Biome platobné možnosti

L-karnitín pomáha rastu vlasov

Športovci poznajú L-karnitín ako aminokyselinu, ktorá stimuluje spaľovanie mastných kyselín svalovými bunkami a ktorá podporuje vytrvalostný výkon. Rovnaký L-karnitín prítomný vo vlasových prípravkoch tiež posilňuje rast vlasov - uvádza sa v článku, ktorý pred šiestimi rokmi publikovali nemeckí dermatológovia v Journal of Dermatological Science.

Vedci zverejnili výsledky skutočných štúdií o účinkoch L-karnitínu na rast vlasov, ale boli to in-vitro štúdie

V týchto štúdiách Nemci preukázali - v skúmavkách - že L-karnitín predĺžil fázu rastu vo vlasových folikuloch, stimuloval vývoj buniek a inhiboval vymieranie buniek. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of Dermatological Science, L-karnitín funguje aj u živých ľudí. Vedci vykonali pokus na 51 osobách vo veku medzi 21 a 60 rokov, z ktorých všetci trpeli miernym až ťažkým vypadávaním vlasov.

Výskumníci nariadili polovici skúmaných aplikovať dvakrát denne na kožu hlavy roztok, ktorý obsahoval 2 percentá L-karnitín-L-tartrátu. Druhá polovica užívala placebo.

Po šiestich mesiacoch si výskumníci všimli, že, v experimentálnej skupine sa počet vlasov na štvorcový centimeter kože na hlave zvýšil o 15 percent. V skupine používajúcej placebo k nárastu množstva vlasov nedošlo.

Vlasy sa tvoria vo vlasových folikuloch v procese, ktorý sa skladá z niekoľkých fáz. Rastová fáza sa označuje ako anagénna fáza a fáza, v ktorej vlasy už nerastú sa nazýva telogénna fáza. Výskumníci zistili, že použitie roztoku, ktorý obsahoval L-karnitín L-tartrát spôsobil posun vlasových folikulov z telogénnej do anagénnej fázy.

Fotografia nižšie ukazuje účinok, ktorý mal L-karnitín na vlasoch aspoň jednej z testovaných osôb. A = pred liečbou; B = po šiestich mesiacoch.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
57 hodnotení
Akcia -30%
51 €​ 45 € dávka na 1 mesiac
TOP AKCIA -30% Konečná cena: 31,5 €
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
33 hodnotení
Náš tip Akcia
19 €​ 17 € na 4 týždne užívania
Pozrieť

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.