Biome platobné možnosti

Šampón proti vypadávaniu vlasov - vyberáme najlepší

Vyberáme najvhodnejší šampón proti padaniu vlasov

Vedeli ste, že šampón dnes dokáže omnoho viac ako iba udržiavať Vašu hlavu čistú? Správne zvolený šampón pomáha udržať vlasy a pokožku vitálnejšiu, vlasy pevnejšie a pomáha udržať plnší účes po dlhší čas.

Tento článok bol pripravený v spolupráci s odborníkmi z oblasti dermatológie. Našim cieľom je poskytnúť nezaujatý pohľad na zloženie šampónov proti vypadávaniu vlasov a posúdenie ich vhodnosti pri problémoch s vypadávaním vlasov. Uvedené informácie sú faktické a doplnené aj o odkazy na relevantné výskumy.

Prostriedkov proti vypadávaniu vlasov je na trhu mnoho a často sa veľmi líšia. Ak trpíte vypadávaním vlasov, jednou z odporúčaných možností je výmena bežného šampónu za šampón určený proti vypadávaniu vlasov. Je však veľmi ťažké vybrať si vhodný šampón proti vypadávaniu vlasov bez základných vedomostí o vypadávaní vlasov, príčinách vypadávania a o možnostiach, ktoré na trhu existujú.

NÁŠ TIP:
Šampón Folivital Pro 200ml
 • množstvo kvalitných účinných látok
 • bezpečný pre všetky typy vlasov
 • šetrný k pokožke
 • bez sulfátov
Šampón Revita 205ml
 • overená kvalita (10 rokov na trhu)
 • technológia Nanosomov
Bio Šampón Revivogen 360ml
 • overená kvalita (viac ako 10 rokov na trhu)
 • zameraný na dedičné vypadávanie
 • super čistiaci

Prečo vlasy vypadávajú?

Vlasy rastú a vypadávajú každému človeku
Rastový cyklus - vlasy u každého človeka neustále rastú a vypadávajú

Vlasy vypadávajú každému človeku. Je to preto, lebo rastú v tzv. rastových cykloch, trvajúcich priemerne 4 až 7 rokov. Zdravý vlas po skončení cyklu vypadne a nahradí ho nový. Podľa odborníkov je v norme ak denne vypadne aj do 100 vlasov.[1], [2]

Ak si všimnete zvýšené množstvo vypadnutých vlasov, toto sú časté príčiny:

 • Dedičnosť
 • Vplyv hormónov
 • Stres
 • Tehotenstvo
 • Nevyvážená strava (nedostatok vitamínov)

Nadmerné vypadávanie vlasov postihuje aj mužov aj ženy. Príčiny vypadávania vlasov sa však líšia od človeka k človeku. Z tohto dôvodu sa odporúča pred výberom vhodného produktu, určiť čo najpresnejšiu príčinu vypadávania vlasov.

Ak je vypadávanie vlasov spôsobené nedostatočnou výživou, zlozvykmi ako fajčenie alebo namáhanie vlasov, zlepšenie sa môže dostaviť doplnením vitamínov na vlasy a zmenou životného štýlu. Používanie vhodného šampónu proti vypadávaniu vlasov tiež určite neuškodí.

Ak je príčinou vypadávania vlasov dedičnosť (vypadávanie vlasov u členov rodiny z matkinej alebo otcovej strany), správny šampón proti vypadávaniu vlasov sa odporúča ako súčasť širšej terapie.

