Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Šedivenie vlasov
 4. >
 5. Šampóny
 6. >
 7. Šampón Folivital Pro Antigray 200ml
Šampón Folivital Antigray | Proti šediveniu | Predčasné šedivenie | Pokročilé šedivenie | Vlasy, obočie, brada | 200ml.
 
Akcia -10%
 
 • Obsahuje re-pigmentačný komplex na obnovu pôvodnej farby vlasov
 • Stimulácia tvorby melanínu - prirodzeného vlasového farbiva
 • Antioxidačný a remineralizačný účinok - pomáha rozkladať peroxid spôsobujúci šedivenie
 • Posilnenie, lesk a výživa vlasov
 • Pre všetky typy vlasov, aj farbené vlasy
 • Pre mužov aj ženy

22,00 €
Ušetríte 10%
Vaša cena:
19,80 €
Iba 0,33 €/deň
200ml. schedule Na 60 dní používania

Skladom - Odosielame okamžite

Doprava a doručenie
phone Nákup telefonicky: 0948 582 245 (Po-Pi 7.00-15-00)
Výhodný balíček
Súvisiace produkty
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
32 hodnotení
28,00 €
Sérum proti šediveniu vlasov Folivital Pro Antigray 60ml
Folivital Antigray sérum | Proti šediveniu | Predčasné šedivenie | Pokročilé šedivenie | Vlasy, obočie, brada
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
61 hodnotení
Náš tip
27,00 €
Vitamíny proti šediveniu vlasov Folivital Pro Antigray
Vitamíny Folivital Pro Antigray | Proti šediveniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov
O produkte

Šampón Folivital Pro Antigray je špeciálne vyvinutý proti šedivejúcim a šedivým vlasom a pomoc pri obnove prirodzenej farby vlasov. Šampón obsahuje re-pigmentačný komplex, ktorý podporuje produkciu melanínu, pigmentu, ktorý dodáva vlasom prirodzenú farbu. Účinné zložky majú naviac antioxidačný a remineralizačný účinok – pôsobia na odstránenie nahromadeného peroxidu vo vlasoch, ktorý je jednou z hlavných príčin šedivenia vlasov. Šampón tiež obsahuje výživné zložky, ktoré pomáhajú posilňovať vlasy a podporujú zdravý rast. Spolupracujú na zlepšení celkového zdravia a vzhľadu vlasov.

Prečo vlasy šedivejú?

Vedci predpokladajú, že nedostatok tohto enzýmu vedie k reťazovej reakcii, ktorá vyústi do šedivenia vlasov. Podporuje schopnosť tela produkovať melanín pigment. Znovu aktivuje nečinné alebo málo aktívne pigmentové bunky, čím napomáha spätne obnoviť pôvodnú farbu vlasov.

Po mnoho rokov sa vedci domnievali, že vlasy šedivejú, pretože nejaký druh prirodzeného toxínu zabraňuje melanínu v schopnosti zásobovať vlasy farbou. (Melanín je látka produkovaná telom a ktorá spôsobuje zafarbenie vlasov, očí a pokožky.) Tímu vedcov z anglickej univerzity v Bradforde sa však podarilo zistiť presnú príčinu šedivenia vlasov. Vysvitlo, že vlasy začnú šedivieť následkom prebytku peroxidu vodíka, ktorý je prirodzene produkovaný vlasovými bunkami.

Vlasové bunky produkujú peroxid vodíka u každého človeka bez rozdielu veku. U mladších ľudí je však táto látka vďaka enzýmu kataláza, veľmi rýchlo rozložená na základné prvky vodík a kyslík. Avšak ako ľudia starnú, vlasové bunky produkujú čoraz menej enzýmu kataláza a čoraz viac peroxidu vodíka zostáva vo vlasoch.

Časom ako sa peroxid vodíka vo vlasoch koncentruje, melanín prestáva správne fungovať a zastaví zásobovanie vlasov pigmentom. Spočiatku vlasy naberú šedivú farbu, avšak s pribúdajúcim množstvom peroxidu vo vlasoch a slabnúcou schopnosťou enzýmu kataláza, vlasy zmenia farbu na bielu.

Medzi faktory, ktoré urýchľujú šedivenie vlasov patrí: Genetické predpoklady, zvýšený stres, autoimunitné ochorenie, ochorenie štítnej žľazy, nedostatok vitamínu B12 alebo fajčenie.

Na mikroskopických snímkach môžeme pozorovať postupnú stratu pigmentu v jednotlivých prameňoch vlasov

Návod na použitie:

Navlhčite si vlasy a jemne vmasírujte končekmi prstov do vlasov a na pokožku hlavy. Šampón nechajte účinkovať 2- minúty a potom ho umyte vodou. Používajte denne.

Aqua [voda], kokamidopropyl betaín, glycerín, laurylglukozid, sodík lauroylsarkozinát, kvet Rosa damascena voda, chlorid sodný, kokoyl sodný hydrolyzovaný pšeničný proteín, Parfum [Vôňa], Cocoyl glutamát disodný, , Extrakt z listov Equisetum arvense, Juglans extrakt zo škrupiny vlašského orecha, biotín, sodík askorbát, niacínamid, list Centella asiatica extrakt, panthenol, polysorbát 20, vápnik pantotenát, pyridoxín HCl, tiamín HCl, Tokoferylacetát, disodná soľ EDTA, vápnik chlorid, chlorid meďnatý, chlorid železitý, Chlorid manganatý Kyselina citrónová, Horčík dusičnan, benzoan sodný, draslík sorbát, propylénglykol, metylchlórizotiazolinón, chlorid horečnatý, metylizotiazolinón, dehydroacetát sodný, metylparabén sodný, kyselina sorbová, Tetrasodná soľ EDTA, chlorid zinočnatý, palmitoyl dipeptid-52.

Môže sa používať aj na farebné vlasy?

Áno, šampón je vhodný aj na farbené vlasy

local_libraryOdborný poradca biome.sk
4,4
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Spolu: 35 hodnotení
5 Výrazný účinok
16x
4 Čiastočný účinok
17x
3 Slabší účinok
2x
2 Neviem posúdiť
0x
1 Žiadny účinok
0x
Upozornenie: Vaše individuálne skúsenosti s produktom sa môžu líšiť od vyobrazení alebo skúseností zákazníkov v recenziách. Skúsenosti sú subjektívne a nie sú zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnotenia, pretože veríme, že skúsenosti zákazníkov zjednodušia výber produktu. Recenzie, názory a hodnotenia nie sú upravované. Prechádzajú však kontrolou aby sme predišli zneužitiu.