Biome platobné možnosti

Ako predísť vypadávaniu vlasov - 4 jednoduché tipy

Vypadávajú vám vlasy? Vyskúšajte niekoľko jednoduchých tipov - môžete tak výrazne zvýšiť šancu, že sa problém s vypadávaním vlasov upraví.

1. Pijete dostatočné množstvo vody?

Nedostatočný prísun tekutín vedie k dehydratácii, ktorá spôsobí vypadávanie a lámanie vlasov. Voda je dôležitá pre zdravie vlasových korienkov z viacerých dôvodov: Vlas obsahuje aj vodu – už len tento fakt ukazuje, ako je dostatočný prísun vody dôležitý. Vďaka vode si udržiava vlas pružnosť – vlasy sa nelámu. Voda čistí celý organizmus od škodlivých látok, ktoré sú často príčinou vypadávania vlasov. Jednoducho – bez dostatočného prísunu tekutín budú vlasy aj pokožka iba trpieť.

Tip: snažte sa piť 8 – 10 pohárov tekutín denne.

2. Konzumujete dostatočné množstvo bielkovín?

Základným stavebným prvkom vlasov je proteín – keratín. Ak konzumujete príliš málo bielkovín, telo automaticky zastaví tvorbu menej dôležitých bielkovín – vrátane keratínu. Dôsledkom je zastavenie rastu vlasov.

Tip: Skúste zaradiť do jedálnička viac chudého mäsa, rýb alebo sóje. Mnohé potraviny bohaté na bielkoviny obsahujú vitamín B12, ktorý je pre vlasy tiež prospešný.

3. Vyhýbajte sa stresu

Stres je ďalšou častou príčinou, prečo nám vypadávajú vlasy. Stres narúša hormonálnu rovnováhu v tele - správne fungovanie hormónov je dôležité pre rast vlasov ako aj fungovanie celého organizmu. Stres je možné odbúrať cvičením alebo meditáciou, ktorá môže pomôcť obnoviť hormonálnu rovnováhu ako aj pomôcť v iných aspektoch života.

Tip: Zaraďte do životného štýlu pohyb – častejšia chôdza, plávanie alebo bicyklovanie niekoľko krát do týždňa. Telesná aktivita znižuje množstvo stresu.

4. Obsahuje váš šampón/vlasová kozmetika látku SLS?

Sodium Lauryl Sulfate/ Dodecylsíran sodný (SLS) je látka, ktorá sa pridáva do šampónov pre lepšie odstránenie mastnoty a lepšiu penivosť. SLS je však možnou príčinou problémov s vypadávaním vlasov.

Približne 95% všetkých šampónov obsahujú túto látku ako základnú zložku. Ak takýto šampón používate, vystavujete svoje vlasy a pokožku silnému čistiacemu prostriedku, často spájaného so suchou pokožkou a jej podráždením a začervenaním.

SLS síce účinne odstráni mastnotu z vlasov a pokožky avšak aj po opláchnutí môžu zostať zvyšky tejto látky na pokožke a vlasoch. Dlhodobé vystavovanie sa pôsobeniu tejto látky vedie k vysúšaniu pokožky a vlasov.

Najväčší problém však nastáva na mieste čerstvo vypadnutých vlasov (v rámci rastového cyklu vlasov). Odhalený korienok postupne odumiera, pokiaľ je vystavovaný väčším dávkam alebo dlhodobému pôsobeniu SLS. Ak vlasový korienok celkom odumrie, vlas už naspäť nedorastie.

Tip: Používajte šampóny bez látky SLS. V našej ponuke máme tie najkvalitnejšie šampóny proti vypadávaniu vlasov bez látky SLS. Pozrite si porovnanie šampónov proti vypadávaniu vlasov.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
22,00 € 20,90 €
Šampón Folivital Pro 200ml.
Šampón Folivital PRO | Proti vypadávaniu vlasov | Na rast vlasov | Proti masteniu | Na poškodené vlasy
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
22 hodnotení
Akcia -10%
24,20 € 21,78 €
Šampón Revita 205ml.
Šampón Revita | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
13 hodnotení
Akcia -5%
26,00 € 24,70 €
Šampón Revivogen 360ml.
Šampón Revivogen | Bio čistiaci | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov