Biome platobné možnosti

Vypadávanie vlasov po prekonaní COVID

person_outline29.09.2022
Vypadávanie vlasov

Dobrý deň, v tomto roku 2022 v marci a aprili som bola dlho covid pozitivna, lahsi alebo az stredny priebeh, napriek ockovaniu. Tesne po chorobe mi vlasy padali nehorazne- vela, vela. Potom asi po mesiaci aj cosi mi vlasy zacali padat opat, nie je to veľmi vela ako pocas covidu, ked som mala 39 teploty, ale stale mi padaju a dost rednu, trva to uz pol roka. Zakazdym, ked sa češem, ked si prejdem rukou po vlasoch, dokonca, ked len potrasiem hlavou. Taketo niečo som zazila pred mnohymi rokmi asi 10-15 dozadu, asi mesiac pred tonzilektomiou, potom to ustupilo. Co by ste mi poradili? Trichologicke vysetrenie? Dakujem za odpoved.

Odpovedá: PharmDr. Adriana Botošová
Odborný poradca biome.sk

Spúšťačom padania vlasov u Vás bola vo všetkých spomínaných prípadoch choroba a horúčka v kombinácii so stresom (v psychickom aj fyzickom zmysle). Sú to všetko regulérne spúšťače telogénneho efluvia – čo je dočasný typ padania vlasov vyvolaný rôznymi pôvodnými príčinami. Pri padaní vlasov kvôli COVIDu a chorobe spojenej s vysokými horúčkami, môžete rátať aj trištvrte roka, kým sa stav vlasov vráti do normálu. Samozrejme za predpokladu, že sa podarilo odstrániť spúšťač = chorobu. COVID dokáže spustiť rôzne zmeny v tele. Zároveň sa Vám pri výrazných výkyvoch v zdraví (podľa toho čo píšete) odráža zdravotný stav na vlasoch. Je preto dosť pravdepodobné, že sa môže tento stav pri každom novom spustení zhoršovať. Trichologické vyšetrenie môže byť určite vhodné ako druhý krok. Nestačí totiž iba mikroskopická diagnostika, ale mali by ste absolvovať aj krvné testy – minimálne základné krvné a biochemické testy, ktoré Vám urobí napríklad obvodný lekár a podľa výsledkov, resp Vašej anamnézy môže navrhnúť ďalšie odborné vyšetrenia a rozšírené testy.

Na padanie vlasov sú vhodné vlasové aktivátory ako napríklad Folivital Pro vlasový aktivátor, ktoré sa aplikujú lokálne a súčasne na vnútorné užívanie vitamíny na vlasy (vitamíny Folivital Pro alebo Foligain). Telo vitamíny a živiny rozdeľuje a distribuuje po tele podľa svojich priorít a vlasy a nechty sú v tomto prípade až na poslednom mieste.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
57 hodnotení
Náš tip
28,00 €
Folivital Pro vlasové sérum 60ml.
Vlasové sérum Folivital Pro | Aktivátor rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zahustenie vlasov
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
71 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
17,00 € 16,15 €
Vitamíny na vlasy Folivital Pro 60tbl.
Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO | Posilnenie a podpora rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov | Prírodné zloženie | Bez receptu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
17 hodnotení
Akcia -5%
41,00 € 38,95 €
Vitamíny Foligain 120tbl.
Vitamíny na vlasy Foligain | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov