Biome platobné možnosti

Rastový cyklus mihalníc

Dlhé a husté mihalnice patria medzi najžiadanejšie výzorové črty u človeka – hlavne však u žien. Existuje množstvo produktov, ktoré slúžia na predĺženie mihalníc – od maskary cez kondicionéry a predĺženie mihalníc až po najnovšie aktivátory rastu mihalníc. Keď sa ráno zobudíte, nič nevie pokaziť náladu tak, ako opäť ďalšie vypadnuté mihalnice odpočívajúce na vankúši. Je však dôležité si uvedomiť, že toto je normálny proces, pretože mihalnice, rovnako ako ostatné ochlpenie na Vašom tele, prechádzajú prirodzenými rastovými cyklami.

Funkcia mihalníc

Mihalnice neplnia iba skrášľovaciu funkciu. V prvom rade si ich telo vytvára ako ochranu pred nečistotami z okolitého sveta. Naviac, každá jednotlivá mihalnica je akýsi citlivý senzor, ktorý pri kontakte s vonkajším predmetom alebo nečistotou, uzatvorí viečko aby sa do oka nedostalo nič, čo tam nepatrí. Na vrchnom viečku rastie približne 80 – 150 mihalníc. Na spodnom ich rastie o niečo menej – okolo 70 až 80. Priemerná dĺžka mihalníc sa pohybuje okolo 10 milimetrov.

Rast vlasov a mihalnice

Nárast ochlpenia – či už vlasov, mihalníc, a ostatných chlpov na ľudskom tele, je predprogramovaná funkcia. Ochlpenie na tele človeka rastie v špecifických rastových cykloch. Ochlpenie rastie v troj-fázovom cykle na konci ktorého vlas vypadne. Je to prirodzený proces obnovy buniek v ľudskom tele. V novom cykle vlas opäť dorastie.

Anagén

Anagén sa nazýva aj rastová fáza. V tejto fáze mihalnice rastú aktívne počas 30 až 45 dní. V tejto fáze je v rovnakom čase iba okolo 40% rias z vrchného viečka a 15% zo spodného viečka. Každá mihalnica narastie iba do určitej dĺžky a potom sa rast zastaví.

Katagén

Katagén je prechodná fáza. Rast mihalníc sa zastaví a folikuly sa začnú zmenšovať. Pokiaľ mihalnica počas tejto fázy vypadne alebo je silou vytiahnutá, nedorastie ihneď, pretože folikul čaká s produkciou novej mihalnice na dokončenie fázy. Katagén trvá približne 2 až 3 týždne.

Telogén

O tejto fáze sa hovorí ako o fáze odpočinku.  Môže trvať okolo 100 dní po ktorých mihalnica a vypadne a začne rásť nová. Každá mihalnica je v inej fáze rastového cyklu a preto je úplne normálne ak ich zopár denne vypadne.

Referencie

Wikipedia - eyelash

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 hodnotení
+ Darček
45 €​ 39 € Balenie na celých 8 týždňov liečby
AKCIA -30% Konečná cena: 27,30 €
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
10 hodnotení
19 €​ 14,90 € až na 8 týždňov užívania
Pozrieť

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.


Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.