Biome platobné možnosti

Vitamíny na podporu rastu mihalníc

Naše mihalnice aktívne rastú iba 30 až 45 dní. To je dôvod, prečo nemôžu dorásť do takej dĺžky ako naše vlasy. Ako rýchlo mihalnice narastú a aké budú dlhé závisí od dĺžky rastovej fázy. Človek nemôže biologicky prednastavenú dĺžku rastu jednoducho zmeniť, existujú však viaceré vitamíny, ktoré dokážu rast mihalníc predĺžiť.

Biotín

Biotín poznáme aj pod názvom vitamín H. Patrí do komplexu B vitamínov. Je známy pre svoju schopnosť napomáhať lepšiemu rastu vlasov a tiež aj mihalníc. Je dôležitý pre telo aj pri premene jedla na energiu. Biotín sa pridáva do mnohých kozmetických prípravkov pre zdravý rast vlasov. Nachádza sa v množstve potravín, ktoré konzumujeme ako žĺtko, banány alebo karfiol.

Kalcium

Je nepriamo veľmi dôležité pre rast mihalníc. Vedci zistili, že hormón kalcitonín, ktorý je produkovaný v štítnej žľaze,  výrazne zlepšuje rast vlasov. Na produkciu dostatočného množstva tohto hormónu, musí byť štítna žľaza v dobrom stave, k čomu je veľmi prospešné kalcium.

B – komplex

Vitamíny B komplexu sú všetky dôležité pre rast mihalníc a udržiavanie zdravých vlasov. Tieto “vitamíny krásy” bojujú aj proti suchým a lámavým vlasom – čo je aj znakom nedostatku vitamínov skupiny B. Nachádzajú sa v mlieku, vajciach alebo v čerstvom ovocí.

Omega 3 kyseliny

Nie sú to síce vitamíny ale často ich môžeme nájsť  v prípravkoch na podporu rastu vlasov a mihalníc. Výskumy ukazujú, že zdravý vlas je udržiavaný aj vďaka omega 3 mastným kyselinám. Je to vlastne “tuk”, ktorý je prospešný pre naše telo a napomáha vstrebávaniu vitamínov A, D, E a K. Konzumáciou potravy bohatej na omega 3 mastné kyseliny – napríklad ryby, určite napomôžete mihalniciam v ich raste.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
50 hodnotení
Akcia -30%
39,00 € 27,30 €
Sérum na rast mihalníc a obočia Folivital Pro 4ml.
Sérum na mihalnice a obočie Folivital Pro | Urýchlenie rastu | Zahustenie | Predĺženie | Prirodzený výsledok