Biome platobné možnosti

Emu olej na liečbu vypadávania vlasov

Vedeli ste, že existuje prírodný olej z austrálskeho vtáka Emu, ktorý zastavuje vypadávanie vlasov a dokonca Vám pomáha vypestovať si nové? Verte tomu alebo nie, sterilizovaný olej z tuku tohto austrálskeho vtáka môže byť riešením problému vypadávania vlasov.

Emu je veľký nelietavý vták, ktorý žije iba v Austrálii. Mäso z emu je ponúkané ako nízkotučná alternatíva k hovädziemu mäsu a jeho olej je vedľajším produktom produkcie mäsa. Olej je získaný z tuku, ktorý je rafinovaný aby sa odstránili všetky zvyšky vôní a organických látok.

V roku 1860 Londýnsky časopis informoval o tom, ako Austrálski osadníci používajú emu olej na hojenie rán, zmiernenie bolesti a zmiernenie rôznych svalových porúch. Domorodí Austrálčania používali emu olej na podobné účely ešte skôr.

Dnes je emu olej opäť stredobodom pozornosti vďaka svojim silným liečivým vlastnostiam, vrátane svojej skutočnej pozoruhodnej schopnosti stimulovať rast vlasov a ich opätovný rast.

Vypadávanie vlasov postihuje mužov aj ženy. 40 % mužov trpí viditeľným vypadávaním vlasov pred dovŕšením 35 rokov. 65 % žien trpí viditeľným vypadávaním vlasov pred dovŕšením 60 rokov.

Dostať sa príčine vypadávania vlasov na koreň

Podľa odborníkov, 3 hlavné príčiny spomalenia rastu vlasov sú starnutie, hormonálne zmeny, a vrodené predispozície. Avšak, vo väčšine prípadov, to, čo sa javí ako vypadávanie vlasov, je v skutočnosti degradácia vlasov.

Ako starneme, látka tzv. dihydrotestosterón (DHT), spôsobí, že anagénna alebo aktívna fáza vlasových folikulov sa skráti. Vlasy na plešine sa zmenia z hrubých, živých vlasov na krehké, bezfarebné vlásky.

Napriek ich neživému vzhľadu, väčšina z týchto vlasov je stále nažive a pripojená k stálemu prívodu krvi.

Avšak, ako sa anagénny cyklus skracuje, stále viac a viac vlasov zomiera a vypadáva. Postupom času sa všetky folikuly stanú príliš tenké na to, aby prežili a môže dôjsť k úplnému zastaveniu rastu.

Kľúčom k zvráteniu vypadávanie vlasov je “prebudiť” spiace vlasové folikuly... než bude príliš neskoro.

Emu olej “prebudí” 80 % spiacich vlasových folikulov

Profesor Michael Hollick z Bostonskej Univerzity viedol prelomovú štúdiu ohľadom schopnosti emu oleja oživiť vlasové folikuly.

Hollick zistil, že ošetrovanie kože emu olejom viedlo k 20 %-nému zvýšeniu rastu vlasov v porovnaní s kožou ošetrovanou kukuričným olejom.

Po preskúmaní samotných vlasov Hollick poznamenal, že boli “oveľa robustnejšie” a že “hrúbka kože sa značne zvýšila, čo naznačuje, že emu olej stimuloval rast pokožky aj rast vlasov”.

Snáď najpozoruhodnejšie bolo zistenie, že emu olej zvýšil rastovú aktivitu vlasových folikulov a prebudil viac ako 80 % vlasových folikulov, ktoré “spali“.

Vedci sa domnievajú, že používanie emu oleja v produktoch proti vypadávaniu vlasov bude mať dobré výsledky vďaka množstvu esenciálnych mastných kyselín. Jedna z týchto esenciálnych mastných kyselín, kyselina olejová, môže byť tajomstvom schopnosti emu oleja preniknúť hlboko do pokožky.

Vysoká prítomnosť kyseliny olejovej v emu oleji môže byť jedným z dôvodov, prečo je emu olej schopný preniknúť hlboko do kože a zároveň je schopný vniesť účinné látky do kože, kde môžu účinkovať.”

Emu olej je obsiahnutý aj v:

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
26 hodnotení
Akcia -10%
24,00 € 21,60 €
Šampón Revita 205ml.
Šampón Revita | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov