Biome platobné možnosti

Extrakt z hroznových jadierok a vypadávanie vlasov

Extrakt z hroznových jadierok je známy svojimi antioxidačnými vlastnosťami a používa sa na liečbu množstva zdravotných problémov, vrátane chorôb srdca, rakoviny a cukrovky. Väčšina štúdií týkajúcich sa extraktu z hroznových jadierok bolo uskutočnených na zvieratách. Existujú určité dôkazy zo štúdií uskutočnených na myšiach, ktoré potvrdzujú, že je extrakt z hroznových jadierok vhodný prostriedok proti vypadávaniu vlasov.

Základné údaje o extrakte z hroznových jadierok

Extrakt z hroznových jadierok sa vyrába z jadierok vínnej révy. Hroznové jadierka obsahujú veľké množstvo oligomerických proanthocyanidínových komplexov, flavonoidov, vitamínu E a kyseliny linolovej. Hlavným prínosom extraktu z hroznových jadierok je jeho schopnosť zabrániť voľným radikálom v poškodzovaní buniek. Extrakt z hroznových jadierok sa stal známym v sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia vďaka javu známemu ako francúzsky paradox. Ide o výskyt nízkeho percenta srdcových chorôb vo vzťahu k diétam s vysokým obsahom tukov. Francúzi v rámci stravovania vždy konzumovali jedlá s vysokým obsahom tukov, no čo do počtu srdcových ochorení, bola miera ich chorobnosti nízka. Pripisovalo sa to práve ich dennej konzumácii vína.

Padanie vlasov

Niekoľko málo štúdií o extrakte z hroznových jadierok sa vykonalo aj v súvislosti s liečbou vypadávania vlasov. Na podporu tohto tvrdenia nejaké dôkazy existujú. Podľa štúdie z roku 1998, proanthocyanidíny extrahované z hroznových jadierok vyvolávajú zvýšenie proliferácie buniek vlasových folikulov u myší. Štúdia tiež došla k záveru, že proanthocyanidíny urýchľujú prechod z oddychovej fázy k rastovej fáze v rastovom cykle vlasov.

Užívanie 

Extrakt z hroznových jadierok je možné dostať vo forme toboliek a tabliet, väčšinou však ako súčasť vitamínového komplexu.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Náš tip
Akcia
24 €​ 17 € až na 8 týždňov
AKCIA -5% Konečná cena: 16,15 €
Pozrieť

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.