Biome platobné možnosti

Maca peruánska na liečbu slabej erekcie

Maca sa používa hlavne na pomoc s neplodnosťou, oslabenou erekciou, rovnako aj na zvýšenie sexuálnej aktivity a zvýšenie sexuálnej túžby.

Netvrdíme, že ľudia by mali prestať užívať svoje lieky, ale boli by sme radi aby si ľudia uvedomili, že niektoré alternatívne druhy liečby môžu byť veľmi efektívne pri liečbe zdravotných problémov a vytváraní zdravšieho, mladšieho a vitálnejšieho “vy”.

Hoci veríme v terapeutické a liečivé vlastnosti bylín, je potrebné dávať si pri ich užívaní pozor, pretože sú to silné látky.

Botanická klasifikácia koreňa

Macačeľaď - Brassicaceae

rod - Lepidium meyenii

Popis koreňa Maca

Maca rastie vo vysokých nadmorských výškach v Andách v nehostinnej oblasti s intenzívnym slnečným svetlom, prudkým vetrom a mrazivým počasím. Má vrúbkované listy, ktoré ležia blízko pri  zemi a produkuje malé, belavé kvety a koreň sa podobá na malú hrušku veľkosťou aj tvarom a má v priemere do 8cm.

Používané časti

V bylinnej medicíne sa používajú listy Lepidium meyenii, zatiaľ čo najpoužívanejší je a najviac prospešných vlastností má koreň macy.

Vlastnosti koreňa rastliny Maca

Peruánci používajú koreň Maca po mnoho storočí – už od doby Inkov – a jeho použitie obmedzovali iba na šľachtu. Španieli, ktorí Peru dobyli si rýchlo uvedomili hodnotu tejto rastliny a zhromaždili hold v podobe koreňa Maca, ktorý potom exportovali do Španielska.

Maca bola použitá ako posilňovač energie, na zvýšenie mužskej potencie alebo zlepšenie iných hormonálnych funkcií.

Maca obsahuje mastné kyseliny, ako je kyselina linolénová, palmitová a olejová, je bohatá na steroly a má vysoký obsah minerálnych látok. Je tiež bohatá na esenciálne aminokyseliny, jód a železo, rovnako ako alkaloidy, tanín a saponíny.

Je to adaptogénna bylina so silnými afrodiziakálnymi vlastnosťami a používa sa aj pri neplodnosti a tiež ako všeobecné tonikum.

Štúdie skúmali použitie tejto byliny na liečbu vysokého krvného tlaku, rovnako ako diabetu a najavo vyšli niektoré zaujímavé údaje.

Vnútorné použitie

Koreň Maca je často používaný pre svoje afrodiziakálne vlastnosti a má energizujúci účinok - zvyšuje energiu, výdrž a vytrvalosť u športovcov a prispieva k jasnej mysli. V štúdiách na zvieratách sa tiež ukázalo, že mala pozitívny vplyv na produkciu spermií, rovnako ako normalizáciu prostaty.

V štúdii na ľuďoch sa ukázalo, že Maca zvýšil objem semena pri ejakulácii. V inej štúdii na zvieratách sa ukázalo, že maca má anti-depresívne vlastnosti a zlepšuje schopnosť pamätať si a učiť sa.

Používa sa pri liečbe mužskej impotencie a erektilnej dysfunkcie, na pomoc pri nepravidelnej menštruácii a hormonálnej nerovnováhy u žien, vrátane menopauzy.

Používa sa na zníženie krvného tlaku a obsahuje glukozinoláty a izotiokyanáty, o ktorých sa ukázalo, že vykazujú antikarcinogénne účinky tým, že blokujú tvorbu endogénnych alebo exogénnych karcinogénov a z tohto dôvodu sa tiež používa pri liečení rakoviny.

Maca sa používa aj na liečbu neplodnosti. Táto vlastnosť je pripisovaná na glukozinolátom, ktoré sa nachádzajú v koreni, zatiaľ čo aromatické izotiokyanáty, najmä p-methoxybenzyl isothiokyanátu, majú afrodiziakálne vlastnosti. Štúdie dokonca  poukazujú na to, že Maca by mohla byť užitočná pri liečbe mužskej neplodnosti.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
15 hodnotení
29,90 €
Viafil XR pre mužov 60tab.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexná podpora zdravej erekcie | Prírodné zloženie | Bez vedľajších účinkov