V každom prípade, vhodný šampón proti vypadávaniu vlasov by mal určite obsahovať niektoré kľúčové zložky a na druhej strane by v žiadnom prípade isté zložky obsahovať nemal. Pozrime sa na ne bližšie:

Test na vypadávanie vlasov

Zadarmo

 • Prečo mi vlasy padajú?
 • Čo mi najlepšie zaberie?
Začať tu

Šampón proti vypadávaniu vlasov - dôležité zložky

Dobrý šampón má dobré zloženie
Správne zloženie šampónu je kľúčové

Najlepší šampón proti vypadávaniu vlasov a rast vlasov nie je ten, ktorý je najviac známy a ani ten, ktorý vidíte najčastejšie v reklame. Kvalita sa hodnotí podľa látok, ktoré šampón obsahuje. Takýto šampón proti vypadávaniu vlasov bude určite obsahovať niektoré hlavné účinné látky a rozhodne by mal byť obohatený zložkami, ktoré prispievajú aj k zdraviu vlasovej pokožky.

V ideálnom prípade by mal kvalitný šampón proti vypadávaniu vlasov obsahovať zložky, ktorých účinok je podporený výskumom. Napriek tomu, aký predstavuje vypadávanie vlasov problém pre mužov aj ženy (a to najmä psychický), výskumov žiaľ nie je mnoho. Je to preto, lebo súčasná veda nepovažuje vypadávanie vlasov za naliehavú zdravotnú otázku.  Tiež je potrebné dodať, že väčšina výskumov týkajúcich sa zastavenia vypadávania vlasov sa uskutočnila v laboratórnych podmienkach. Aj keď sa niektoré výsledky javia veľmi sľubne, na jednoznačné potvrdenie účinkov proti vypadávaniu vlasov, budú potrebné ešte dodatočné veľkopočetné randomizované štúdie na pacientoch.

Kofeín

kávové zrná

Štúdia z roku 2007 potvrdila výrazné účinky na vlasové korienky po aplikácii kofeínového roztoku v laboratórnych podmienkach. Výskumníci zistili, že po aplikovaní kofeínu, došlo k výraznému rastu vlasového folikulu, rozšíreniu korienkov a predĺženiu rastovej fázy vlasov.[3]. Ďalšia štúdia tiež potvrdzuje vplyv kofeínu na stimuláciu delenia vlasových buniek u mužov a žien a tiež predĺženie rastovej fázy vlasu.[4] . Pre jednoznačné potvrdenie účinkov kofeínu proti vypadávaniu vlasov sú však potrebné ďalšie štúdie.

Zinok

zinok kapsula

Zinok patrí medzi esenciálne stopové prvky. Účinky zinku (vo forme doplnku stravy alebo topikálnej) proti vypadávaniu vlasov skúma viacero štúdií. Napríklad 6 mesačná štúdia z roku 2003 na 200 pacientoch, skúmala účinok šampónu s obsahom zinku. Výsledky preukázali zvýšený nárast počtu viditeľných vlasov v porovnaní s placebo skupinou.[5]. Ďalšie štúdie sa venujú jeho účinkom vo forme výživového doplnku. Viac: Zinok na vlasy - účinky a dávkovanie

Saw palmetto

saw palmetto palma

Saw palmetto je rastlina z ktorej sa využívajú hlavne plody a extrakty z nich. Obsahuje látky ako fytosteroly, mastné kyseliny, beta-karotén a polysacharidy.  Saw palmetto je zaujímavé hlavne v súvislosti účinkami na dedičné vypadávanie vlasov, ktoré je podľa odborníkov spôsobené látkou DHT[6]. Výskum v tejto oblasti preukázal sľubné výsledky[7]

Štúdia z roku 2016 skúmala účinky saw palmetta v topikálnej forme (nanesené na vlasovú pokožku). Po 24 týždňoch bolo zistené zvýšenie priemerného počtu vlasov u mužov. Výskumníci skonštatovali, že saw palmetto môže byť zaujímavou alternatívou v liečbe vypadávania vlasov. [8]. Na jednoznačné potvrdenie účinku proti vypadávaniu vlasov topikálnou aplikáciou, sú však potrebné ešte doplňujúce výskumy.  Bolo zistené, že extrakt tiež prispieva k zníženiu tvorby mazu na pokožke hlavy. Ďalšie výskumy sa zameriavajú na účinky saw palmetta na vlasy po konzumácii extraktu.

