Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Šedivenie vlasov
 4. >
 5. Tabletky
 6. >
 7. Vitamíny proti šediveniu vlasov

Vitamíny Foligain | Proti šediveniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov | 60tbl.
 
Vitamíny proti šediveniu vlasov
zoom_in
 
 • Napomáha zastaviť šedivenie vlasov a spätne obnoviť pôvodnú farbu vlasov.
 • Podporuje schopnosť tela produkovať pigment melanín
 • Znovu aktivuje nečinné alebo málo aktívne pigmentové bunky
...viac

Bežná cena: 39 €​
Vaša cena: 35 €      iba 1,12€ /deň
schedule až na 4 týždne liečby

Aktívne zľavy

Vitamíny proti šediveniu Foligain -3% : Zľava pri nákupe 2 produktov

Vitamíny proti šediveniu Foligain -5% : Zľava pri nákupe 3 a viac produktov

vitaminy -5% : Dodatočná zľava 5% ak Váš nákup obsahuje aj vlasový aktivátor

Dodatočná zľava 5% ak Váš nákup obsahuje aj vlasový aktivátor
Na sklade Doprava a doručenie
Množstevné zľavy
phone Nákup telefonicky: 0948 582 245 (Po-Pi 7.00-15-00)
Množstevné zľavy
ks. cena za kus
1 35 €
2 33,95 € (-3%)
3 a viac 33,25 € (-5%)
60tbl. ( až na 4 týždne liečby )
Zloženie Množ.
Vitamín B6 10mg
Vitamín B5 300mg
Kyselina listová 400mcg
PABA (para amino benzoová kyselina) 200mg
Praslička (7% extrakt) 100mg
Rastlinné steroly (45% beta sitosterol) 100mg
Výťažky z mladého jačmeňa 10mg
Biotín 300mcg
Zinok 10mg
Saw palmetto extrakt 300mg
Extrakt zo žihľavy 100mg
L-tyrozín 200mg
Chlorofily 10mg
Extrakt z Fo-Ti 10mg
Enzým kataláza 5000U

Indikácia

 • Pre ľudí v začínajúcej ale aj pokročilej fáze šedivenia vlasov
 • Pre mužov aj ženy, ktorí chcú spomaliť a zastaviť šedivenie vlasov

Prečo vlasy šedivejú?

Vitamíny proti šediveniiu vlasov Foligain obsahujú enzým katalázu. Vedci predpokladajú, že nedostatok tohto enzýmu vedie k reťazovej reakcii, ktorá vyústi do šedivenia vlasov. Podporuje schopnosť tela produkovať melanín pigment. Znovu aktivuje nečinné alebo málo aktívne pigmentové bunky, čím napomáha spätne obnoviť pôvodnú farbu vlasov.

Po mnoho rokov sa vedci domnievali, že vlasy šedivejú, pretože nejaký druh prirodzeného toxínu zabraňuje melanínu v schopnosti zásobovať vlasy farbou. (Melanín je látka produkovaná telom a ktorá spôsobuje zafarbenie vlasov, očí a pokožky.) Tímu vedcov z anglickej univerzity v Bradforde sa však podarilo zistiť presnú príčinu šedivenia vlasov. Vysvitlo, že vlasy začnú šedivieť následkom prebytku peroxidu vodíka, ktorý je prirodzene produkovaný vlasovými bunkami.

Vlasové bunky produkujú peroxid vodíka u každého človeka bez rozdielu veku. U mladších ľudí je však táto látka vďaka enzýmu kataláza, veľmi rýchlo rozložená na základné prvky vodík a kyslík. Avšak ako ľudia starnú, vlasové bunky produkujú čoraz menej enzýmu kataláza a čoraz viac peroxidu vodíka zostáva vo vlasoch.

Časom ako sa peroxid vodíka vo vlasoch koncentruje, melanín prestáva správne fungovať a zastaví zásobovanie vlasov pigmentom. Spočiatku vlasy naberú šedivú farbu, avšak s pribúdajúcim množstvom peroxidu vo vlasoch a slabnúcou schopnosťou enzýmu kataláza, vlasy zmenia farbu na bielu.

