Biome platobné možnosti

Ako pomáha olivový olej proti vypadávaniu vlasov?

Príčiny vypadávania vlasov

K vypadávaniu vlasov dochádza z rôznych dôvodov. Tou hlavnou príčinou je starnutie. Ako človek starne, mení sa aj štruktúra vlasov. Stávajú sa krehkejšími, jemnejšími, šedivejú, prípadne odumierajú.

Okrem starnutia sú tu aj ďalšie príčiny vypadávania vlasov – časté farbenie, používanie chemických komerčných produktov, nedostatok minerálov a vitamínov, a tak ďalej.

Prínosy olivového oleja pre vlasy

Popri ostatných prínosoch olivového oleja, dokáže súčasne pomôcť aj pri raste vlasov, funguje ako prevencia vypadávania vlasov, udržiava zdravú vlasovú pokožku, eliminuje výskyt lupín a pomáha pri znovunadobudnutí vlasov v rámci opätovného rastu vlasov.

Olivový olej obsahuje vitamíny A a E, ktoré sú pre vlasy veľmi dôležité, keďže posilňujú jednotlivé vlasy. Ak použijete olivový olej na vlasovej pokožke, vyživujete vlasy spomenutými vitamínmi a stimulujete vlasové folikuly.

Dostatočný prísun krvi k vlasovej pokožke zaistí zdravý rast vlasov. Ak sú folikuly upchaté, nemusia dostávať dostatočné zásoby vitamínov a iných živín, čo môže vyústiť do straty vlasov, vzniku lupín a suchej pokožky. Jemná masáž vlasovej pokožky olivovým olejom môže stimulovať a osviežiť vlasovú pokožku. Zvýši sa tiež prísun krvi k vlasovej pokožke, a teda esenciálnych výživných látok k vlasom.

Olivový olej a DHT

Hormón nazývaný DHT (dihydrotestosterón) oslabuje vlasové folikuly, čo môže spôsobiť vypadávanie vlasov. DHT spôsobuje aj to, že sú vlasy tenké a krehké, s postupom času sa vlasy stále viac a viac stenčujú, až kým neodumrú. Zvýšená produkcia DHT znamená, že existujúce vlasy sú tenšie, redšie a odumierajú. Navyše nerastú žiadne ďalšie vlasy.

Ak sa na vlasovú pokožku aplikuje olivový olej, znižuje šance na tvorbu DHT, čím vlastne môže brániť vypadávaniu vlasov. Olivový olej je zároveň bohatý na antioxidanty a dokáže podporiť zdravé prostredie na pokožke hlavy. Má aj  schopnosť chrániť hlavu pred baktériami a plesňami, čím eliminuje výskyt šupín, lupín a dokonca aj vší.

V našej ponuke máme šampón s obsahom oilvového oleja a ďalšími prírodnými extraktmi - FOLIVITAL PRO šampón

Štúdia: Extrakt z olivových listov má priaznivý vplyv na rast vlasov

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4462586/

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
22,00 € 20,90 €
Šampón Folivital Pro 200ml.
Šampón Folivital PRO | Proti vypadávaniu vlasov | Na rast vlasov | Proti masteniu | Na poškodené vlasy