Biome platobné možnosti

Ako pokračovať v liečbe vypadávnia vlasov a ešte zlepšiť výsledky?

person_outline15.03.2020
Vypadávanie vlasov

Mam 23 rokov a v kútoch hlavy som spozoroval vypadané vlasy asi od 16 az 17 rokov. Približne 1,5 cm a vyššie kútoch trošku preriedené. Asi mesiac pouzivam revivogen šampón a folivital pro kapsule a vidim v kútoch na svetle nové vlasy. Sú maličké ale dosť husté.

Chcem sa spýtať ako by som mal s liečbou pokračovat ďalej? Mám si kúpiť nejaký aktivátor alebo s čím to skombinovať aby to rástlo trošku rýchlejšie a aby boli silnejšie? U lekára som s týmto v zivote nebol ale asi od šestnastich nosím vždy ked idem von šiltovku a bez nej sa odvtedy vonka ani nepohnem. Dakedy ju mam v práci na hlave aj 10hodin preto sa chcem spýtať či to náhodou nemôže byť od toho. A po akú dobu mám s liečbou pokračovať aby sa zmeny nestratili ale zlepšili. Ako dlho môze približne trvat kým tie vlasy zhrubnú a zhustnú a budú viditeľnejšie? Vopred ďakujem a čakam na odpoveď

Odpovedá: PharmDr. Adriana Botošová
Odborný poradca biome.sk

V prvom rade je potrebná trpezlivosť. Vlasy rastú priemerne 0,6 – 3,36 cm za mesiac[1], takže prípadné zmeny bude možné pozorovať za dlhší čas. Je výborné, že vlasy na liečbu zareagovali a vidíte výsledky. Vo všeobecnosti sa odporúča jednoduché pravidlo – ak Vám nejaké produkty zaberajú, nestriedajte ich často a pokračujte s liečbou. Nedá sa presne odhadnúť, aký dlhý čas bude potrebné pokračovať, pretože každý človek reaguje odlišne.

Pokračujte teda v kombinácii Revivogen šampónFolivital Pro tabletky. Aktivátor určite nebude na škodu doplniť – skúste vlasový aktivátor Foligain pre mužov alebo vlasové sérum Spectral RS s aminexilom. Ak bude potrebný silnejší produkt, odporúčam vlasové sérum Spectral DNCN.

Odporučila by som sa sledovať a ak máte plešatenie v rodine, zaradiť aj produkty s obsahom saw palmetta. Nosenie čiapky nemá žiaden vplyv na vypadávanie vlasov.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
33 hodnotení
Náš tip
Akcia
24 €​ 17 € až na 8 týždňov
AKCIA -5% Konečná cena: 16,15 €
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
8 hodnotení
29 €​ 26 € až na 8 týždňov liečby
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Novinka
39 €​ 33 € až 8 týždňov liečby
Pozrieť
1. https://en.wikipedia.org/wiki/Human_hair_growth

Odborník radí

Problémy s vlasmi? Pýtajte sa, pripravíme detailnú odpoveď

Diagnostika a návrh liečby

Okamžité rady bez čakania.  Najvhodnejšia liečba na základe vyplnených údajov

Zistiť viac

Odporúčame na čítanie


Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.