Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Šedivenie vlasov
 4. >
 5. Tabletky
 6. >
 7. Vitamíny proti šediveniu vlasov Folivital
Vitamíny Folivital Pro Antigray | Proti šediveniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov | 60tbl.
 
Náš tip
 
 • Určené na zastavenie šedivenia vlasov a spätnú obnoviť pôvodnej farby vlasov
 • Vysoko koncentrované jedinečné zloženie s obsahom enzýmu Kataláza
 • Podporuje schopnosť tela produkovať pigment melanín
 • Aktivácia pigmentových buniek
 • Zlepšenie kvality vlasov
 • Vhodné aj proti šediveniu fúzov a brady

Bežná cena: 30 €​
Vaša cena:
27,00 €
Iba 0,90 €/deň
60tbl. schedule Na 30 dní používania

Skladom - Odosielame okamžite

Doprava a doručenie
phone Nákup telefonicky: 0948 582 245 (Po-Pi 7.00-15-00)
Výhodný balíček
Súvisiace produkty
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
35 hodnotení
Akcia -10%
22,00 € 19,80 €
Šampón proti šediveniu vlasov Folivital Pro Antigray 200ml
Šampón Folivital Antigray | Proti šediveniu | Predčasné šedivenie | Pokročilé šedivenie | Vlasy, obočie, brada
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
32 hodnotení
28,00 €
Sérum proti šediveniu vlasov Folivital Pro Antigray 60ml
Folivital Antigray sérum | Proti šediveniu | Predčasné šedivenie | Pokročilé šedivenie | Vlasy, obočie, brada
O produkte
Vitamíny na šedivé vlasy Folivital Pro. Vytvorené proti šediveniu vlasov, kvalitnejšie vlasy a ich omladenie .

Indikácia

 • Pre ľudí v začínajúcej ale aj pokročilej fáze šedivenia vlasov
 • Pre mužov aj ženy, ktorí chcú spomaliť a zastaviť šedivenie vlasov

Prečo vlasy šedivejú?

Vedci predpokladajú, že nedostatok tohto enzýmu vedie k reťazovej reakcii, ktorá vyústi do šedivenia vlasov. Podporuje schopnosť tela produkovať melanín pigment. Znovu aktivuje nečinné alebo málo aktívne pigmentové bunky, čím napomáha spätne obnoviť pôvodnú farbu vlasov.

Po mnoho rokov sa vedci domnievali, že vlasy šedivejú, pretože nejaký druh prirodzeného toxínu zabraňuje melanínu v schopnosti zásobovať vlasy farbou. (Melanín je látka produkovaná telom a ktorá spôsobuje zafarbenie vlasov, očí a pokožky.) Tímu vedcov z anglickej univerzity v Bradforde sa však podarilo zistiť presnú príčinu šedivenia vlasov. Vysvitlo, že vlasy začnú šedivieť následkom prebytku peroxidu vodíka, ktorý je prirodzene produkovaný vlasovými bunkami.

Vlasové bunky produkujú peroxid vodíka u každého človeka bez rozdielu veku. U mladších ľudí je však táto látka vďaka enzýmu kataláza, veľmi rýchlo rozložená na základné prvky vodík a kyslík. Avšak ako ľudia starnú, vlasové bunky produkujú čoraz menej enzýmu kataláza a čoraz viac peroxidu vodíka zostáva vo vlasoch.

Časom ako sa peroxid vodíka vo vlasoch koncentruje, melanín prestáva správne fungovať a zastaví zásobovanie vlasov pigmentom. Spočiatku vlasy naberú šedivú farbu, avšak s pribúdajúcim množstvom peroxidu vo vlasoch a slabnúcou schopnosťou enzýmu kataláza, vlasy zmenia farbu na bielu.

Na mikroskopických snímkach môžeme pozorovať postupnú stratu pigmentu v jednotlivých prameňoch vlasov

Ako vitamíny proti šediveniu vlasov Folivital Pro Antigray fungujú?

Folivital Pro Antigray obsahuje enzým kataláza. Nedostatočné množstvá enzýmu kataláza, zapríčinia reťazovú reakciu, ktorá vedie až ku šedivým vlasom. Folivital Pro Antigray obsahuje katalázu a ďalšie vitamíny, ktoré sú známe tým, že prispievajú k vitálnejším vlasom.

Folivital Pro Antigray pomáha stimulovať melanocyty a zlepšuje tak schopnosť tela produkovať melanín pigment, napriek tomu, že telo je naprogramované s pribúdajúcim vekom, túto schopnosť strácať. Farba vlasov závisí od pigmentu nazývaného melanín, ktorý je distribuovaný do vlasu cez vnútro vlasového vlákna. Samotná farba – od blond cez hnedú až po čiernu je závislá od množstva, veľkosti a farby pigmentových granulí.

Keď sa vlas rastie, vytvára sa množením buniek z ktorých pozostáva vlasový folikul. V bunkách sa hromadí melanín a tento zafarbuje vlas, ktorý z folikulu vyrastá. S pribúdajúcim vekom, pigmentové bunky v našich vlasoch pomaly odumierajú. Vlasy, ktorých folikuly obsahujú menej pigmentových buniek, nie sú dostatočne zafarbené melanínom a postupne strácajú farbu úplne – od šedivej až po celkom bielu.

Vitamíny proti šediveniu vlasov Folivital Pro Antigray aktivujú spiace alebo málo aktívne pigmentové bunky a napomáha zastaviť proces šedivenia vlasov a obnoviť pôvodnú farbu vlasov. Výsledky by sa zvyčajne dostavia v období od 4 do 9 mesiacov od začiatku liečby.

