoľňovania inzulínu. Zlepšená inzulínová odpoveď môže znížiť vašu závislosť na inzulíne a zlepšiť celkové zdravie. Úvodné štúdie a výskumy na zvieratách aj ľuďoch tvrdia, že biotín môže pomôcť pri zlepšení kontroly krvného cukru u ľudí s cukrovkou, hlavne cukrovkou druhého typu. Bolo by dobré, aby sa v tejto oblasti uskutočnilo viac výskumov.

Periférna neuropatia

Bolo hlásené, že biotínové doplnky zlepšujú symptómy periférnej neuropatie u niektorých ľudí, u ktorých sa tento stav rozvinul buď z dlhotrvajúcej cukrovky alebo pretrvávajúcej hemodialýzy kvôli poruche obličiek. Periférna neuropatia sa odvíja od poškodenia nervov končatín a môže byť sprevádzaná bolesťou, svalovou slabosťou a problémami s chôdzou. Ľudia, ktorí brali biotín z týchto dôvodov, hlásili zlepšenie po jednom až troch mesiacoch po začatí užívania doplnku.

Kandidové infekcie

Kandidové infekcie ovplyvňujú pokožku, ústa a vagínu a sú spôsobené kvasinkovými hubami. Možné symptómy zahŕňajú biely povlak v ústach alebo v krku, bolestivé prasklinky v rohoch úst, kožné vyrážky tvoriace sa obyčajne v slabinách, medzi prstami a pod prsiami a tiež svrbenie a podráždenie vagíny. Niektorí odborníci veria, že ľudia s nedostatkom biotínu môžu byť náchylnejší na kandidové infekcie.

Vysoký cholesterol

Štúdie na zvieratách a zopár štúdií vykonaných na ľuďoch tvrdia, že nízke hladiny biotínu sú spájané s vysokým celkovým a LDL („zlým“) cholesterolom.

Poruchy pozornosti

Kontroverzný, ale zaujímavý prieskum preukázal, že osoby s ADD/ADHD môžu z užívania B vitamínových doplnkov ťažiť, a to kvôli ich úlohe vo vylepšení rozsahu pozornosti. Dôkazy indikujú, že vplyv B vitamínov na pozornosť je významný.

Prečo by ste mali užívať biotín?

Biotín je potrebný pre metabolizmus tukov, uhľohydrátov a proteínov. Ako koenzým je zapojený do množstva procesov a je využívaný každou bunkou v tele. Biotín je zapojený do metabolizmu energie a zohráva úlohu pri schopnosti tela využívať glukózu. Preto je biotín potrebný pri udržiavaní vyrovnaných hladín krvného cukru. Je podstatný pri bunkovom raste a replikácii.

Pomáha tvoriť a udržiavať chemické štruktúry v keratíne (hlavnom proteíne nachádzajúcom sa vo vlasoch a nechtoch). Biotín je často odporúčaný na posilnenie vlasov a nechtov. Práve preto sa nachádza v mnohých kozmetických a zdravotných produktoch pre vlasy a pokožku.

Biotín - pre zdravú kožu, vlasy a nechty. Účinkuje aj proti vypadávaniu vlasov. Biotín je tiež vhodný na liečbu lámavosti nechtov a rozštiepených nehtov.

Aké sú príznaky deficitu?

Medzi príznaky deficitu biotínu môže patriť padanie vlasov, suchá pokožku, únava, neschopnosť dlhšieho sústredenia, depresie, vrodené vady a žalúdočná nevoľnosť.

Má biotín nežiadúce účinky?

Neexistujú žiadne známe údaje o toxicite, spájané s biotínom. Ak ste tehotná alebo kojíte, prekonzultuje užívanie biotínu s lekárom.

Dávkovanie

Užite 1 tabletu denne s jedlom. Neprekračujte doporučené dávkovanie.

Technické údaje

60 tabliet. 1 Tableta obsahuje 10mg čistého biotínu.

