menu close
Úvod > > > Vlasový aktivátor je dôležitá súčasť liečby...

Vlasový aktivátor je dôležitá súčasť liečby vypadávania vlasov

Čo je to vlasový aktivátor? S výrazom „vlasový aktivátor“ sa môžete často stretnúť v literatúre alebo aj na web stránkach, ktoré sa venujú problematike vypadávania vlasov. Hovorí sa o nich ako o podstatnej súčasti každej úspešnej liečby vypadávania vlasov (šampón, vlasový aktivátor, vitamíny na vlasy).

Ako vlasový aktivátor funguje a aká je jeho úloha proti vypadávaniu vlasov? Aby sme mohli dostatočne zodpovedať tieto otázky, pozrime sa najprv ako najčastejšie prebieha proces vypadávania vlasov. Vlasy rastú v tzv. rastových cykloch anagén, katagén a telogén. Po uplynutí jedného takéhoto cyklu, vlas prirodzene vypadáva a je nahradený novým vlasom. Takéto vypadávanie vlasov sa deje u každého človeka.

Avšak pri nadmernom vypadávaní vlasov sa v určitom okamihu života človeka spustí genetický kód, ktorý naštartuje proces miniaturizácie vlasových folikulov. Znamená to, že vlasový cyklus sa zrýchli a súčasne sa vlasový korienok zmenšuje s každým vlasovým cyklom. Menší korienok už nedokáže vytvárať vlasy pôvodnej hrúbky. Vlasy sú stále tenšie a jemnejšie. Až nakoniec po určitom čase z korienka vyrastá iba tenký bezfarebný chĺpok.

Vlasový aktivátor sa snaží zastaviť zmenšovanie vlasových korienkov, vrátiť ich na pôvodnú hrúbku a predĺžiť rastový cyklus vlasov na pôvodný čas.

Vďaka vedeckým objavom sa podarilo vyvinúť niekoľko druhov úspešných vlasových aktivátorov.

Existuje viacero druhov tekutých vlasových aktivátorov v podobe roztokov s účinnými látkami rôznej sily. V posledných rokoch sa do popredia dostávajú aj laserové vlasové aktivátory, založené na tzv. foto-biostimulácii.

Tekutý vlasový aktivátor

Vlasový aktivátor vo forme roztoku (tekutiny, vodičky). Najčastejšie je jeho účinok postavený na jednej účinnej látke alebo kombinácii účinných látok. Látky sa dostanú vmasírovaním cez pokožku až ku korienkom vlasov, kde podporujú ich aktivitu. Najčastejšie pôsobia tak, že rozširujú cievy v okolí vlasových folikulov (rozšírenie ciev v okolí vlasových korienkov umožní opätovný prísun dôležitých výživných látok pre korienok) alebo aj sami zásobujú vlasové korienky živinami.

Laserový vlasový aktivátor

Je relatívne nová metóda aktivovania vlasových korienkov, donedávna používaná iba v špecializovaných vlasových centrách, pretože aktivátor bol veľkých rozmerov. V súčasnosti sa vyrábajú už aj domáce laserové aktivátory. Takýto aktivátor využíva laserové svetlo špecifickej vlnovej dĺžky, ktoré preniká do buniek vlasových folikulov. Energia z laserového svetla stimuluje folikuly k novému rastu a predlžuje rastový cyklus vlasov. Prospieva aj lepšej cirkulácii krvi v okolí folikulov, čím dosiahne lepšie zásobovanie výživnými látkami.

Ako vybrať vlasový aktivátor?

Výber závisí od stavu Vašich vlasov, doby vypadávania a od stupňa vypadávania vlasov. Vlasové aktivátory sú vhodné pre ženy aj mužov a sú vhodné pre všetky typy vypadávania vlasov.

Špeciálne pre ženy bol vyvinutý vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF. Výrobca prihliadal na špecifickú biológiu ženského vypadávania vlasov. Prípravok tak obsahuje menej látok, ktoré natoľko nezaťažujú ženské vlasy. Unikátne faktory, na ktoré sa prihliadalo u žien: veľkosť vlasového korienku, hormonálne zmeny, citlivosť pokožky a úprava účesu.

Pokiaľ sa jedná o slabšie vypadávanie vlasov alebo Vám vlasy začali vypadávať iba nedávno, bude postačovať vhodný šampón proti vypadávaniu vlasov v kombinácii so slabším vlasovým aktivátorom. Odporúčame vlasový aktivátor Spectral RS s účinnou látkou aminexil sp94. Okrem tejto látky obsahuje ďalšie látky, ktoré sú potrebné pre liečbu vypadávania a rast zdravých vlasov.

