Biome platobné možnosti

Bylinné prípravky na spanie a liečbu nespavosti

Veľmi veľa ľudí trpí na niektorý druh spánkovej poruchy. Či už ide o spánkovú apnoe, narkolepsiu alebo syndróm oneskoreného spánku (syndróm oneskorenej fázy spánku). Nespavosť už dosahuje takmer rozmery epidémie, mnohí ľudia sú už unavení a chorí zo samotnej únavy. Niektorí by vyskúšali aj nemožné, len aby na pár hodín zavreli oči. Miesto škodlivých liekov na spanie sa môžete zamerať na jednoduché a efektívne prírodné lieky na spanie.

Cena za nespavosť je obrovská. Spánok ponúka telu možnosť oddychu, akejsi „obnovy funkcií“ a regenerácie. Zatiaľ čo my spíme, naše telá ťažko pracujú na obnove rovnováhy, opravách drobných porúch a odrážaní chorôb. Telo bez oddychu sa čoskoro stane telom, ktoré sa nedokáže vyrovnať s denným vystavovaním baktériám, toxínom a stresu. Nakoniec sa z unaveného tela stane veľmi choré telo. Nespavosť je veľkým problémom, pritom si ľudia ale vôbec nemusia uvedomovať, že zažívajú spánkovú krízu.

Farmaceutický priemysel reaguje na spánkovú dilemu množstvom chemických koktejlov na spanie. Sú však aj iné spôsoby, ako si dopriať odpočinok a dovoliť telu vrátiť sa do pravidelného rytmu. Stále viac a viac ľudí, ktorí sa obávajú vedľajších nežiadúcich účinkov liekov na spanie s množstvom chemických látok, sa obracia na prírodnú liečbu.

Medzi prírodné možnosti sa radia prírodné lieky na spanie z liečivých byliniek. Bylinky sa na liečebné účely používali už od pradávna. V súčasnosti si získavajú rešpekt západného sveta, ako nikdy doteraz. Bylinkári odporúčajú na nespavosť množstvo liečivých rastlín, ktoré pôsobia bezpečne a pritom efektívne.

Levanduľa (Lavandula angustifolia, Lavandula officinalis – levanduľa úzkolistá, levanduľa lekárska)

Príjemná a upokojujúca aróma levandule, ktorá patrí do čeľade hluchavkovitých, podporuje relaxáciu a môže byť užitočná pri vyvolaní spánku a oddychu pre nepokojných ľudí alebo pre ľudí trpiacich na miernu nespavosť. Sladká vôňa levandule a jej vnútorné kvality umožňujú telu uvoľniť sa a zmierniť napätie, čo patrí k hlavným príčinám nespavosti.

Ľudia, ktorí používajú levanduľu ako jeden z mnohých bylinných prípravkov udávajú, že ich spánok je kvalitnejší a po zobudení sa cítia odpočinutí. Podľa výskumu je levanduľa bezpečná a účinná bylinka, ktorá podporuje hlboký a efektívny spánok, ktorý je potrebný pre celkový dobrý pocit.

Zaradenie levandule do večerného rituálu je veľmi jednoduché. Nachádza sa totiž v mnohých produktoch – napríklad rôznych vankúšikoch, vrecúškach alebo ju môžete zohnať vo forme rozprašovača. Levanduľu možno užívať ako extrakt, čaj, prípadne použiť vo forme oleja.

Slncovka kalifornská (Eschscholzia californica)

Žiarivá a krásna kvetina, národná kvetina Kalifornie, vzdialená príbuzná maku siateho, je liečivá bylina, ktorá prospieva ľuďom trpiacim na nespavosť a na iné poruchy spánku. V oblasti Kalifornie je používali už pôvodní obyvatelia, táto trvalka im slúžila ako potravina aj liek.

Slncovka kalifornská, ktorá obsahuje sedatívne alkaloidy, je vysoko cenená pre svoju schopnosť utíšiť nespavcov a priviesť ich do ríše snov. Tento lahodný kvet nielenže privolá spánok, súčasne zaistí, že je kvalita spánku vyššia a na rozdiel od liekov na spanie na predpis vám dodá energiu a pripraví vás na ďalší deň.

Slncovka kalifornská nie je užitočná iba v noci. Pomáha aj ľuďom, ktorí zažívajú úzkosť a stres. Bylinka prirodzene podporuje pocit uvoľnenia, súčasne s poskytnutím dobrého pocitu a rovnováhy. Túto pomôcku pre dobrý spánok možno použiť vo forme tinktúry, prášku alebo rozprašovača.

Bylinné prípravky a lieky na spanie a bezpečnosť

Ak sa bylinky užívajú správne, môžu byť neuveriteľne užitočné. Ale takisto ako pri iných výživových doplnkoch alebo liekoch, nemusia byť ani prírodné lieky na spanie vhodné pre každého. Sú určité liečivé bylinky, ktoré by nemali užívať deti alebo tehotné a dojčiace ženy. Zároveň niektoré z byliniek  nemusia vhodne reagovať s liekmi na predpis, ktoré môžete užívať. Aby ste predišli neželaným kombináciám, zistite si vždy o bylinke, ktorú chcete užívať, čo najviac možných informácií.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
51 hodnotení
15,90 €
Valemin na spanie 30tbl.
Tabletky na spanie Valemin | Lepší spánok a zaspávanie | 100% prírodné zloženie | Bez receptu