Ako vitamíny proti šediveniu vlasov Foligain fungujú?

Foligain obsahuje enzým kataláza. Nedostatočné množstvá enzýmu kataláza, zapríčinia reťazovú reakciu, ktorá vedie až ku šedivým vlasom. Foligain obsahuje katalázu a ďalšie vitamíny, ktoré sú známe tým, že prispievajú k rastu zdravších a pevnejších vlasov.

Foligain pomáha stimulovať melanocyty a zlepšuje tak schopnosť tela produkovať melanín pigment, napriek tomu, že telo je naprogramované s pribúdajúcim vekom, túto schopnosť strácať. Farba vlasov závisí od pigmentu nazývaného melanín, ktorý je distribuovaný do vlasu cez vnútro vlasového vlákna. Samotná farba – od blond cez hnedú až po čiernu je závislá od množstva, veľkosti a farby pigmentových granulí.

Keď sa vlas rastie, vytvára sa množením buniek z ktorých pozostáva vlasový folikul. V bunkách sa hromadí melanín a tento zafarbuje vlas, ktorý z folikulu vyrastá. S pribúdajúcim vekom, pigmentové bunky v našich vlasoch pomaly odumierajú. Vlasy, ktorých folikuly obsahujú menej pigmentových buniek, nie sú dostatočne zafarbené melanínom a postupne strácajú farbu úplne – od šedivej až po celkom bielu.

Vitamíny proti šediveniu vlasov Foligain aktivujú spiace alebo málo aktívne pigmentové bunky a napomáha zastaviť proces šedivenia vlasov a obnoviť pôvodnú farbu vlasov. Výsledky by sa zvyčajne dostavia v období od 4 do 9 mesiacov od začiatku liečby.

Zloženie

Enzým kataláza -nedostatočné množstvá enzýmu kataláza, zapríčinia reťazovú reakciu, ktorá vedie až ku šedivým vlasom.

Vitamín B6 – priaznivo účinkuje proti vypadávaniu vlasov. Rovnako pomáha vytvárať melanín – pigment, vďaka ktorému majú naše vlasy farbu.

Vitamín B5 (kyselina pantoténová)- zabraňuje vypadávaniu vlasov a priaznivo pôsobí proti šediveniu vlasov.

Kyselina listová – je dôležitá pre rast zdravých tkanív a správne funkcie buniek – ak jej má telo dostatok, dokáže produkovať zdravú pokožku, nechty a vlasy. Táto látka môže aj prispieť k tomu, že si Vaše vlasy udržia dlho svoju farbu a nezačnú šedivieť.

PABA (para amino benzoová kyselina) - patrí do skupiny B komplex látok. Výskumy na ľuďoch pri dávkovaní 200mg denne v kombinácii s kyselinou listovou dokázali, že farba šedivých vlasov sa u 70% pacientov dokázala navrátiť na pôvodnú úroveň.

Praslička (7% extrakt) – Pomáha udržiavať vlhkosť vo vlase a udržiava vlas lesklý bez pocitu mastnoty. Tiež pomáha rastu silnejších korienkov a chráni pokožku hlavy pred podráždením a svrbením.

Rastlinné steroly (45% beta sitosterol) – Tieto látky napomáhajú odbúravať účinky stresových hormónov, ktoré výrazne prispievajú k starnutiu vlasových korienkov. Stres spôsobuje predčasné vypadávanie vlasov a tiež aj predčasné šedivenie vlasov.

Výťažky z mladého jačmeňa – udržiava pôvodnú farbu vlasov tým, že zabraňuje predčasnému starnutiu buniek tvoriacich vlas. Tiež napomáha rozširovať hrúbku vlasov a tvorí prirodzenú ochranu pre vlasy.

Biotín – tvorí hlavnú súčasť prirodzeného vytvárania vlasov a je dôležitý pre v celkové zdravie pokožky a nechtov.

