menu close
Úvod > Zahustenie vlasov

Zahustenie vlasov

Zahustenie vlasov - rady ako najlepšie dosiahnuť plný účes

Husté a pevné vlasy sú v každej spoločnosti vnímané ako symbol zdravia a krásy. Nie však každý sa môže pochváliť prirodzene hustými vlasmi. Či už máme vlasy jemné a tenké alebo prirodzene riedke, či dokonca rednúce vďaka nepríjemnému vypadávaniu, neznamená to, že sa k pekným a hustejším vlasom nemôžeme dopracovať správnou starostlivosťou a vhodnými prípravkami.  Poďme sa pozrieť, aké možnosti sú k dispozícii na zahustenie vlasov a vytvorenie plnších účesov. Aký spôsob zahustenia vlasov je ten najvhodnejší závisí od momentálnej potreby pre zahustenie vlasov, stavu a ich hustoty.

Zahusťovač vlasov

Najčastejšie používaný a lacný spôsob na rýchle a prirodzené zahustenie vlasov. Mikrovlákna tvorené z keratínu – z rovnakej látky ako samotné vlasy, sa nanesú priamo na miesta s riedkymi vlasmi. Výsledný efekt je maximálne prirodzený aj z malej vzdialenosti. Presvitá Vám pokožka na temene hlavy? Alebo chcete zakryť rednúce kúty, prípadne zamaskovať ešte nezahojené vlasy po transplantácii – zahusťovač vlasov je určite najlepšia voľba.

Zahusťovač vlasov Toppik

Ako pomôže zahusťovač Toppik zahustiť vlasy?

Vlákna nabité statickou elektrinou sa na vlasy okamžite naviažu a obalia aj veľmi jemné vlásky. Výsledný efekt je maximálne prirodzený aj z malej vzdialenosti. Výhodou je teda rýchle a prirodzené zahustenie vlasov. Zahusťovač je efektívny aj na vlasoch s rôznou hustotou na povrchu hlavy. Nevýhodou je, že nefunguje pre ľudí, ktorí majú kompletne holé miesta na hlave bez akýchkoľvek aj tých najjemnejších vláskov  - vlákna sa tak nemajú o čo prichytiť. Zistite viac

Zväčšenie objemu vlasov

Špeciálne látky v prípravkoch – najčastejšie kondicionéroch alebo géloch, po nanesení na vlasy, obalia vlas do jemnej priehľadnej vrstvy, pričom zachovajú jeho prirodzenú pružnosť. Vlasy sa tak stanú hrubšie ale účes pôsobí pritom prirodzene husto.  Výhodou je rýchla aplikácia a prirodzený vzhľad. Nevýhodou je, že takýto spôsob zahustenia je vhodný iba pre tých, ktorí majú vlasy síce redšie ale pritom rastúce rovnomerne po celej hlave. Účes pôsobí po aplikácii objemnejšie a nadýchanejšie.

Gél na zväčšenie objemu vlasov

Ako pomôže gél zahustiť vlasy?

Je to bezfarebný gél obsahujúci najvyššiu koncentráciu keratínových proteínov vhodný pre mužov aj ženy. Keratínovy gel sa po vmasírovaní do vlasov vsiakne do vrstiev vlasu, čím spôsobí jeho rozšírenie. Na rozdiel od zahusťovačov, ktoré vlas iba pokryjú, Toppik gél preniká priamo do vlasu a pravidelným používaním je možné dosiahnuť až 45% rozšírenie vlasu. Postačí malé množstvo gélu, ktorý je potrebné vmasírovať od korienkov až po končeky. Po vysušení sú vlasy okamžite hrubšie a ľahšie upraviteľné. Výsledkom je objemnejší účes. Zistite viac

Kondicionér na zväčšenie objemu vlasov

Ako pomôže kondicionér zahustiť vlasy?

Kondicionér obsahuje výťažky z pšenice, sójové proteíny a hodváb. Tieto zložky obalia každý jednotlivý vlas, čím mu dodajú na pevnosti a hrúbke. Naviac, táto kombinácia látok účinne chráni vlasy proti nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia, ktoré sú často príčinou predčasného vypadávania vlasov. Zistite viac

Liečba pre hustejšie vlasy

Pokrok v medicíne a kozmetike umožnil zamiešať do liekov proti vypadávaniu vlasov  (či už šampónov, alebo vlasových aktivátorov) látky, ktoré pôsobia na rozšírenie vlasového korienku. Širší  korienok dokáže produkovať hrubší vlas a výsledný efektom sú hustejšie vlasy. Výhoda takejto liečby je, že vlasy sú a aj zostanú na našich hlavách a výsledný efekt je viac menej trvalý. Nevýhodou je dlhší čas na prejavenie účinku.