Žihľava

žihľava listy

Využitie účinkov žihľavy na vlasy (problémy s vlasmi, nadmerné vypadávanie vlasov, nadmerné mastenie a pod.), sa praktizuje od nepamäti. Výskumom boli zistené jej protizápalové a antibakteriálne účinky [9]. Žihľava je zdrojom mohých vitamínov, minerálov a omega kyselín. Je možné, že vďaka tomu jej použitie na vlasy má podporné účinky na kvalitu vlasov, lepší vzhľad vlasov, lesk a pod. Týmto účinkom sa ale zatiaľ žiaden výskum nevenoval. Môžeme len konštatovať, že výskum žihľavy a jej vplyvu na vypadávanie vlasov nie je dostatočný a budú potrebné ďalšie štúdie.

Procyanidín

procyanidín molekula

Patrí medzi flavonoidy, ktoré sa nachádzajú hlavne v rastlinách ako jablká, hrozno a pod. Výsledky štúdií naznačujú, že má protizápalové, antioxidačné a protiplesňové účinky. Testy na pacientoch trpiacich vypadávaním vlasov preukázali výrazný nárast počtu vlasov po 6 a 12 mesiacoch aplikácie.[10], [11]. Táto látka sa javí veľmi sľubne, potvrdenie účinkov proti vypadávaniu vlasov bude vyžadovať ďalšie dodatočné štúdie.

Piroctone Olamine

Výskumy preukázali veľmi priaznivé účinky proti vypadávaniu vlasov. U testovaných sa zistilo zníženie vypadávania vlasov o 16.5%, rozšírenie hrúbky vlasu o 7.9% a zníženie mastenia pokožky na hlave. [12]

Pirocton Olamine sa úspešne sa používa na liečbu seboroickej dermatitídy a lupín[13] (podobne ako Ketokonazol alebo Pyrithion Zinočnatý – Zinc Pyrithione), ktoré sú spôsobené  kvasinkami Malassezia na pokožke hlavy. Vypadávanie a rednutie vlasov je často spájané s výskytom lupín a ak trpíte týmto ochorením, určite bude táto látka nápomocná.

Avšak bez ohľadu na to, či máte lupiny alebo nie, látka Pirocton Olamine by nemala chýbať v liečbe vypadávania vlasov, pretože okrem spomínaného zníženia vypadávania vlasov, udržiava pokožku hlavy čistú bez nežiadúcich kvasiniek , znižuje mastenie pokožky a odstraňuje príznaky ako svrbenie pokožky, začervenanie alebo podráždenie pokožky.

Ďalšie prospešné zložky aj s popismi nájdete pri všetkých našich produktoch v popisoch. Neustále sledujeme vedecký výskum v oblasti vypadávania vlasov a o ďalších perspektívnych zložkách budeme určite informovať.

Nebezpečné zložky v šampónoch

Nebezpečné šampóny
Niektoré látky v šampónoch môžu spôsobiť problémy

Šampóny a kondicionéry často obsahujú nebezpečné až toxické zložky, ktoré majú nepriaznivý vplyv na pokožku aj vlasy. Určite sa vyhnite týmto:

Sulfáty (SLS, SLES)

produkt obsahuje sls a sles podľa etikety

Sulfáty sú chemické látky s výraznými čistiacimi účinkami. Dodávajú šampónu penivosť a efektívne odstraňujú mastnotu. Nevýhodou je, že dráždia a vysušujú pokožku a z vlasov odstraňujú prirodzenú vlhkosť. V zložení sa objavujú pod názvami SLS – sodium lauryl sulfát, SLES – sodium lauret sulfát a pod. Často rozšírené tvrdenia, že používanie sulfátov vedie k výskytu rakoviny nie sú vedecky potvrdené.

