Biome platobné možnosti

Aminexil - lieky a účinok na vypadávanie vlasov

aminexil

Aminexil je produkt z dielne francúzskej firmy L’Oreal. Aminexil je obchodný názov pre látku Kopexil (diamino pyrimidín oxid), ktorý má chemickú štruktúru podobnú ako minoxidil.

Aminexil bol vyvinutý na zastavenie procesu tvrdnutia tkanív obaľujúcich korienok vlasu. Fibróza je proces tvrdnutia vlasových korienkov, ktoré sú vytláčané z pokožky a následne vlasy vypadávajú. Aminexil udržiava tkanivá pružné a aktívne pôsobí v prospech zpevnenia a zhrubnutia vlasov. Lieky s obsahom aminexilu sú výborná súčasť liečby vypadávania vlasov.

Výrobca uvádza, že používanie produktov s aminexilom pomôže zabrániť perifolikulárnej fibróze[1] – proces zaznamenaný často u ľudí s dedičným vypadávaním vlasov, počas ktorého kolagénové štruktúry v okolí vlasových korienkov tvrdnú a stláčajú cievy zásobujúce vlasy. Následkom toho sa vlasové korienky zmenšujú a prestávajú produkovať vlasy. Súčasťou tohto procesu je aj tzv. mikro-inflamácia – mikrozápal v okolí postihnutých korienkov. Často je sprevádzaná vytlačením stvrdnutého korienku z pokožky a svrbením. Predpokladá sa, že sa jedná o imunitnú reakciu tela. Presné príčiny však nie sú jednoznačne zistené.

Účinok aminexilu by mal spočívať v tom, že pôsobí proti tvrdnutiu vlasových korienkov a udržiava tkanivá pružné. Medzi jeho ďalšie účinky má patriť rozšírenie vlasu a schopnosť predĺžiť rastovú fázu vlasov.

Produkty s obsahom Aminexilu
Názov Typ
Vlasový aktivátor Spectral DNC-N vlasová voda / aktivátor
Vlasový aktivátor Spectral RS vlasová voda / aktivátor
Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF vlasová voda / aktivátor

Na potvrdenie účinkov Aminexilu bolo vypracovaných viacero štúdií avšak pre jednoznačné potvrdenie účinkov proti vypadávaniu vlasov, bude potrebné urobiť dodatočné štúdie na väčšom počte ľudí.[2]

1. Hyeon Gyeong Yoo, Jin Sook Kim, Se Rah Lee, Hyun Keol Pyo, Hyung In Moon, Jong Hee Lee, Oh Sang Kwon, Jin Ho Chung, Kyu Han Kim, Hee Chul Eun, Kwang Hyun Cho, Perifollicular Fibrosis: Pathogenetic Role in Androgenetic Alopecia, Biological and Pharmaceutical Bulletin, 2006, Volume 29, Issue 6, Pages 1246-1250, doi: 10.1248/bpb.29.1246
2. Camacho FM, Camacho-Serrano F, Moreno GJC, et al. Treatment of alopecias of male and female patterns. Clinical efficacy of aminexil and SP94 in two surveys of 180 patients, men and women. Med Cutan Iber Lat Am. 2013;41(1):18-33.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
18 hodnotení
Náš tip
34,50 €
Vlasový aktivátor Spectral RS 60ml.
Spectral RS s aminexilom SP94 | Aktivátor rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zahustenie vlasov
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
22 hodnotení
Akcia -20%
42,00 € 33,60 €
Vlasový aktivátor Spectral DNC-N 60ml.
Spectral DNC-N (5% Nanoxidil) | Aktivátor rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 hodnotení
Akcia -10%
37,00 € 33,30 €
Vlasový aktivátor pre ženy Spectral CSF 60ml.
Spectral CSF | Aktivátor rastu vlasov pre ženy | Proti vypadávaniu vlasov