Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Pre ženy
 4. >
 5. Vypadávanie vlasov
 6. >
 7. Séra
 8. >
 9. Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF

Spectral CSF | Aktivátor rastu vlasov pre ženy | Proti vypadávaniu vlasov | 60ml.
 
Akcia -10%
Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF
 
 • pre ženy s rednúcimi vlasmi
 • na ochranu vlasov a pokožky pred prejavmi starnutia (rednutie, lámavosť, strata lesku, jemné vlasy)
 • Technológia nonosomov umožňuje dlhšie pôsobenie a zacielenie aktívnych látok

37,00 €
Ušetríte 10%
Vaša cena:
33,30 €
Iba 1,11 €/deň
60ml. schedule Na 30 dní používania

Skladom - Odosielame okamžite

Doprava a doručenie
phone Nákup telefonicky: 0948 582 245 (Po-Pi 7.00-15-00)
Súvisiace produkty
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 hodnotenia
19,90 €
Dermaroller Scalproller Titan 0,5
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
71 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
17,00 € 16,15 €
Vitamíny na vlasy Folivital Pro 60tbl.
Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO | Posilnenie a podpora rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov | Prírodné zloženie | Bez receptu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
49 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
22,00 € 20,90 €
Šampón Folivital Pro 200ml.
Šampón Folivital PRO | Proti vypadávaniu vlasov | Na rast vlasov | Proti masteniu | Na poškodené vlasy
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
34 hodnotení
Akcia -5%
15,00 € 14,25 €
Kolagén Collageniq 60tbl.
Beauty kolagén CollageniQ | 100% čistý prírodný kolagén | Elasticita | Pružnosť | Proti vráskam
O produkte

Vlasový aktivátor Spectral CSF je určený špeciálne pre ženy, ktoré trápia rednúce, jemné a lámavé vlasy. Účinné látky stimulujú vlasové korienky. Na rozdiel od väčšiny liekov ktoré sú zamerané na potreby mužských vlasov a problémom s ich vypadávaním, Spectral CSF ako prvý obsahuje výhradne látky, ktoré sú dôležité práve pre ženy a problémy s vypadávaním vlasov a neobsahuje chemické látky, ktoré vlasy a pokožku zbytočne zaťažujú.

Indikácia

 • Určený pre ženy s rednúcimi vlasmi
 • Zastavuje vypadávanie vlasov
 • Obnovuje rast vlasov
 • Dodáva vlasom potrebnú energiu a výživu
 • Naviac chráni vlasy a pokožky pred prejavmi starnutia (rednutie, lámavosť, strata lesku, jemné vlasy)

Hlavné výhody

Unikátne faktory, na ktoré sa prihliadalo u žien:  veľkosť vlasového korienku, hormonálne zmeny, citlivosť pokožky a úprava účesu.

Vlasový aktivátor pre ženy Spectral.CSF je určený pre ženy, ktoré trápia rednúce vlasy, lámavé vlasy a tiež vlasy zoslabnuté vekom, pretože unikátne zloženie špeciálne zacieli biológiu ženského vypadávania vlasov.

Vlasy hrajú obrovskú úlohu v tom ako ženy vnímajú samé seba. Ale vlasy a pokožka hlavy môžu príliš trpieť vďaka pôsobeniu ultrafialového žiarenia, znečistenia životného prostredia,  chemikálií na úpravu účesov, stresových faktorov alebo meniacich sa hormónov.

Okolo  30 roku života si ženy začnú uvedomovať stratu objemu, lesku, pevnosti a pružnosti svojich vlasov. U mnoho žien sa dokonca vyvinie androgénna alopécia, podobne ako u mužov. S rozdielom, že vypadávanie vlasov je rozptýlené po celej hlave. Každý deň je naozaj zlým dňom pre vlasy.

Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF je formulovaný na zastavenie a zvrátenie týchto príznakov starnutia. Na rozdiel od iných prípravkov proti vypadávaniu vlasov určených hlavne pre mužov, je šetrný k vlasom a pokožke hlavy.

Vlasový aktivátor Spectral pre ženy CSF vďaka špičkovej technológii zabezpečí ochranu vlasov s cieľom optimalizovať rast vlasov, ich hustotu a pevnosť . Docielite tak dlhšie, silnejšie a zdravšie vlasy.