Zinok – nedostatok zinku vedie k vypadávaniu vlasov, pretože bez zinku a a iných príbuzných minerálov, sú vlasy oslabené, lámu sa a rastú veľmi pomaly. Zinok je pre vlasy potrený z viacerých dôvodov – zlepšenie reprodukcie buniek, lepší rast tkanív a rýchlejšia náprava poškodených tkanív. Rovnako udržiava v dobrej kondícii mazové žľazy, ktoré sú súčasťou vlasového korienku.

Saw palmetto extrakt – známy prírodný DHT blokátor. Účinkuje tak, že ruší hormonálne signály DHT (dihydrotestosterónu), ktorý poškodzuje vlasové folikuly. Vlasové folikuly sa pod vplyvom DHT zmenšujú a tak vlasy vyrastajú jemnejšie a slabšie. Tento proces sa nazýva miniaturizácia vlasových folikulov a pokiaľ sa nelieči, vedie k úplnému vypadnutiu vlasu, pričom nový vlas už nenarastie. V súčasnosti, je DHT zodpovedná za asi 95% všetkých prípadov vypadávania vlasov. Zvyčajne muži a ženy, ktorým vypadáva viac vlasov, majú geneticky vrodenú produkciu väčšieho množstva DHT a väčšiu citlivosť buniek na DHT.

Extrakt zo žihľavy – žihľava je odpradávna používaná rastlina pre obnovenie zdravia a krásy vlasov. Pozitívne účinky žihľavy sa prejavia ako vo vnútri tela tak aj na tele. Žihľava je bohatá na vitamíny a minerály, ktoré pozitívne vplývajú na cvlasy ale aj elkový telesný stav. Žihľava spôsobí, že Vaše vlasy budú rásť, budú sa leskúť, zhrubnú a stmavnú. Ako pridaný bonus budeta mať čistejšiu pokožku a pevnejšie nechty.

L-tyrozín - aminokyselina, ktorá pomáha telu vyrovnávať sa s negatívnymi účinkami stresu. Je všeobecne známy fakt, že silný a dlhodobý stres spôsobuje vypadávanie a šedivenie vlasov.

Chlorofily - nachádzajú sa v rastlinách. Je to farbivo, ktoré spôsobuje ich zelenú farbu. Napomáhajú k pevnejším a hrubším vlasom.

Extrakt z Fo-Ti - čínska rastlina, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou orientálnej medicíny. Používca sa pri liečbe širokého spektra neduhov, okrem iného aj vypadávania vlasov a predčasného šedivenie vlasov.

Dávkovanie

Odporúča sa užívať 2 kapsule denne. Najlepšie po jedle.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Tehotné alebo dojčacie ženy, mladiství pod 18 rokov a jedinci so zdravotnými problémami, by mali konzultovať užívanie tohto potravinového doplnku so svojim lekárom. Produkt môže obsahovať stopové prvky mlieka, sóje, pšenice, vajec, orechov, rýb a mušlí.

Udržujte mimo dosah detí. Skladujte na suchom chladnom mieste.

Vitamíny proti šediveniu vlasov

Kedy bude moja objednávka odoslaná?

Ak je objednávka vytvorená do 12.00 hodiny, odosielame tovar ešte v rovnaký deň. Všetky objednávky vytvorené po 12.00 hodine odosielame v nasledujúci pracovný deň.

Ako a kedy mi bude tovar doručený?

Slovenská pošta - poštový kuriér. Balík bude doručený na nasledujúci deň od odoslania.

Cena dopravy poštou:

2.69€ (hodnota obj. menej ako 40€)
Zdarma (hodnota obj. = 40€ a viac)

Kuriér GLS - balík bude doručený na nasledujúci deň od odoslania. (Príklad: Objednáte si v pondelok do 12.00 hodiny, balík odošleme ešte v pondelok a v utorok je zásielka u Vás.)

3.29€ (hodnota obj. menej ako 40€)
Zdarma (hodnota obj. = 40€ a viac)

Jednoduchý nákup a diskrétne balenie

Môžete sa spoľahnúť, že nikto nebude vedieť aký je obsah Vašej zásielky. Všetky zásielky balíme diskrétne, podľa potreby do kartónových krabíc alebo bezpečných bublinkových obalov - všetko bez reklám a zbytočných nápisov. Na zásielke je uvedený názov nášho obchodu.