Ak vlasy vypadávajú výraznejšie alebo ste začali s liečbou neskôr a vlasová linia ustupuje výrazne, odporúčame silnejší vlasový aktivátor. Pre tento účel bol vyvinutý vlasový aktirátor Spectral DNC-N s účinnou látkou nanoxidil. Podobne ako predchádzajúci aktivátor, Spectral DNC-N obsahuje okrem hlavnej účinnej látky aj množstvo podporných látok pre liečbu vypadávania a rast zdravých vlasov.

Dedičný typ vypadávania vlasov sa snaží adresovať vlasový aktivátor Revivogen s obsahom saw palmetta. Je to niekoľkomesačná bio vlasová kúra na ozdravenie a oživenie vlasov postihnutých dedičným vypadávaním. Obsahuje extrakt zo saw palmetta, o ktorom je známe, že blokuje tvorbu DHT (dihydrotestosterón – najčastejšia príčina vypadávania vlasov). Látka procyanidín zasa aktivuje vlasy k novému rastu.

Špeciálnym typom je vlasový aktivátor Spectral F7 s účinnou látkou Astressin-B. Bol vyvinutý na liečbu vypadávania vlasov spôsobeného stresom. Astressin blokuje receptory, ktoré reagujú na látky tvorené telom počas stresového obdobia. Výskumy preukázali veľmi pozitívne výsledky pre liečbu tohto typu vypadávania vlasov.

Aktivovanie korienkov laserovou terapiou, je možné pomocou vlasového aktivátoru X5 Laser. Energia z laserového svetla prebúdza korienky k produkcii vlasov. Je možné ho použiť pre všetky typy vypadávania vlasov, u mužov aj žien a aj v začiatkoch alebo aj pokročilých štádiách vypadávania vlasov. Je to prístroj na domácu liečbu vypadávania vlasov.

Ako zvýšiť účinok vlasového aktivátora?

Účinok vlasových aktivátorov je možné zvýšiť pomocou tzv. dermarollera. Je to nástroj, ktorý rolovaním po pokožke, vytvorí jemné póry, cez ktoré sa účinné látky z aktivátora dostanú efektívnejšie ku vlasovým korienkom. Zároveň sa aktivuje tzv. PRP liečba, kedy sa poškodené tkanivá ľudského tela nanovo obnovujú. Takto sa dokáže pokožka hlavy obnoviť aj s funkciami postupne stratenými počas postupu vypadávania vlasov a aktivovať funkcie na obnovu nefunkčných vlasových folikulov.

Výber aktivátora môže uľahčiť tabuľka : porovnanie tekutých vlasových aktivátorov

Otázky a odpovede:

Môžem používať vlasový aktivátor aj samostatne bez šampónu proti vypadávaniu vlasov?

Je to možné. Pre dosiahnutie najlepších účinkov odborníci odporúčajú používať aj vhodný šampón proti vypadávaniu vlasov. (Najlepšie výsledky boli zaznamenané kombináciou všetkých 3 zložiek liečby – šampón proti vypadávaniu vlasov, vlasový aktivátor a vitamínov na vlasy).

Ako dlho potrebujem vlasový aktivátor používať?

Dĺžka liečby vlasovým aktivátorom je individuálna, závisí najčastejšie od typu vypadávania vlasov. Mnohým pacientom sa vypadávanie vlasov ustálilo v kratšom čase, u niektorých začala liečba účinkovať po niekoľkých mesiacoch. Niektoré typy vypadávania vlasov si vyžadujú dokonca dlhodobú liečbu.

Prečo toľko druhov vlasových aktivátorov? Nestačí iba jeden?

Vypadávanie vlasov nastáva u ľudí z rôznych príčin. Či už je to gentika, stres, hormonálne výkyvy, nedostatok vitamínov alebo ďalšie dôvody. Každý človek reaguje na rovnakú liečbu inak, preto vznikla potreba viacerých druhov aktivátorov na vlasy aby si mohol každý vyskúšať a nájsť svoj liek, ktorý mu najlepšie zaberá. Jednotlivé aktivátory preto obsahujú rôzne účinné látky v rôznych pomeroch a kombináciách.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
10 hodnotení
35 €​ 31 € až na 4 týždne používania
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 hodnotení
35 €​ 27,40 € až na 4 týždne liečby
AKCIA pôvodná cena: 32 €
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
14 hodnotení
42 €​ 39 € až na 6 týždňov liečby
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
5 hodnotení
120 €​ 99 € až na 6 mesiacov liečby
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
1 hodnotenie
44 €​ 38 € až na 4 týždne liečby
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 hodnotenia

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.