Úvod > Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov

V našej ponuke máme produkty najvyššej farmaceutickej kvality od medzinárodne uznávaných výrobcov špecializujúcich sa na lieky proti vypadávaniu vlasov. Prečítajte si o príčinách vypadávania vlasov a tiež zistite, prečo nám vypadávanie vlasov prekáža.

Vyberte si účinnú liečbu práve pre Vás a získajte výhodné zľavy kombinovaním jednotlivých produktov.

-5% na všetky vlasové aktivátory pri kúpe ľubovoľného šampónu

-5% na všetky vitamíny pri kúpe ľubovoľného aktivátoru

-5% na všetky šampóny pri kúpe ľubovoľných vitamínov na vlasy

-5% na celú liečbu ak obsahuje ľubovoľný šampónvitamíny + aktivátor

Naše najlepšie hodnotené produkty
 • Šampón proti vypadávaniu vlasov FoliVital Pro Šampón proti vypadávaniu vlasov FOLIVITAL PRO Šampón novej generácie proti vypadávaniu vlasov určený pre mužov aj pre ženy. Synergická zmes DHT blokátorov, antioxidantov, minerálov, proteínov a liečivých bylín.
  22 €    Iba 0,39€ /deň
  ( až 8 týždňov liečby )
 • Saw palmetto extrakt 320 Saw Palmetto extrakt 320 (vlasy) Prírodný liek pre mužov aj ženy s výbornými účinkami proti vypadávaniu vlasov.
  25,50 €    iba 0,19€ /deň
  ( až na 2 mesiace liečby )
 • Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF Liečba vypadávania vlasov špeciálne namierená na potreby žien.
  AKCIA pôvodná cena: 32 € 27,40 €    Iba 0,84€ /deň
  ( až na 4 týždne liečby )
Najčastejšie kupované cenovo výhodné balenia
Šampón Revita proti vypadávajúcim vlasom+Saw palmetto extrakt 320
Cena samostatne: 51.5 €
Zvýhodnená cena: 50.20 €
Šampón proti vypadávaniu vlasov FoliVital Pro+vitamíny na vlasy
Cena samostatne: 39 €
Zvýhodnená cena: 37.05 €

Vypadávanie vlasov sa istým spôsobom prejaví u väčšiny ľudí. Ľudstvo trpí týmto fenoménom od počiatkov. Vypadávanie vlasov je v podstate zakódované v génoch ľudstva. Poznáme viacero druhov vypadávania vlasov. Najčastejším typom vypadávania vlasov je tzv. androgénna alebo androgenetická alopecia. Inými slovami aj mužský typ vypadávania vlasov. Trpí ňou približne 95% všetkých prípadov vypadávania vlasov. Vypadávanie nie je iba čisto mužský problém. U mužov sa vyskytuje medzi 50 až 80 percentami. Vypadávanie vlasov neobišlo ani ženy - trpí ním 20 - 40 percent všetkých žien.

Vypadávanie vlasov - príčiny

Existuje mnoho dôvodov vypadávania vlasov, ktoré zahŕňajú celý rad medicínskych a emocionálnych príčin, prípadne príčin súvisiacich so životným štýlom. Napríklad, stres, hormonálne zmeny a zlá strava zabraňujú telu absorbovať nevyhnutné živiny, ktoré potrebuje pre podporu zdravých vlasov. Toto sú najčastejšie príčiny vypadávania vlasov:

Dedičnosť

Vypadávanie vlasov môže byť získané geneticky buď od matky alebo otca. Vlasové folikuly u mužov aj žien sú v tomto prípade citlivejšie na pôsobenie mužských hormónov (majú ich v tele aj ženy). Folikuly sa v každom rastovom cykle zmenšujú a tvoria čoraz tenšie vlasy.

V takom prípade hovoríme o androgénnej alopécii. Je považovaná za najčastejší a najrozšírenejší typ vypadávania vlasov, ktorý v dnešnej dobe poznáme. Viac ako 70 % všetkých mužov a asi 50 % všetkých žien bude niekedy v živote postihnutých androgénnou alopéciou. U mužov je známa aj ako ložiskové vypadávanie vlasov. Vlasy vypadávajú podľa známeho vzoru, začínajúc nad spánkami a pokračujúc rednutím vlasov na temene. V priebehu doby, vlasová línia ustupuje a často vyústi v čiastočnú alebo úplnú plešatosť.