Parabény

produkt obsahuje parabény podľa etikety

Používajú sa ako konzervačné látky. Aj v nízkych dávkach sú pre telo toxické. Výskumy poukázali na súvis medzi parabénmi a rakovinou prsníkov [14]. Ak je to možné, vyhnite sa zložkám s koncovkou parabén (metylparabén, butylparabén atď.)

Polyetylén glykol (PEG)

produkt obsahuje polyetylén glykol podľa etikety

Pôsobí ako zahusťovač – vytvára “krémovú“ textúru šampónu. Výskum preukázal, že môže obsahovať aj karcinogénne zložky [15]. Pre istotu sa tejto látke tiež vyhnite.

Pri výbere vhodného šampónu hľadajte:

 • Overené látky (najlepšie ak sú podporené výskumom s účinkami proti vypadávaniu vlasov)
 • Látky, ktoré dokonale očistia pokožku a prospejú aj zdraviu vlasovej pokožky

Vyhýbajte sa

 • Silným alebo toxickým chemikáliám. Aj v dnešnej dobe existuje veľké množstvo prípravkov, ktoré vlasy vyslovene poškodzujú. Týka sa to jednoznačne odfarbovačov vlasov alebo prípravkov s obsahom SLS alebo SLES.
 • Vôňam do vlasov a deodorantom.

Vybrali sme

Do našej ponuky sme sa po dôkladnom zvážení (pozitívnych recenzií zákazníkov a množstva účinných látok) rozhodli zaradiť nasledovné šampóny proti vypadávaniu vlasov:

Šampón proti vypadávaniu vlasov Revita

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
26 hodnotení
Akcia -10%
24,00 € 21,60 €
Šampón Revita 205ml.
Šampón Revita | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov

Šampón proti vypadávaniu vlasov od spoločnosti DS Laboratories, ktorá sa sústredí hlavne na vývoj produktov proti vypadávaniu vlasov. Výrobca popisuje šampón Revita ako jediný šampón na trhu, ktorý v sebe kombinuje látky s účinkom proti dedičnému vypadávaniu vlasov. Obsahuje protizápalové látky a účinné antioxidanty. Šampón obsahuje veľké množstvo dôležitých látok pre vlasy a udržiava prirodzenú vlhkosť vo vlasoch. Revita je prvá pomoc pre každého, kto vypadávanie vlasov neberie na ľahkú váhu.
Zistite viac o šampóne Revita

Bio šampón proti vypadávaniu vlasov Revivogen

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
13 hodnotení
Akcia -5%
26,00 € 24,70 €
Šampón Revivogen 360ml.
Šampón Revivogen | Bio čistiaci | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov

Revivogen – tento šampón proti vypadávaniu vlasov obsahuje iba bio prírodné ingrediencie vďaka čomu je obľúbený. Výrobca popisuje šampón ako ideálny pre tých, ktorí majú jemné vlasy a chcú udržať zdravie a vitalitu svojich vlasov. Ďalej uvádzajú, že tento šampón je určený na zníženie vypadávania vlasov, že dôkladne čistí pokožku a mal by znižovať účinky látky, ktorá podľa vedcov prispieva k dedičnému vypadávaniu vlasov. Šampón obsahuje aj dobrý pomer minerálov a výživných látok a je vhodný na denné používanie.
Zistite viac o šampóne Revivogen

Šampón proti vypadávaniu vlasov FOLIVITAL PRO

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
49 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
22,00 € 20,90 €
Šampón Folivital Pro 200ml.
Šampón Folivital PRO | Proti vypadávaniu vlasov | Na rast vlasov | Proti masteniu | Na poškodené vlasy

