Biome platobné možnosti

Sérum na rast rias – používajte iba bezpečné produkty

Nedávne prieskumy viacerých sér na rast mihalníc odhalili, že niektoré z nich obsahujú prostaglandínové analógy a sú to teda v skutočnosti lieky. Tento fakt je dôležitý hlavne preto, pretože prostaglandínové analógy rovnako ako látka bimatoprost majú potenciálne nebezpečné vedľajšie účinky a preto by sa mali zaraďovať do kategórie liekov.

Bimatoprost je predpisovaný na liečbu glaukómu, ale u pacientov užívajúcich tieto očné kvapky bol zaznamenaný rast dlhších rias. Podobnú látku obsahujú napríklad známe kvapky na rast rias Latisse. Tento liek sa aplikuje na spodnú časť rias horného viečka a zvyšuje hrúbku, dĺžku a tmavosť rias. S používaním prípravkov na predlžovanie rias obsahujúcim podobné látky sú však spojené mierne až závažné nežiadúce účinky.

Vedľajšie účinky

Podráždenie očí

Najčastejším nežiaducim účinkom je sčervenanie a svrbenie očí. U pacientov sa môžu objaviť aj príznaky suchého oka. U pacientov užívajúcich očné kvapky s bimatoprostom na liečbu glaukómu existuje riziko zápalu vo vnútri oka.

Pigmentácia očných viečok

Pri používaní takýchto sér na predlžovanie rias môže dôjsť k zvýšenej pigmentácii očných viečok. Zafarbenie viečok trvá po celú dobu používania, ale pigmentácia sa obvykle po ukončení liečby stratí.

Pigmentácia dúhovky

Závažným vedľajším účinkom je riziko zvýšenej pigmentácie dúhovky, ktorá zmení farbu očí na tmavo hnedú a nie je reverzibilná – nie je možné ju vrátiť späť. K tomuto došlo u pacientov, ktorí používali očné kvapky s biopramostom na liečbu glaukómu. Pacienti by mali mať tento nežiaduci účinok vziať do úvahy pred tým, než sa rozhodnú tento liek používať.

Vplyv na očný tlak

Pri použití na liečbu glaukómu, bimatoprost znižuje vnútroočný tlak. Pacienti užívajúci Latisse zaznamenajú nižší vnútroočný tlak rovnako, ale v menšej miere.

Ďalšie vedľajšie účinky

Sérum na rast mihalníc s nevhodnými účinnými látkami môže spôsobiť nežiaduci rast vlasov na tvári alebo v iných častiach viečka, ktoré pravidelne prichádzajú do kontaktu s roztokom. Prebytočný liek je potrebné starostlivo odstrániť. Môže dôjsť aj k zmene rastu a hrúbky chĺpkov medzi očami. Iné menej časté vedľajšie účinky pozorované u pacientov užívajúcich bimatoprost vo forme očných kvapiek, ako sú zmeny vo farebnom videní, rozmazané videnie, horúčka a zimnica.

Alternatíva

Existujú však aj alternatívy k prostaglandínom a prostaglandínovým analógom. Peptidy sú nové účinné látky, s podobným účinkom ako prostaglandíny, ale bez vedľajších účinkov. Peptidy sa začali používať aj vo voľnopredajných sérach na podporu rastu rias.
Preto, ak sa obávate vedľajších účinkov, zvážte používanie sér na rast rias, ktoré obsahujú peptidy. Takýmto produktom bey vedľajších účinkov je aj sérum na rast rias a obočia.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
50 hodnotení
Akcia -30%
39,00 € 27,30 €
Sérum na rast mihalníc a obočia Folivital Pro 4ml.
Sérum na mihalnice a obočie Folivital Pro | Urýchlenie rastu | Zahustenie | Predĺženie | Prirodzený výsledok