U žien je často známa ako ženské ložiskové vypadávanie vlasov a líši sa od svojej mužskej verzie. Vlasy však rednú po celej hlave. Tento typ vypadávania vlasov u žien len zriedka vedie k celkovej plešatosti.

Liečba závisí od štádia vypadávania vlasov. Je potrebné začať liečbu čo najskôr. Pri tomto type vypadávania vlasov sa odporúčajú lieky s anti-androgénnymi účinkami. V počiatočnom štádiu je vhodná napríklad kombinácia šampón Revitasaw palmetto 320 alebo šampón Revita a vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO.

Pri silnejšom vypadávaní vlasov odporúčame pridať k liečbe aj vlasový aktivátor. Mnoho pacientov má vynikajúce výsledky s laserovou liečbou vypadávania vlasov.

Tehotenstvo, pôrod

Nárast hormónu progesterónu počas tehotenstva spôsobí, že rastú vlasy dlhšie. Po pôrode sa však hladina hormónu progesterónu vráti na normálnu úroveň, čo spôsobuje, že vlasy ktoré by za normálnych okolností boli vypadli počas posledných deviatich mesiacov, vypadnú všetky naraz.

V tomto období vypadne neobvyklé množstvo vlasov (viac ako 50 až 150 vlasov za deň), čo zvyčajne vytvára vzhľad riedkych vlasov. Táto strata vlasov má tendenciu vrcholiť tri až štyri mesiace po pôrode. Tento typ vypadávania vlasov sa nazýva telogen effluvium a je najjednoduchšie liečiteľný. Vlasové folikuly by sa mali vrátiť aj samé do normálu v priebehu 6-12 mesiacov. Počas tohto obdobia budete potrebovať spôsob ako zahustiť vlasy. Často sa používajú aj prípravky pre rýchlejší rast vlasov – odporúčame šampón Revita.

Choroba a stres

Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené aj chorobou, ako je nedostatok železa / anémia, závažnými infekciami, veľkým chirurgickým zákrokom alebo obdobím psychického stresu. Keď človek prežíva stres alebo chorobu, telo vysiela signály do vlasových folikulov, čo ich núti aby vstúpili do pokojovej fázy. V tejto fáze neprebieha žiadny nový rast vlasov. Vlasy teda vypadávajú ako obyčajne ale žiadne nové nerastú. Naviac, keď sme v strese, často sa tiež zle stravujeme, čo bráni nášmu telu prijať životne dôležité živiny potrebné pre podporu vlasových folikulov. Na tento účel je vhodný vlasový aktivátor, ktorý vlasom dodá energiu a potrebné výživné látky pre rast. Odporúčame kombináciu vlasový aktivátor spoločne s vitamínmi na rast vlasov pre čo najlepší účinok.

Menopauza

Hormonálne zmeny, spôsobené pred menopauzou a menopauzou môžu tiež spôsobovať vypadávanie vlasov. Počas tejto doby hladina hormónov estrogénu a progesterónu v tele ženy kolíše a klesá. Tieto zmeny môžu ovplyvniť funkciu vlasových folikulov, čo vedie k predĺženiu pokojových fáz a znateľnému rednutiu vlasov. Malo by to byť len dočasné obdobie, ktoré je možné prekonať prostriedkami na zahustenie vlasov a tiež vlasovými aktivátormi, ktoré pomôžu vlasom rýchlejšie dorásť.

Vek

S vekom sa znižuje rýchlosť akou vlasové folikuly produkujú vlasy a je to úplne normálny proces. Vlasy pôsobia redšie, pretože prebieha proces normálneho vypadávania vlasov ale nové vlasy dorastajú pomalšie. To zodpovedá aj zvyšku ľudského tela, pretože vek ovplyvňuje schopnosť tela regenerovať sa. V tomto prípade sa odporúča liečba prírodnými liekmi proti vypadávaniu vlasov aby malo telo dostatok látok pre ich regeneráciu.