Náš tip: FOLIVITAL PRO je obľúbený a šetrný šampón proti vypadávaniu vlasov určený pre mužov aj pre ženy.  Obsahuje to najlepšie z predchádzajúcich dvoch šampónov - kofeín, saw palmetto, biotín, zinok, aminokyseliny, Piroctone Olamine a mnohé ďalšie. Tento šampón je naším favoritom pre použitie na všetky typy vlasov a probémov s vlasmi. Výrobca uvádza, že viac-úrovňový spôsob jeho pôsobenia zaisťuje hĺbkové čistenie vlasovej pokožky a zabezpečuje maximálny účinok. Obsahuje veľké množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Optimalizuje stav vlasovej pokožky a zlepšuje vitalitu vlasov.
Zistite viac o šampóne FOLIVITAL PRO

Výber šampónu uľahčí tabuľka : porovnanie šampónov proti vypadávaniu vlasov

Šampón proti vypadávaniu vlasov - tipy ako ho používať čo najefektívnejšie

Ako správne používať šampón proti vypadávaniu vlasov

Tak ako pri každom probléme, odporúča sa konať čo najskor, ako zaznamenáte zvýšené vypadávanie. Nie je dôvod čakať, pretože stav vlasov sa časom môže ešte zhoršiť.

Nemíňajte zbytočne príliš mnoho šampónu na samotné vlasy (na tie môžete použiť aj lacnejší šampón). Dôležitá je aplikácia priamo na vlhkú pokožku. Práve tam môžu jednotlivé zložky pôsobiť najlepšie na vlasové korienky.

Jemne masírujte pokožku so šampónom po dobu 1 až 3 minút. Masáž pomôže zlepšiť prekrvenie, čo je pre zdravú pokožku veľmi dôležité. Vlasy potom dôkladne opláchnite nie príliš horúcou vodou.

Väčšinu šampónov proti vypadávaniu vlasov môžete a mali by ste používať aspoň 4 až 5 krát do týždňa. V prípade ak šampón príliš dráždi alebo vysušuje pokožku, odporúča sa striedanie s iným šampónom.

Šampón proti vypadávaniu vlasov - časté otázky

Ako často musím šampón používať?

Je potrebné sa vždy riadiť návodom od výrobcu šampónu. Všeobecne sa odporúča používať šampón proti vypadávaniu vlasov viac krát do týždňa, prípadne denne.

Kedy uvidím prvé výsledky?

Výsledky sú u každého človeka individuálne – každý človek reaguje inak. U niekoho sa prejavia skôr u iného neskôr. Je veľmi dôležité s používaním prípravkov proti vypadávaniu vlasov a rast vlasov vydržať dlhšiu dobu, aby sa mohli účinné látky prejaviť.

Urýchli šampón aj rast vlasov?

To závisí od zloženia šampónu. Účinky niektorých zložiek sú spájané aj s rýchlejším rastom vlasov.

Je šampón dobrý aj na farbené vlasy?

Väčšina šampónov proti vypadávaniu vlasov je určená aj pre farbené vlasy. Pre istotu je potrebné sa informovať u predajcu.

Môžem šampón používať s inými šampónmi?

Moderné šampóny proti vypadávaniu vlasov sú určené na denné použitie. Môže sa však stať, že časté používanie bude pokožku dráždiť a vtedy sa odporúča šampón kombinovať s iným napríklad detským šampónom. Čiže áno – je možné kombinovať.

Na záver

Vďaka množstvu príčin vypadávania vlasov, neexistuje jeden univerzálny produkt na vypadávanie vlasov.

V dnešnej dobe je trh zaplnený šampónmi proti vypadávaniu vlasov s lákavou reklamou, ktoré sľubujú výsledky v priebehu niekoľkých dní. Často sú to pritom iba lepšie “oblečené“ jednoduché žihľavové šampóny. Napriek kvalitám žihľavy, použitie iba tejto rastliny vo väčšine prípadov vypadávania vlasov nebude pravdepodobne postačovať.  