 • Účinná kombinácia kmeňových buniek a kľúčových zlúčenín Aminexil, adenozín, EUK-134, a oktapeptid-2
 • Zlepšuje chemickú komunikáciu medzi bunkami a pokožkou hlavy
 • Optimalizuje expresiu kľúčových enzýmov
 • Podporuje zdravie vlasového korienku pomocou dôležitých živín
 • Nezaťažuje vlasy a je jemný k pokožke hlavy

Ako účinkuje Spectral CSF pre ženy

V klinických štúdiách bolo preukázané, že tieto účinné látky môžu liečiť zvýšené mastenie vlasov, zabraňovať oxidácii, chrániť vlasové korienky, posilniť vlasové vlákna, utužovať pevnosť tkanív, uľahčovať prenos energie a obnoviť lesk a hebkosť.

Kmeňové bunky

Nové poznatky o  folikulárnych kmeňových bunkách určujú vývoj v oblasti biotechnológie. a vzorca pre výrobu produktov pre zdravé vlasy, ako je napríklad Spectral.CSF. Vieme, že embryonálne kmeňové bunky sa môžu vyvinúť do akéhokoľvek tkaniva, že normálna pokožka má zásoby týchto buniek a tak sa  dokáže regenerovať po zranení, a že kmeňové bunky z jedného zvieraťa sa môžu rozvinúť do folikulov v inom zvierati.

Najnovšie je sústredená pozornosť na kmeňové bunky a liečbu porúch vlasových korienkov. Kultivované epidermálne keratinocyty už liečia napríklad popáleniny. Avšak, ľudské kmeňové bunky sú ťažko prístupné, a ich použitie prináša množstvo etických problémov.

Vlasový aktivátor Spectral.CSF prekonáva tieto prekážky použitím rastlinnej bázy kmeňových buniek, ktoré vykazujú mnoho rovnakých vlastností ako ľudské bunky. Výsledkom je účinná látka vytvorená pomocou kmeňových buniek rastlín, ktorá dokázateľne stimuluje ľudské epidermálne kmeňové bunky a zabraňuje mnohým príznakom starnutia pokožky hlavy.

Aktuálne experimenty in vitro ukazujú, že fyto-zložky rastlín a môžu stimulovať rast ľudských mezenchymálnych kmeňových buniek a napomáhajú ochraňovať bunky pred ultrafialovým žiarením.

Pri pokusoch vykonávaných na vlasových folikuloch, extrakty kmeňových buniek na rastlinnej báze omladili folikulárne bunky a oddialili ich starnutie.

Vlasový aktivátor Spectral.CSF teda ponúka zatiaľ nevídané nové možnosti ako predĺžiť zdravie pokožky hlavy a zvýšiť produktivitu vlasových korienkov, čím napomáha predísť problémom s vlasmi.

Adenozín pre prenos energie vo vlasových korienkoch

Adenozín nukleozid hrá dôležitú úlohu pri raste vlasov, pretože účinkuje v biochemických procesoch ako je prenos energie (adenosintrifosfát, adenozín difosfát)

Táto látka je  predmetom výskumu pre svoje účinky na rast vlasov a hojenie rán. Pri androgénnej alopécii sa predpokladá, že adenozín reguluje expresiu fibroblastového rastového faktora 7 a vaskulárneho endoteliálneho rastového faktoru v bunkách vlasového korienku.

Pokroky v skúmaní tejto látky ukazujú, že adenozín v Spectral CSF môže stimulovať rast vlasov a to bez vedľajších účinkov

Aminexil

Vlasy môžu začať vypadávať potom, čo vlasové korienky stuhnú a začnú stláčať cievy, ktoré ich vyživujú. U mužov, problém začína na úrovni čela i na temene, a potom sa ďalej rozširuje. U žien, prebieha  vypadávanie vlasov rozptýlene. Po čase sú vlasy postupne jemnejšie, majú kratšiu životnosť, kým nakoniec úplne nezmiznú.

Inovatívny Aminexil (oxid diaminopyrimidín) zabraňuje tento predčasnému starnutiu, tzv. “stuhnutiu kolagénu“. Aminexil v korienkoch vlasov, zachováva pružnosť a elasticitu tkanív, ktoré ich obklopujú. Táto metóda pomáha budovať nové vlasové vlákna silnejšie, hustejšie a pevnejšie.

V štúdii, na ktorej sa zúčastnilo 120 dobrovoľníkov, sa začalo spomaľovanie vypadávania vlasov po iba troch týždňoch od začatia liečby aminexilom. Vlasy sa stali tiež mäkšími na dotyk.

Klinické výsledky ukazujú, že Aminexil v Spectral CSF má schopnosť zachovať fungovanie vlasových korienkov, aby mohli produkovať hrubšie a silnejšie vlasové vlákna.

