menu close
Úvod > > Ketokonazol (ketoconazole)

Ketokonazol (ketoconazole)

Ketokonazol je nápomocný pri liečbe ochorení kože - konkrétne kožných a plesňových infekcií. Je súčasťou šampónu alebo sa predáva vo forme tabliet.  Šampón sa predáva pod značkou nizoral. Testy preukázali, že pri vysokých dávkach 400mg 3x denne, dokáže účinne znižovať hladinu testosterónu v ľudskom organizme. Pôsobí teda ako antiandrogén.

Vypadávanie vlasov a účinky ketokonazolu.

Dokáže účinne zabrániť kožným infekciám, ktoré zapríčíňuje huba Malassezia. Vedci sa domnievajú, že táto huba je pôvodcom zápalových reakcií na pokožke na hlave, ktoré sú typické pre vypadávanie vlasov dedičného typu. Tiež je schopné znižovať aktivitu 5-alfa reduktázy. Vedci sa zhodujú, že ketokonazol má veľkú budúcnosť v boji proti vypadávaniu vlasov. Vytvára väzby na receptory

Zatiaľ však neexistujú veľké a dôkladné štúdie, ktoré by sa zameriavali na účinky ketokonazolu ako aktívnej látky pri liečbe dedičného vypadávania vlasov.

Ako sa dávkuje ketokonazol pri liečbe vypadávanie vlasov?

Je dôležité zacieliť liečbu na vlasové folikuly, ktoé sa nachádzajú v pokožke hlavy. Ako najúčinnejší spôsob sa javí používať šampóny, ktoré obsahujú ketokonazol. Nie je vhodné užívať ketokonazol orálne, pretože potrebné dávky by museli byť silné a to je pre telo škodlivé.

Čo sa týka šampónov, nie je presne zistené, aké množstvo ketokonazolu je dostačujúce pre najjednoduchší prienik do pokožky na hlave. Nemusí teda platiť, že bude účinnejší pri väčšej koncentrácii.

Súvisiace produkty

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.