O firme Nutrigen Laboratories

Nutrigen Laboratories je americký výrobca výživových doplnkov a kozmetických prípravkov novej generácie - tzv.nutraceutík a kozmeceutík. Snahou o dosiahnutie absolútnej kvality, si vyslúžila uznanie a spokojnosť zákazníkov. Produkty Nutrigen Laboratories  pokrývajú množstvo oblastí vrátane: problematických vlasov, chudnutia a manažmentu váhy, starostlivosti o pokožku a mnoho ďalších. V Nutrigen Laboratories veríme v silu prírody. Čisto prírodné látky v kombinácii s najmodernejšou technológiou, dokážu často pomôcť prekonať mnohé zdravotné alebo estetické problémy - bez chirurgických alebo iných invazívnych zákrokov. Viac na nutrigenlabs.com

Biotin 10000mcg 60tbl.
Veľkosť dennej dávky: 1 tbl
Počet dávok v balení: 60
Účinné látky1 dávka
Biotín 10 000 mcg
Výživový doplnok. Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.
Ďalšie zložky: fosforečnan vápenatý, mikrokryštalická celulóza, horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý
4,94
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Spolu: 51 hodnotení
5 Výrazný účinok
47x
4 Čiastočný účinok
1x
3 Slabší účinok
1x
2 Neviem posúdiť
2x
1 Žiadny účinok
0x
J
Janka (42r.)
Vlasy rastú ako z vody
Overený zákazník
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Biotín beriem s prestávkami už asi tretí-štvrtý rok. Keď som ho prestala brať, aby som vyskúšala, či mi pomáha vitamín alebo lepšia starostlivosť o vlasy, nachvíľu rast vlasov ako keby zastal. Navyše, po 40 so si uvedomila, že mi trochu rednú vlasy. To padanie je veľmi pravdepodobne kvôli liekom na tlak, ktoré beriem. Keďže nemôžem prestať brať lieky, začala som znovu s biotínom. Predtým som skúšala aj iné zmiešané vitamíny, ktoré obsahovali biotín, a zdalo sa mi, že bez výsledkov. Teraz ale v poslednej dobe rastú vlasy ako z vody. Dokonca si musím častejšie holiť nohy, čo je ale trochu nevýhoda. Rast vlasov sa mi ale určite zrýchlil. Tiež mi už vlasy nepadajú ako predtým. V sprche aj na hrebeni zostáva bežné množstvo vlasov.

zrýchlený rast vlasov zastavené padanie vlasov

častejšie holenie nôh

R
Radka (31r.)
Pevnejšie nechty
Overený zákazník
Hodnotenie účinku: Čiastočný účinok

Po tomto biotíne mi nechty trochu spevneli, nie sú už tak hrozne lámavé. K mojej predstave to má ešte ďaleko, ale aspoň niečo pomohli. Nečakané plus je stav pokožky, nie je natoľko suchá a svrbivá ako predtým.

menej lámavé nechty lepšia pokožka

Z
Zoja (28r.)
Na biotin nedám dopustiť
Overený zákazník
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Biotín užívam už veľmi dlho s malými prestávkami. Nedám naň dopustiť, pleť, nechty aj vlasy mám odvtedy v top forme. Nepotrebujem žiadne iné kombinácie.

top pleť, vlasy, nechty

S
Sára (27r.)
Na nechty aj na vlasy
Overený zákazník
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Biotín som prvý raz kúpila kvôli nechtom. Polepšila sa mi aj pokožka na rukách, ktorú som mala strašne suchú. Vlasy mi prídu rovnaké, ale nechtom a koži u mňa veľmi pomohol, preto používam stále.

pomáha proti suchým rukám pomáha proti krehkým nechtom

E
Eliška (30r.)
Na energiu aj na pleť
Overený zákazník
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Podpora pre pleť aj nechty, dokonca mám viac energie.

zlepšenie stavu pleti aj nechtov

4,94
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Spolu: 51 hodnotení
5 Výrazný účinok
47x
4 Čiastočný účinok
1x
3 Slabší účinok
1x
2 Neviem posúdiť
2x
1 Žiadny účinok
0x
Upozornenie: Vaše individuálne skúsenosti s produktom sa môžu líšiť od vyobrazení alebo skúseností zákazníkov v recenziách. Skúsenosti sú subjektívne a nie sú zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnotenia, pretože veríme, že skúsenosti zákazníkov zjednodušia výber produktu. Recenzie, názory a hodnotenia nie sú upravované. Prechádzajú však kontrolou aby sme predišli zneužitiu.