Účinné látky

 • Adenozín a Prohairin B4 - zlepšenie výživy, metabolizmus, a obeh vlasových folikulov.
 • Hydrolyzovaný sojový a pšeničný proteín - posilňuje a zvyšuje pružnosť, aby sa zabránilo poškodeniu.
 • Argánový olej - dodáva vysoký lesk.
 • Biotín - zlepšuje metabolizmus olejov v pokožke, rozširuje hrúbku vlasu.
 • Arginín - podporuje zdravý rast vlasov.
 • Kmeňové bunky z jablka - chráni kmeňové bunky vlasov, odďaľuje starnutie vlasových folikulov a pomáha predchádzať vypadávaniu vlasov.
 • Niacinamid (vitamín B3) - reguluje krvný obeh v koži a aktivuje transport kyslíka do vlasových folikulov, stimuluje rast vlasov.
 • Lopúch extrakt - esenciálna mastná kyselina, podporuje rast vlasov a zdravú pokožku hlavy.
 • Hydrolyzovaný protein z vlčieho bôbu - spomaľuje vypadávanie vlasov
 • Zinok - potrebný pre rýchlejšiu nápravu poškodených tkanív

Metóda obalenia účinných látok do tzv. nanosomov zabezpečí hlbšie prenikutie do pokožky, vyššiu účinnosť a dlhšie pôsobenie.

DS Laboratories môže priniesť ingrediencie hlbšie do pokožky hlavy pretrvávajú dlhšie a pracovať efektívnejšie vďaka patentovanej technológii Nanosome.

Aktívne zložky sú zapuzdrené v tzv. lipozomálnych mikroguličkách z fosfolipidov. Sú menšie než ľudské kožné bunky a tak sa môžo dostať do najhlbších vrstiev tkanív pokožky a uvoľniť svoje cenné zložky pomalšie – až v priebehu 14 hodín – čo prináša maximálny terapeutický efekt.

Čo sú to nanosomy?

Sú čiastočky podobné lipozómom, ktoré sa bežne používajú v kozmetických prípravkoch. Nanosómy sú však na vyššej úrovni a dokážu zaniesť účinné látky hlbšie k vlasovým folikulom.

Tento produkt využíva patentovanú technológiu Nanosómov, ktorá zabezpečuje doručenie a nepretržité vypúšťanie aktívnych látok, vďaka ktorým je dosiahnutý vyšší účinok a dlhotrvajúcejšie výsledky.

Tchnológia nanosomov pre lepšie dodanie výživných látok do pokožky - aktívne zložky sú uzatvorené v mikroskopických lipozómoch.
Tchnológia nanosomov pre lepšie dodanie výživných látok do pokožky - vďaka miniatúrnej veľkosti dokážu preniknúť hlbšie do pokožky a doručiť aktívne látky čím je dosiahnutý vyšší účinok a rýchlejšie výsledky.

Otázky a odpovede

Pre koho je vlasový aktivátor Spectral CSF určený?

Je určený pre ženy, ktorých vlasy sú rednúce, jemné a lámavé.

Prečo je tento aktivátor pre ženy výnimočný?

Prípravok posilňuje vlasy ale pritom ich nezaťažuje a je zameraný na liečbu ženského vypadávania vlasov

Ako sa tento vlasový aktivátor pre ženy líši od liekov proti vypadávaniu vlasov pre mužov?

Prípravok obsahuje iba tie najdôležitejšie látky pôsobiace proti ženskému vypadávaniu vlasov.

Ako bol Spectral CSF vyvinutý?

Spectra CSF vychádza z rozsiahleho výskumu biológie ženského vypadávania vlasov spoločnosti DS Laboratories.

Čím sa líši rast vlasov u žien?

Pôsobením unikátnych faktorov ako hormonálne výkyvy, veľkosť vlasovej cibuľky, citlivosť kože a úprava vlasov.

Prečo by si mali ženy vybrať Spectral CSF?

Pre udržanie zdravších, silnejších a hustejších vlasov v každom veku.

Ako sa líši ženské a mužské vypadávanie vlasov?

Mužské vypadávanie vlasov je charakteristické vypadávanie na kútoch a temene, zatiaľ čo vypadávanie vlasov u žien je rovnomerné a rozptýlené v celom povrchu hlavy.

Aké ďalšie faktory ovplyvňujú vypadávanie vlasov u žien?

Ženy sa často stretávajú s vypadávaním vlasov dôsledku hormonálnych výkyvov, nedostatku vitamínov, stresu, alebo liekov.

Prečo je mužský pohlavný hormón (testost.) dôležitý?

Androgénne vypadávanie vlasov je spojené s dihydrotestost., hormónom syntetizovaným z testost. Veľké množstvá sa nachádzajú v kožnom maze.

Čo je to perifolikulární fibróza?

Stav, keď kolagén okolo vlasových korienkov stvrdne a tlačí tak cievy, ktoré ho zásobujú krvou a živinami.