Možnosti platby

 • Dobierka - za vašu objednávku môžete zaplatiť priamo pri preberaní tovaru na pošte alebo u kuriéra. Kuriér akceptuje aj platby platobnými kartami.
 • Platobná brána - Po odoslaní objednávky sa dostanete do platobnej brány, vyberiete si platobnú metódu, objednávku uhradíte - platba prebehne okamžite. Výhodou je okamžité pripísanie platby na náš účet a rýchlejšie odoslanie objednávky.
 • Bankový prevod - Tovar odošleme okamžite po pripísaní platby na náš účet. Bežne 1-3 pracovné dni.
3.8
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Hodnotilo 5 zákazníkov
Výrazný účinok
Čiastočný účinok
Slabší účinok
Neviem posúdiť
Neúčinkuje
2x
2x
0x
0x
1x

Vitamíny Foligain proti šediveniu vlasov 60tbl. recenzie zákazníkov

Spokojnosť:76.0% Hodnotení:5
Denis, 30rokov : Super
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Uzívam asi 2 mesiace a som skutočne prekvapený. Mám iba 30 rokov a už mi začali vlasy šedivieť na temene a dokonca aj v obočí mám šedivé chlpy. Po čase užívania môžem povedať, že fungujú asi nejlepšie z toho čo som vyskúšal. Určite lepšie ako nejaké šampóny. Nejaké šediny ešte mám ale zlepšuje sa to a z toho sa teším .

účinkuje proti šediveniu

Pavol, 26rokov : Môže byť
Hodnotenie účinku: Výrazný účinok

Asi na tom prípravku niečo bude. Mám iba 26 rokov a už som začal pozorovať prvé šedivé vlasy. Po pár mesiacoch užívania šediny vypadli ale na ich mieste narástli už znovu moje pôvodné hnedé vlasy. Až takto dobrý výsledok som nečakal.

účinkuje

miro, 37rokov : dobre na zastavenie sedivenia
Hodnotenie účinku: Čiastočný účinok

po 2 mesacnom uzivani sedive vlasy mam ale aspon sa zda ze dalsie nesediveju, uvidim ako to bude pokracovat dalej. Rozhodne lepsie ako si farbit vlasy.

zastavi sedivenie

Jozef H, 44rokov : vitaminy, vitaminy
Hodnotenie účinku: Čiastočný účinok

Moc neverim vitamínom, som voci tomu skepticky, nakoľko mi nepomohli uz viac druhov. Skusam tento produkt, účinok pozorujem, ale nie je to ziadna slava. Mne už asi nič nepomôže ... Kazdopadne aspon trochu to funguje, narozdiel od ostatných šmejdov.

trochu pomaha

ucinok stopercentny neni

Adam, 60rokov : Vitamíny proti šediveniu
Hodnotenie účinku: Žiadny účinok

tento prípravok mi nepomohol.

efekt sa nedostavil

Diskusia k produktu
person_outlineZákazník 19/08/2020

Naozaj, je tento výrobok účinný?? Oplatí sa mi investovať? Už som mal reparex.. Po ňom som zošedivel už dvojnásobne. Ako, na základe čoho,, funguje vás produkt. Ďakujem.

Podľa zloženia produktu reparex, tam nie je nič, čo by mohlo účinkovať proti šediveniu vlasov. Vitamíny Foligain proti šediveniu vlasov obsahujú enzým katalázu, ktorej nedostatok je jednou z príčin šedivenia vlasov. Ďalej obsahuje množstvo vitamínov užitočných pre vlasy.

local_library Odborný poradca biome.sk
Upozornenie: Vaše individuálne skúsenosti s produktom sa môžu líšiť od vyobrazení alebo skúseností zákazníkov v recenziách. Skúsenosti sú subjektívne a nie sú zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnotenia, pretože veríme, že skúsenosti zákazníkov zjednodušia výber produktu. Recenzie, názory a hodnotenia nie sú upravované. Prechádzajú však kontrolou aby sme predišli zneužitiu.


Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.