Zloženie šampónu je teda základ. Neuspokojte sa so šampónom, ktorý uvádza, že obsahuje komplex výživných látok alebo komplex rastových faktorov a vety podobného štýlu. Vždy sa pýtajte predajcu: aké konkrétne látky šampón obsahuje, ktoré pomôžu proti vypadávaniu vlasov.

Pri vážnejšom vypadávaní vlasov iba jednoduchá výmena šampónu častokrát nestačí. Snažte sa aj vyvarovať sa stresu, pretože poškodzuje vlasy. Tiež skúste zvážiť doplnenie ďalších produktov, ktoré by spoločne so šampónom mohli priniesť lepšie výsledky.  Výrobcovia často odporúčajú rôzne vlasové vodičky / vlasové aktivátory, ktoré tiež obsahujú rôzne účinné látky a majú sa vmasírovať do vlasovej pokožky a nechať pôsobiť.

 • Vhodne vybratý šampón proti vypadávaniu vlasov môže výrazne zmierniť vypadávanie vlasov.
 • Váš šampón proti vypadávaniu vlasov používajte prinajmenšom 4-6 týždňov aby vlasy mali čas vyrásť a aby ste mohli posúdiť účinky.
 • Uistite sa, že používate šampón presne podľa návodu výrobcu.

1. https://en.wikipedia.org/wiki/Hair_loss
2. https://www.aad.org/public/diseases/hair-and-scalp-problems/hair-loss
3. Fischer, T.W., Hipler, U.C. and Elsner, P. (2007), Effect of caffeine and testosterone on the proliferation of human hair follicles in vitro. International Journal of Dermatology, 46: 27-35. doi:10.1111/j.1365-4632.2007.03119.x
4. Fischer, T., Herczeg‐Lisztes, E., Funk, W., Zillikens, D., Bíró, T. and Paus, R. (2014), Differential effects of caffeine on hair shaft elongation, matrix and outer root sheath keratinocyte proliferation, and transforming growth factor‐β2/insul.‐like growth factor‐1‐mediated regulation of the hair cycle in male and female human hair follicles in vitro. Br J Dermatol, 171: 1031-1043. doi:10.1111/bjd.13114
5. Berger, R., Fu, J., Smiles, K., Turner, C., Schnell, B., Werchowski, K. and Lammers, K. (2003), The effects of minoxidil, 1% pyrithione zinc and a combination of both on hair density: a randomized controlled trial. British Journal of Dermatology, 149: 354-362. doi:10.1046/j.1365-2133.2003.05435.x
6. Kaufman KD. Androgens and alopecia. Molecular and Cellular Endocrinology. 2002 Dec;198(1-2):89-95. DOI: 10.1016/s0303-7207(02)00372-6
7. Rossi, A., Mari, E., Scarnò, M., Garelli, V., Maxia, C., Scali, E., … Carlesimo, M. (2012). Comparitive Effectiveness and Finast. Vs Serenoa Repens in Male Androgenetic Alopecia: A Two-Year Study. International Journal of Immunopathology and Pharmacology, 1167–1173. doi: 10.1177/039463201202500435
8. Wessagowit, V., Tangjaturonrusamee, C., Kootiratrakarn, T., Bunnag, T., Pimonrat, T., Muangdang, N. and Pichai, P. (2016), AGA treatment with Serenoa repens. Australasian Journal of Dermatology, 57: e76-e82. doi:10.1111/ajd.12352
9. Motamedi H, Seyyednejad SM, Bakhtiari A, Vafaei M. Introducing Urtica dioica, A Native Plant of Khuzestan, As an Antibacterial Medicinal Plant. Jundishapur J Nat Pharm Prod. 2014;9(4):e15904. Published 2014 Oct 11. doi:10.17795/jjnpp-15904
10. A. Kamimura, T. Takahashi, Y. Watanabe, Investigation of topical application of procyanidin B-2 from apple to identify its potential use as a hair growing agent, Phytomedicine, Volume 7, Issue 6, 2000, Pages 529-536, ISSN 0944-7113, doi:10.1016/S0944-7113(00)80040-9
11. Takahashi, T., Kamimura, A., Kagoura, M., Toyoda, M. and Morohashi, M. (2005), Investigation of the topical application of procyanidin oligomers from apples to identify their potential use as a hair‐growing agent. Journal of Cosmetic Dermatology, 4: 245-249. doi:10.1111/j.1473-2165.2005.00199.x
12. Piérard-Franchimont C, Goffin V, Henry F, Uhoda I, Braham C, Piérard GE. Nudging hair shedding by antidandruff shampoos. A comparison of 1% ketoconazole, 1% piroctone olamine and 1% zinc pyrithione formulations. Int J Cosmet Sci. 2002 Oct;24(5):249-56. doi: 10.1046/j.1467-2494.2002.00145.x. PMID: 18498517.
13. Borda LJ, Wikramanayake TC. Seborrheic Dermatitis and Dandruff: A Comprehensive Review. J Clin Investig Dermatol. 2015;3(2):10.13188/2373-1044.1000019. doi:10.13188/2373-1044.1000019
14. Darbre, P. D. and Harvey, P. W. ( 2014), Parabens can enable hallmarks and characteristics of cancer in human breast epithelial cells: a review of the literature with reference to new exposure data and regulatory status, J. Appl. Toxicol., 34, pages 925– 938. DOI: 10.1002/jat.3027
15. Jang HJ, Shin CY, Kim KB. Safety Evaluation of Polyethylene Glycol (PEG) Compounds for Cosmetic Use. Toxicol Res. 2015;31(2):105‐136. doi:10.5487/TR.2015.31.2.105

