Biome platobné možnosti

MSM zlepšuje rast vlasov a nechtov

Dvojito zaslepená pilotná štúdia preukázala, že až 100% subjektov užívajúcich MSM (metylsulfonylmetán), výživový doplnok, ktorý dodáva telu biologicky aktívnu síru, zaznamenalo zvýšenie rastu vlasov v porovnaní s placebo skupinou. Iba u jedného subjektu z placebo skupiny došlo k nárastu dĺžky vlasov. Navyše, 30% dobrovoľníkov zaznamenalo zlepšenie lesku vlasov, v placebo skupine nikto žiaden podobný benefit nehlásil.

Druhá, dvojito zaslepená štúdia s kontrolnou placebo skupinou udáva, že 50% zúčastnených osôb užívajúcich MSM hlásilo nárast dĺžky aj pevnosti nechtov v porovnaní s placebo skupinou. Približne 10% subjektov z placebo skupiny udávalo zvýšený nárast pri raste nechtov. Nikto v rámci placebo skupiny však nehlásil zlepšenie v hrúbke a pevnosti nechtov.

Podľa výsledkov z týchto dvoch testov možno povedať, že orálna suplementácia pomocou MSM je cenným doplnkom na podporu rastu vlasov a nechtov. Zdravie vlasov a nechtov sa výrazne zlepšilo v krátkej dobe šiestich týždňov. Ak by testy pokračovali a trvali osem až šestnásť týždňov, boli by výsledky v prospech MSM ešte výraznejšie.

Testu na podporu rastu vlasov sa zúčastnilo 21 pacientov, 5 žien a 16 mužov. Údaje zhromažďovali certifikovaní odborníci z oblasti kozmetológie. Parametre testu zaznamenávali dĺžku vlasov, lesk vlasov a priemer jednotlivých vlasov. Vedci využívali štandardné priemyselne vyrábané meracie prístroje.

Testu na rast nechtov sa zúčastnilo 11 subjektov, 10 žien a 1 muž. Údaje opäť zhromažďovali certifikovaní odborníci z oblasti kozmetológie. Parametre testu zahŕňali dĺžku nechtov, ich pevnosť a hrúbku, lesk a celkový vzhľad. Použité boli štandardné priemyselne vyrábané meracie prístroje.

Všetky zúčastnené testované osoby, ktoré užívali MSM, boli veľmi milo prekvapené a ohromené zmenami, pokiaľ išlo o stav a vzhľad vlasov. Kozmetičky dokázali po šiestich týždňoch podľa stavu vlasov veľmi jednoducho rozlíšiť, ktorí účastníci boli zaradení v MSM skupine.

Súvisiace produkty