Ako sú získavané rastlinné výťažky?

Na rozdiel od výrobcov, ktorí používajú chemickú extrakciu, DS Laboratories používa extrakty získané šetrným mechanickým lisovaním, ktorý zachováva molekulárnu integritu a plnú biologickú aktivitu získaných látok.

Prečo sú Nanosomy dôležité?

Technológia Nanosomov je použtá na lepšie preniknutie kľúčových zlúčenín hlbšie pod povrch pokožky, čím sa zmaximalizuje účinok.

Ako fungujú Nanosomy?

Hlavné zložky aktivátoru sú obalené v lipozomálnych mikroguľôčkach z fosfolipidových dvojvrstiev, ktoré sa spájajú s bunkovými membránami pokožky pre zvýšenie absorpcie a možnosti lepšie zacieliť postihnuté oblasti.

Aká je úloha kmeňových buniek?

Na rastlinnej báze kmeňové bunky vykazujú mnoho rovnakých vlastností ako ľudské kmeňové bunky. Vykazujú známky stimulácie epidermálnych buniek, aby sa zabránilo starnutiu pokožky hlavy.

Aká je úloha adenozínu?

Adenozín účinkuje v biochemických procesoch, ako je prenos energie a prenosu signálu.

Aká je úloha Aminexilu?

Aminexil chráni vlasové korienky, umožňuje rast zdravých vlasov.

Návod na použitie

Aplikujte 10 streknutí alebo 1 ml dvakrát denne

Aplikujte produkt priamo na miesta rednutia. Jemne a rovnomerne vmasírujte do pokožky a umyte si ruky mydlom a vodou ihneď po použití. Neoplachujte vlasy po aplikácii.

Upozornenie

Dôležité bezpečnostné informácie Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF je určený len na lokálne použitie. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Pokiaľ dôjde k podráždeniu pokožky, prerušte používanie a poraďte sa s lekárom. Spectral CSF by nemali používať tehotné ženy. Určený iba pre dospelých nad 18 rokov.  Uchovávajte mimo dosahu detí.

Vlasový aktivátor pre ženy Spectral.CSF obsahuje nanosomy, ktoré významne zvyšujú vstrebávanie látok do pokožky. Použitie Spectral.CSF môže spôsobiť zvýšenú absorpciu ostatných zložiek, a preto, buďte opatrní, ak kombinujete liečbu s inými produktmi. Môže sa zvýšiť riziko vzniku nežiaducich účinkov u ostatných výrobkov.

O firme DS Laboratories

DS Laboratories je americká firma pôsobiaca na poli kozmetického priemyslu. Svojimi výrobkami sa zaraďuje medzi svetovú špičku v oblasti  vypadávania vlasov a starostlivosti o pokožku. DS Laboratories patrí medzi inovátorské firmy - vlastní laboratóriá, kde vyvíja, testuje a skúma nové účinné látky, ktoré prináša vo svojich produktoch. Všetky ingrediencie sú pred použitím v produktoch dôsledne testované v double-blind testoch. Ich produkty sú pozitívne hodnotené aj odbornou verejnosťou, pretože prinášajú nielen vynikajúcu kvalitu ale aj technologický pokrok. 

Aqua, Propylene Glycol, Glycolic Acid, Lactic Acid, Copper Tripeptide-1, Adenosine, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Gel, Apple (Malus Domestica) Fruit Cell Culture Extract, Xantham Gum, Glycerin, Caprylyl Glycol, Polysorbate 20, Biotin, Parfum, Hexamidine Diisethionate, Acetyl Tyrosine, Citrulline, Zinc Gluconate, Arctium Majus Root Extract, Calcium Pantothenate, Arginine, Glucosamine Hcl, Panax Ginseng Root Extract, Polyquaternium-11, Hydrolyzed Soy Protein, Peg-12 Dimethicone, Niacinamide, Ornithine Hcl, Sodium Chloride, Benzyl Salicylate, Octapeptide-2, Propanediol, Disodium Edta
4,57
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Spolu: 7 hodnotení
5 Výrazný účinok
5x
4 Čiastočný účinok
1x
3 Slabší účinok
1x
2 Neviem posúdiť
0x
1 Žiadny účinok
0x
Upozornenie: Vaše individuálne skúsenosti s produktom sa môžu líšiť od vyobrazení alebo skúseností zákazníkov v recenziách. Skúsenosti sú subjektívne a nie sú zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnotenia, pretože veríme, že skúsenosti zákazníkov zjednodušia výber produktu. Recenzie, názory a hodnotenia nie sú upravované. Prechádzajú však kontrolou aby sme predišli zneužitiu.