Šampón Revita

Ako pomôže šampón Revita zahustiť vlasy?

Procyanidín B2 a C1 - najnovšie výskumy ukazujú, že tieto látky spôsobujú rozšírenie priemeru vlasu až u 79% testovaných osôb. Hrubšie vlasy znamejanú hustejší porast na hlave. 

Aminokyseliny - L-arginín, Taurín, L-cysteín sú aminokyseliny, ktorých pôsobenie rozširuje vlasové folikuly a tie tak začnú produkovať hrubšie a pevnejšie vlasy.

Biotín - nové dávky biotínu prenikajú do vlasového folikulu a spôsobujú jeho rozšírenie. Folikul tak môže produkovať hrubšie vlasy, ktoré spôsobia výsledný efekt hustejších vlasov.

Copper peptidy / peptidy medi - táto látka dokáže postupne rozširovať vlasové folikuly, ktoré potom produkujú hrubšie a hustejšie vlasy.

Šampón je účinný aj na:

Zistite viac

Kondicionér Revita COR

Ako dokáže kondicionér Revita COR spôsobiť zahustenie vlasov?

Copper peptidy / peptidy medi - jeden z mnohých účinkov tejto látky je, že dokáťe postupne rozšíriť hrúbku vlasového korienku. Z korienka potom dokážu narásť hrubšie a pevnejšie vlasy.

Účinné na:

Zistite viac

Vlasový aktivátor Spectral RS

Ako pomôže Spectral RS zahustiť vlasy?

Procyanidín - jeho účinok spočíva aj v tom, že priaznivo pôsobí na zväčšenie šírky samotného vlasu, čo má za následok celkovo hustejšie vlasy.

Biotín - je to jedna zo základných stavebných látok vlasov. Preniká až ku korienkom a rozširuje ich. Umožňuje tak nárast hrubších a pevnejších vlasov, ktoré budú pôsobiť hustejším dojmom.

Copper peptidy / peptidy medi - ďalšia látka, ktorá svojim pôsobením rozširuje vlasový korienok a umožňuje nárast hrubších a hustejších vlasov.

Aktivátor je účinný aj na:

Zistite viac

Vlasový aktivátor Spectral DNC-N

Ako dokáže Spectral DNC-N zahustiť vlasy?

Procyanidín - vyťažky z jabĺk pôsobia podľa najnovších výskumov blahodárne na zväčšenie priemeru vlasového vlákna tým, že rozširujú vlasové korienky. Účes potom pôsobí plno a husto.

Copper peptidy / peptidy medi - zahusťuje vlasy vďaka tomu, že priaznivo pôsobí na rozšírenie vlasových korienkov. Tie môžu potom produkovať hrubšie vlasy.

Účinné na:

Zistite viac

Zahustenie umelými alebo prirodzenými vlasmi

Tento spôsob zahustenia vlasov prinesie prirodzený efekt. Umelé alebo prirodzené vlasy sa špeciálne naviažu na vlastné vlasy. Veľkou nevýhodou je však cena a rovnako sú nutné pravidelné návštevy u kaderníčky na posúvanie upevnených vlasov ak chcete aby vlasy vyzerali dokonale. Nevýhodou je aj nutnosť zvýšenej opatrnosti pri manipulácii s vlasmi aby sa trsy vlasov neuvoľnili a nevypadli.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
91 hodnotení
30 €​ 23 € vydrží až na 30 dní používania
Najlepšia cena na trhu!
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
5 hodnotení

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia
person_outlineZákazník 09/09/2019

Aký spôsob je najrýchlejší na zahustenie vlasov? Ďakujem.

Zo spomenutých v článku jednoznačne zahusťovač vlasov Toppik. S troškou praxe je bez problémov možné zahustiť vlasy aj doma v kúpelni za niekoľko minút. Je to aj najlacnejšia možnosť.

local_library Odborný poradca biome.sk

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.