Biome platobné možnosti

Koreň macy peruánskej a lepšia erekcia

Koreň macy a jeho prínosy pre zdravie poznali už Inkovia. Podľa legiend užívali bojovníci macu vždy pred bitvou, aby sa posilnili. Pri tom zistili, že maca peruánska zvyšuje libido. V konečnom dôsledku teda pôsobila proti účelu, pre ktorý ju brali. Náčelníci preto bojovníkom zakázali užívať macu počas vojnového ťaženia.

Ak uprednostňujete lásku pred vojnou, je koreň macy vhodný práve pre vás. Ak už máte viac ako 50 rokov, je pravdepodobné, že máte záujem o prírodné prostriedky, ktoré vám môžu pomôcť s erektilnou dysfunkciou a libidom.

Maca peruánska a výskum

Vedci len nedávno skúmali koreň macy, zisťovali chemické zloženie zodpovedné za zlepšenie sexuálnych funkcií a sexuálnej výdrže, ktoré boli spomínané v legendách a dávnych príbehoch. Viaceré rôzne štúdie potvrdili, že maca dokáže zvýšiť sexuálnu túžbu. Zvyšuje plodnosť vďaka zvýšenému počtu spermií, pohyblivosti spermií a objemu spermatickej tekutiny. Koreň môže zlepšiť sexuálne funkcie aj u jedincov s problémami s erekciou.

Dvojito zaslepená štúdia, ktorej sa zúčastnilo 50 mužov s erektilnou dysfunkciou, sledovala počas 12 týždňov účinok macy a placeba. Polovica mužov dostávala denne 2400 mg z koreňa macy, druhá polovica mužov užívala placebo. Po 12 týždňoch zaznamenali u mužov, ktorí užívali macu, oveľa výraznejšie zlepšenie erekcie než u mužov užívajúcich placebo. Autori štúdie uzavreli, že výživové doplnky s obsahom macy majú malý ale významný účinok na sexuálne zdravie u mužov s miernou erektilnou dysfunkciou.

Ako maca peruánska pôsobí?

K dispozícii je iba obmedzený výskum týkajúci sa macy peruánskej. Za zvýšenie libida a výdrže sú zodpovedné dve zložky koreňa maca. Tieto dve látky sú nazvané macamidy a macaeny. Keď vedci zvýšili zvieratám v strave príjem macamidov a macaenov, zvýšila sa u nich sexuálna aktivita a výdrž. Schopnosť macy zlepšiť erekciu, libido a sexuálne zdravie môže byť spôsobená polynenasýtenými tukmi, ktoré sa v koreni nachádzajú. Maca neovplyvňuje hladiny hormónov ako napríklad testost. alebo estradiol. Pôsobí skôr na receptory pre tieto hormóny a nie na samotné hormóny. Pre mužov, ktorí hľadajú pomoc na erektilnú dysfunkciu a libido, ktorí ale nechcú zvýšiť hladiny testost., môže byť práve maca výživovým doplnkom, ktorý sa oplatí vyskúšať.

Ďalšie účinky na zdravie prostaty

K dispozícii sú dôkazy, že koreň macy má pozitívny vplyv na zdravie prostaty. Maca patrí do čeľade Brassicaceae, ktorá je známa svojimi protirakovinovými účinkami. Preto môže byť maca nápomocná pri ochrane mužov pred rakovinou prostaty. Maca patrí medzi kapustovú zeleninu, tak ako brokolica, kel či karfiol, ktorá môže pôsobiť ako prevencia voči viacerým druhom rakoviny. Maca obsahuje dokonca vyššie hladiny glukozinolátov než sú v inej kapustovej zelenine. Niektoré látky, ktoré boli hydrolyzované z týchto glukozinolátov, spomalili a utlmili rakovinu u laboratórnych zvierat.

V roku 2009 sa uskutočnila štúdia, ktorá si dala za cieľ popísať rôzne účinky macy na veľkosť prostaty, a to podľa sfarbenia macy. Odborníci zistili, že červená maca zmenšuje veľkosť prostaty (mierny účinok má aj žltá maca). Práve preto je červená maca prínosom pre mužov so zväčšenou prostatou v dôsledku benígnej hyperplázie prostaty (BHP).

Ako sa maca správne užíva

Maca je dostupná vo viacerých formách. Užívať ju môžete ako prášok, tobolky, tablety aj vo forme rôznych výťažkov. Účinná a bezpečná dávka je 3000 mg za deň. Než začnete užívať macu alebo akúkoľvek prírodnú zmes bylín na erektilnú dysfunkciu, mali by ste svoj zámer prebrať s lekárom. V prípade macy nie sú hlásené žiadne výrazné vedľajšie nežiadúce účinky.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
13 hodnotení
29,90 €
Viafil XR pre mužov 60tab.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexná podpora zdravej erekcie | Prírodné zloženie | Bez vedľajších účinkov