Biome platobné možnosti

Extrakt z hroznových jadierok a vypadávanie vlasov

Extrakt z hroznových jadierok je známy svojimi antioxidačnými vlastnosťami a používa sa na liečbu množstva zdravotných problémov, vrátane chorôb srdca, rakoviny a cukrovky. Väčšina štúdií týkajúcich sa extraktu z hroznových jadierok bolo uskutočnených na zvieratách. Existujú určité dôkazy zo štúdií uskutočnených na myšiach, ktoré potvrdzujú, že je extrakt z hroznových jadierok vhodný prostriedok proti vypadávaniu vlasov.

Základné údaje o extrakte z hroznových jadierok

Extrakt z hroznových jadierok sa vyrába z jadierok vínnej révy. Hroznové jadierka obsahujú veľké množstvo oligomerických proanthocyanidínových komplexov, flavonoidov, vitamínu E a kyseliny linolovej. Hlavným prínosom extraktu z hroznových jadierok je jeho schopnosť zabrániť voľným radikálom v poškodzovaní buniek. Extrakt z hroznových jadierok sa stal známym v sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia vďaka javu známemu ako francúzsky paradox. Ide o výskyt nízkeho percenta srdcových chorôb vo vzťahu k diétam s vysokým obsahom tukov. Francúzi v rámci stravovania vždy konzumovali jedlá s vysokým obsahom tukov, no čo do počtu srdcových ochorení, bola miera ich chorobnosti nízka. Pripisovalo sa to práve ich dennej konzumácii vína.

Padanie vlasov

Niekoľko málo štúdií o extrakte z hroznových jadierok sa vykonalo aj v súvislosti s liečbou vypadávania vlasov. Na podporu tohto tvrdenia nejaké dôkazy existujú. Podľa štúdie z roku 1998, proanthocyanidíny extrahované z hroznových jadierok vyvolávajú zvýšenie proliferácie buniek vlasových folikulov u myší. Štúdia tiež došla k záveru, že proanthocyanidíny urýchľujú prechod z oddychovej fázy k rastovej fáze v rastovom cykle vlasov.

Užívanie 

Extrakt z hroznových jadierok je možné dostať vo forme toboliek a tabliet, väčšinou však ako súčasť vitamínového komplexu.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
44 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
17,00 € 16,15 €
Vitamíny Folivital Pro 60tbl.
Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO | Posilnenie a podpora rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov | Prírodné zloženie | Bez receptu