Stravovanie a životný štýl

Vypadávanie vlasov môže byť tiež ovplyvnené zlou stravou, ktorá môže ovplyvniť rast nových vlasov, rovnako ako neaktívnym životným štýlom. Dočasné vypadávanie vlasov môže byť spôsobené zmenami v strave, ako sú nárazové diéty, anorexia, nízky príjem proteínov, pretože vlasy nedostávajú základné živiny. Zmenou jedálnička a doplnením ovocia a zeleniny by sa malo vypadávanie vlasov ustáliť. Tiež sú vhodné vitamínové tabletky na vlasy, ktoré dodajú telu všetky potrebné živiny pre rast zdravých vlasov.

Prílišná úprava vlasov

Vypadávanie vlasov môže spôsobovať aj ich prílišná úprava. V tomto prípade hovoríme o trakčnej alopécii. Tento typ vypadávania vlasov je spôsobený tuhými copmi, používaním silných farieb, príliš tuho zapletenými vrkôčikmi a predlžovaním vlasov. Tento stav je často dočasný. Akonáhle je “trakčný” prvok odstránený, normálny rast vlasov pokračuje. V niektorých prípadoch však tento stav môže byť trvalý. Odporúča sa liečba vlasovými aktivátormi pre čo najrýchlejšie dorastenie vypadnutých vlasov.

Prirodzené vypadávanie vlasov

Ľudia prirodzene strácajú asi 20-50 vlasov denne. Každému na hrebeni zakaždým zostane niekoľko vlasov vždy keď sa češe. Prítomnosť veľkého množstva vlasov na hrebeni, v umývadle alebo vo vani môže byť príznakom vypadávania vlasov. Bežné geneticky spôsobené vypadávanie vlasov však nie je spôsobené iba nadmerným vypadávaním vlasov, ale aj postupným nahradením vypadnutých vlasov, menšími, jemnejšími vlasmi. Tento proces sa nazýva miniaturizácia.

Rastový cyklus vlasov

Ľudská pokožka hlavy obsahuje 100 000 až 150 000 folikulov, ktoré produkujú vlasy. Tieto vlasy sa nevynoria z pokožky hlavy jednotlivo, ale sú usporiadané v malých skupinách po 1-4 vlasoch, v tzv. folikulárnych jednotkách. Na ľudskej hlave je približne 50 000 – 65 000 folikulárnych jednotiek.

Zhruba 90 % vlasov na hlave v ktoromkoľvek danom momente aktívne rastie. Táto fáza - anagénna fáza, trvá v priemere asi tri roky. V katagénnej fáze, čo je najkratšia fáza, ktorá trvá asi 2-3 týždne, sa rast vlasov zastaví. Zvyšných 10 % vlasov na hlave je v pokojovej - telogénnej fáze, ktorá na normálnej pokožke hlavy trvá asi 3 až 4 mesiace.

Keď vlasy vstúpia do svojej pokojovej fázy, rast sa zastaví a korienok sa oddelí od papily a vlas je buď vytiahnutý (napríklad pri česaní), alebo vytlačený, ak na jeho mieste začne rásť nový vlas. Ak je vlas vytiahnutý alebo sám vypadne, v dolnej časti vlasu je prítomná malá biela opuchlina. Väčšina ľudí predpokladá, že sa jedná o rastové centrum vlasu, ale to je iba kyjakovitý oddelený dolný koniec vlasu. Dermálna papila a rastové centrum vlasov centrum ostáva v pokožke hlavy.

Vlasy vyrastajú z pokožky hlavy rýchlosťou asi 0,44 mm / deň ( alebo 1,2 cm za mesiac ). Každý vlasový folikul prechádza vlasovým cyklom 10-20 krát za život.

Vypadávanie vlasov - prečo nám vadí a aká je realita?

Vypadávanie vlasov je problém pre milióny mužov a žien, mladých aj starých. Často má však vypadávanie vlasov negatívny vplyv na ich sebavedomie a dôveru, a tak zníži ich schopnosť užívať si život naplno. Vypadávanie vlasov postihuje ľudí rôznymi spôsobmi, ale určité emocionálne reakcie sú spoločné pre mnohých ľudí, ktorí ním trpia.

Vypadávanie vlasov a atraktivita u opačného pohlavia

Najčastejšou obavou, ktorú ľudia majú, keď začnú strácať vlasy, je to, že budú menej atraktívni pre opačné pohlavie. Realita je bohužiaľ naozaj taká, že plešatí muži sa páčia ženám menej. Situáciu plešatým mužom trošku uľahčujú novodobí akční hrdinovia ostrihaní na krátko alebo dohola. Výskumy však hovoria, že hoci holohlaví muži pôsobia viac mužnejšie a autoritatívnejšie, muži s vlasmi sú pre ženy sympatickejší. Rovnako pre mužov je ideál žena s dlhými a hustými vlasmi. Riedke vlasy sa všeobecne považujú za prejav choroby alebo staroby. Ako zahustiť riedke vlasy?

Vypadávanie vlasov pridá človeku na veku

Vypadávanie vlasov je univerzálnym znakom starnutia, ako vlasy postupne rednú v priebehu času. Vypadávanie vlasov sa však tiež môže objaviť náhle v mladom veku, takže človek vyzerá omnoho staršie, než v skutočnosti je.

Vplyv vypadávania vlasov na prácu

Tým, že osoba trpiaca vypadávaním vlasov vyzerá staršie, než v skutočnosti je, môže byť podľa štúdií skutočným problémom uchádzať sa o prácu v konkurencii rovnako kvalifikovaných ľudí, ktorí ale netrpia vypadávaním vlasov. Ak zamestnávatelia hľadajú uchádzačov o zamestnanie a vedomosti sú rovnaké, uchádzači s vlasmi sú vnímaní priaznivejšie než tí, ktorí sú plešatí.

Pocit straty sebavyjadrenia

Ďalším aspektom plešatenia je pocit straty kontroly. Vlasy sú jednou z mála častí tela, ktorými môžete skutočne manipulovať. Môžete si pestovať dlhé vlasy, ostrihať ich, natočiť ich, nafarbiť ich alebo si ich zviazať do copu. Slúžia ako forma sebavyjadrenia. Keď ľudia začnú strácať túto formu sebavyjadrenia, môžu byť v depresii a utiahnutí. Ale nie každý reaguje týmto spôsobom. Ľudia na svoje vypadávanie vlasov reagujú veľmi odlišne. Niektorí to považujú len za malú nepríjemnosť, zatiaľčo pre iných je táto situácia tak vyčerpávajúca, že ich na verejnosti bez pokrývky hlavy neuvidíte.

Nespokojnosť so svojim výzorom

Ľudí, ktorí trpia vypadávaním vlasov, sa sťažujú, že to, ako vyzerajú nezodpovedá ich predstave o sebe samých. K tomu dochádza, keď niekto začne strácať vlasy skoro, tj ako tínedžer alebo po dvadsiatke, ale je to problém aj v prípade, keď niekto mal celé roky husté vlasy (a ľudia mu skladali komplimenty) a potom mu vlasy v strednom veku nečakane zredli.

Vtipkovanie na adresu plešatých

Jedna z vecí, ktorá robí plešatosť ťažkou je to, že z nejakého dôvodu ľudia cítia, že komentovať, alebo žartovať o vypadávaní vlasov je “fér”, hoci sa neodvážia spomenúť, že niekto má zlú pleť, alebo kríva.

Možnosti

Je dôležité mať na pamäti, že strata vlasov je veľmi častá, je omnoho viac prijateľná ako človek starne, vo všeobecnosti je pre iných ľudí menej dôležitá než si osoba trpiaca vypadávaním vlasov myslí. Na druhej strane, je normálne trápiť sa kvôli vypadávaniu vlasov. Našťastie pre tých, ktorí trpia vypadávaním vlasov, existujú v súčasnosti už vhodné lieky na liečbu vypadávania vlasov.

Hodnotenie obsahu
Vypadávanie vlasov Priemerné hodnotenie: 4.4 (24 hodnotení)