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
49 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
22,00 € 20,90 €
Šampón Folivital Pro 200ml.
Šampón Folivital PRO | Proti vypadávaniu vlasov | Na rast vlasov | Proti masteniu | Na poškodené vlasy
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
13 hodnotení
Akcia -5%
26,00 € 24,70 €
Šampón Revivogen 360ml.
Šampón Revivogen | Bio čistiaci | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
26 hodnotení
Akcia -10%
24,00 € 21,60 €
Šampón Revita 205ml.
Šampón Revita | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
5 hodnotení
Akcia -5%
26,00 € 24,70 €
Kondicionér Revivogen 360ml.
Kondicionér Revivogen | Zahustenie vlasov | Zväčšenie objemu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 hodnotenia
Akcia -10%
22,00 € 19,80 €
Kondicionér Revita 205ml.
Kondicionér Revita | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov

Odporúčané čítanie z knižnice

Pridať otázku / komentár

Kedy by som mal začať používať prípravky na vypadávanie vlasov? Môže byť na liečbu padania vlasov neskoro?

Vypadávanie vlasov je vhodné riešiť hneď ako si všimnete, že vám nadmerne padajú vlasy. Ideálny kandidát na liečbu vypadávania vlasov v podstate neexistuje. To znamená, že nikdy nie je neskoro zvážiť liečbu. Tento problém však treba riešiť čo najskôr, aby boli vaše šance čo najlepšie. Úspešnosť liečby závisí od príčiny padania vlasov. Zároveň je dôležité, aby folikuly ešte tvorili vlasy a neboli odumreté. Podľa príčiny a závažnosti padania vlasov sa následne volí ďalší postup a prípravky na vypadávanie vlasov, ktoré dokážu pomôcť – šampóny a kondicionéry, séra a vlasové aktivátory, vitamíny.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Koľko šampónu použiť?

To závisí predovšetkým od dĺžky a štruktúry vašich vlasov. Ak máte krátke vlasy, mala by stačiť jedna dávka pumpičkou alebo „za lieskový orech“ šampónu. Ale pre dlhšie vlasy budete potrebovať dve až tri pumpičky, prípadne aj viac.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Stačí mi na vypadávanie vlasov iba šampón?