Doplnením enzýmu kataláza dochádza k naštartovaniu produkcie pigmentu a z korienkov postupne vyrastá vlas v pôvodnej farbe
Doplnením enzýmu kataláza dochádza k naštartovaniu produkcie pigmentu a z korienkov postupne vyrastá vlas v pôvodnej farbe

Zloženie

Enzým kataláza -nedostatočné množstvá enzýmu kataláza, zapríčinia reťazovú reakciu, ktorá vedie až ku šedivým vlasom.

Vitamín B6 – priaznivo účinkuje proti vypadávaniu vlasov. Rovnako pomáha vytvárať melanín – pigment, vďaka ktorému majú naše vlasy farbu.

Vitamín B5 (kyselina pantoténová)- zabraňuje vypadávaniu vlasov a priaznivo pôsobí proti šediveniu vlasov.

Kyselina listová – je dôležitá pre rast zdravých tkanív a správne funkcie buniek – ak jej má telo dostatok, dokáže produkovať zdravú pokožku, nechty a vlasy. Táto látka môže aj prispieť k tomu, že si Vaše vlasy udržia dlho svoju farbu a nezačnú šedivieť.

PABA (para amino benzoová kyselina) - patrí do skupiny B komplex látok. Výskumy na ľuďoch pri dávkovaní 200mg denne v kombinácii s kyselinou listovou dokázali, že farba šedivých vlasov sa u 70% pacientov dokázala navrátiť na pôvodnú úroveň.

Praslička (7% extrakt) – Pomáha udržiavať vlhkosť vo vlase a udržiava vlas lesklý bez pocitu mastnoty. Tiež pomáha rastu silnejších korienkov a chráni pokožku hlavy pred podráždením a svrbením.

Rastlinné steroly (45% beta sitosterol) – Tieto látky napomáhajú odbúravať účinky stresových hormónov, ktoré výrazne prispievajú k starnutiu vlasových korienkov. Stres spôsobuje predčasné vypadávanie vlasov a tiež aj predčasné šedivenie vlasov.

Výťažky z mladého jačmeňa – udržiava pôvodnú farbu vlasov tým, že zabraňuje predčasnému starnutiu buniek tvoriacich vlas. Tiež napomáha rozširovať hrúbku vlasov a tvorí prirodzenú ochranu pre vlasy.

Biotín – tvorí hlavnú súčasť prirodzeného vytvárania vlasov a je dôležitý pre v celkové zdravie pokožky a nechtov.

Zinok – nedostatok zinku vedie k vypadávaniu vlasov, pretože bez zinku a a iných príbuzných minerálov, sú vlasy oslabené, lámu sa a rastú veľmi pomaly. Zinok je pre vlasy potrený z viacerých dôvodov – zlepšenie reprodukcie buniek, lepší rast tkanív a rýchlejšia náprava poškodených tkanív. Rovnako udržiava v dobrej kondícii mazové žľazy, ktoré sú súčasťou vlasového korienku.

L-tyrozín - aminokyselina, ktorá pomáha telu vyrovnávať sa s negatívnymi účinkami stresu. Je všeobecne známy fakt, že silný a dlhodobý stres spôsobuje vypadávanie a šedivenie vlasov.

Chlorofily - nachádzajú sa v rastlinách. Je to farbivo, ktoré spôsobuje ich zelenú farbu. Napomáhajú k pevnejším a hrubším vlasom.

Extrakt z Fo-Ti - čínska rastlina, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou orientálnej medicíny. Používca sa pri liečbe širokého spektra neduhov, okrem iného aj vypadávania vlasov a predčasného šedivenie vlasov.

Dávkovanie

Odporúča sa užívať 2 kapsule denne. Najlepšie po jedle.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Tehotné alebo dojčacie ženy, mladiství pod 18 rokov a jedinci so zdravotnými problémami, by mali konzultovať užívanie tohto potravinového doplnku so svojim lekárom. Produkt môže obsahovať stopové prvky mlieka, sóje, pšenice, vajec, orechov, rýb a mušlí.

Udržujte mimo dosah detí. Skladujte na suchom chladnom mieste.

Vitamíny proti šediveniu vlasov Folivital Pro Antigray
Veľkosť dennej dávky: 2 tbl
Počet dávok v balení: 30
Účinné látky1 dávkaRVH%*
Vitamín B6 (pyridoxín hcl) 10 mg500 %
Kyselina listová 400 mcg100 %
Biotín 300 mcg100 %
Vitamín B5 (Kyselina pantoténová) 150 mg1500 %
Zinok (oxid) 10 mg67 %
kataláza 5000 IU* %
PABA 200 mg* %
Praslička roľná (7 % extrakt) 200 mg* %
L-tyrozín 100 mg* %
Rastlinné steroly (45 % beta-sitosterol) 100 mg* %
Chlorofyl 10 mg* %
Fo-Ti prášok 10 mg* %
Prášok z jačmennej trávy 10 mg* %
Meď 0,5 mg55,5 %
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého človeka(8400 kJ / 2000 kcal)
**RVH nie je stanovené
Výživový doplnok. Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.
Ďalšie zložky: Želatínová kapsula, stearát horečnatý, uhličitan vápenatý
4,71
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Spolu: 61 hodnotení
5 Výrazný účinok
41x
4 Čiastočný účinok
17x
3 Slabší účinok
0x
2 Neviem posúdiť
3x
1 Žiadny účinok
0x
Upozornenie: Vaše individuálne skúsenosti s produktom sa môžu líšiť od vyobrazení alebo skúseností zákazníkov v recenziách. Skúsenosti sú subjektívne a nie sú zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnotenia, pretože veríme, že skúsenosti zákazníkov zjednodušia výber produktu. Recenzie, názory a hodnotenia nie sú upravované. Prechádzajú však kontrolou aby sme predišli zneužitiu.