Biome platobné možnosti

Biotín pre rast nechtov

Biotín alebo vitamín H, je jedným z vitamínov B- komplexu, ktorý je veľmi dôležitý pre váš metabolizmus a energiu. Biotín sa ako prírodná látka nachádza aj v potravinách , ale je k dispozícií aj formou doplnku. Je kľúčový vitamín na podporu produkovania  bielkovín pre rast nechtov. Biotín nie je náhradou za lekárske vyšetrenie jeho konzumáciu je dobré konzultovať s lekárom.

Čo je biotín?

Biotín je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa naukladá v tele. Hoci, baktérie v črevách ho dokážu vyprodukovať. Biotín je ako palivo vášho tela, prevádza jedlo, ktoré skonzumujete na glukózu. Okrem toho, biotín pomáha telu s metabolizovaním tukov a bielkovín, ktoré sú prospešné pre zdravú pokožku a vlasy. Taktiež, udržuje energiu v tele, čím podporuje nervový systém.

Biotín je prirodzenou súčasťou množstva potravín , ktoré konzumujete ako napríklad mrkva, vajcia, paradajky, rímsky šalát, mandle, karfiol, uhorka, kozie mlieko, kravské mlieko, maliny, jahody, platesy, ovos a vlašské orechy.

Význam

Biotín podporuje rast nechtov. Biotín sa absorbuje do jadra nechtu, kde sa nachádzajú generované bunky. Rôzni odborníci odporúčajú biotín ako doplnok na podporu silnejšieho rastu nechtov. Tento vitamín je úspešný u dvoch tretín pacientov. Biotín je úspešný aj pri liečbe popraskaných konských kopýt, čím sa dospelo k záveru, že pomáha posilniť  aj krehké nechty u ľudí.

Vedľajšie príznaky

Ak beriete biotín ako doplnok nevykazuje žiadne vedľajšie účinky, ak ho užívate v predpísaných dávkach. Avšak, vyskytuje sa tu potenciálne riziko alergickej reakcie. Príznaky sa prejavujú ako problémy s dýchaním, tlak na hrudi, opuch krku, bolesť hrudníka, žihľavka, vyrážky.

Kontraindikácie

Pred začatím užívania biotínu ako doplnku sa  poraďte so svojím lekárom, pretože biotín sa dokáže integrovať s vašimi liekmi. Niektoré lieky a antibiotiká by mohli zapríčiniť nižšiu účinnosť biotínu.

Nedostatok  biotínu

Ak máte nedostatok biotínu vaše nechty môžu byť abnormálne. Okrem problémov s nechtami nedostatok biotínu môže spôsobiť vypadávanie vlasov, záchvaty, svalové kŕče a bolesti a ďalšie iné.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
53 hodnotení
Akcia -5%
14,90 € 14,15 €
Biotin 10000mcg 60tbl.
Biotín tabletky 10 000mcg | Extra účinok | Vlasy pokožka nechty