Vypadávanie vlasov je veľmi široký pojem a má mnoho rôznych príčin. Šampón je často prvý prostriedok, ktorý ľudia na boj s vypadávaním vlasov kupujú. Jedni sú na výsosť spokojní a iní sklamaní. Dôvod je jednoduchý. Samotný šampón niektoré padanie vlasov zvrátiť dokáže, ale niekedy sám naozaj nestačí.

Šampón proti vypadávaniu vlasov je účinný vtedy, ak máte problém s pokožkou na hlave. Napríklad seboroická dermatitída (známa aj ako lupiny) alebo psoriáza môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Takto môžete prichádzať o vlasy kvôli zápalu a s tým si šampón dokáže poradiť.

Nie je to však 100% účinná liečba vypadávania vlasov pri závažnom stupni mužskej plešatosti. Veľmi jednoducho povedané, šampón je v kontakte s pokožkou hlavy a vlasovými folikulmi len obmedzenú dobu. Preto jednoducho nemá dostatok času na dokonalú stimuláciu rastu vlasov alebo zabránenie vypadávaniu vlasov. Preto je pri dedičnom padaní vlasov vhodné pridať vlasové aktivátory a vlasové séra, ktoré pôsobia na vlasovú pokožku intenzívne a z pokožky sa nevymývajú. Vitamínové doplnky a ústne podávané DHT blokátory zase pôsobia zvnútra.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Môj najoblúbenejší je Revita a je aj na zozname!

Koľko vlasov je normálne aby vypadlo pri šampónovaní? Aj tak mi ich už dosť padá a pri umývaní ešte viac.

Priemerne človek stratí 50 až 100 vlasov denne, závisí to aj od dĺžky a hrúbky vlasov. Minimálne pocitovo ľuďom s kratšími alebo tenšími vlasmi padá vlasov menej. Pri umývaní hlavy a následnom vyčesávaní môže vypadnúť 150 až 200 vlasov, ale druhý deň potom zvyčajne vypadne o niečo menej vlasov. Ak je zvýšené vypadávanie vlasov dlhodobé, je už namieste toto nadmerné padanie vlasov riešiť.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Ako dlho potrvá, kým šampón zaberie proti vypadávaniu vlasov?. Ďakujem

Bude to závisieť od príčiny vypadávania vlasov. Pokiaľ sa jedná o dočasnú príčinu - napríklad hormonálne zmeny alebo nesprávna životospráva, väčšinou je efekt viditeľný v priebehu mesiaca alebo dvoch. Ak je príčina vážnejšia - dedičné vypadávanie vlasov, odporúča sa komplexná dlhodobejšia liečba a to nielen šampónom ale aj vlasovým aktivátorom a vitamínmi. Všetky tieto produkty u nás nájdete.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Je dobry aj domaci sampon z vyluhovanych byliniek? Zihlava, lopuch?

Takýto šampón - vodička má určite svoje výhody. Rastliny obsahujú množstvo zložiek prospešných pre vlasy aj pokožku. Neobsahujú ale ďalšie látky, ktoré môžu účinok ešte zlepšiť a šampóny ich obsahujú. Moderné šampóny proti vypadávaniu vlasov sú často kombináciou najrozličnejších moderných ale aj tradičných zložiek a výťažkov, čo je určite výhoda.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Je pravda, že sa šampóny proti vypadávaniu vlasov môžu používať iba krátky čas a potom si treba dať dlhšiu pauzu? ďakujem.

Závisí to od druhu šampónu. Niektoré môžu napríklad pokožku viac vysušovať. Preto sa odporúča striedať ich s detským šampónom, ktorý nepôsobí na pokožku tak agresívne. Šampóny, ktoré máme v ponuke, sú vytvorené na dlhodobé používanie a nie je nutné ich striedať.  Môžu byť používané dlhodobo.

local_libraryOdborný poradca biome.sk