Biome platobné možnosti

Proteíny a vypadávanie vlasov

Koľko proteínov potrebujem na prevenciu vypadávania vlasov?

Približne 90% vlasov je v danom čase vo fáze rastu, zatiaľčo 10% je v kľudovej fáze, to znamená, že v danom čase spí. Po fáze kľudu jednotlivé vlasy vypadnú a začínajú rásť nové. Bežná je strata 50 až 100 vlasov denne. Milióny ľudí však trpí nadmernou stratou vlasov. Môže to byť spôsobené chorobou, genetikou alebo nevhodnou výživou. Aj konzumácia nedostatočného množstva proteínov môže byť príčinou nadmernej straty vlasov.

Rast vlasov a proteíny

Vlasy sú tvorené proteínmi. Ak ale telo nezíska dostatok proteínov, prerozdelí zásoby tak, že prestane produkovať menej potrebné proteíny, a to vrátane tých, ktorú sú potrebné pre rast vlasov. Strata vlasov je viditeľná asi dva až tri mesiace po poklese príjmu proteínov pod požadovanú hranicu. Rast vlasov opätovne začne, akonáhle príjem proteínov znovu spĺňa potreby.

Požiadavky na proteíny

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb bežne odporúčajú prijať približne 10 až 35 percent celkových denných kalórií z proteínov. To je približne 46 až 56 gramov proteínov u dospelých, v závislosti od kalorických potrieb. Zdraví jedinci, ktorí konzumujú typickú západnú stravu, nemusia mať obavy z príjmu bielkovín, pretože ich väčšinou získajú viac než dosť.

Zdroje proteínov

Proteíny sa nachádzajú vo väčšine potravín: mliečne produkty, mäso, hydina, ryby, vajcia, orechy, semiačka, fazuľoviny, zrná, sójové produkty, malé množstvá zeleniny a ovocia. Jedna porcia potravín zo skupiny proteínov poskytne približne 7 až 8 gramov proteínov. Teda jedna porcia mäsa, rýb alebo hydiny, 1 vajce, 1 polievková lyžica arašidového masla, ½ porcie orechov alebo semienok. Prípadne ¼ šálky sušenej fazule a hrachu.

Ďalšie príčiny vypadávania vlasov

Vysoké hladiny vitamínu A, nízke hladiny železa, podvýživa kvôli poruchám príjmu potravy, ochoreniam štítnej žľazy, vysoká horúčka, infekcie, stres alebo jednoducho strata hmotnosti, to všetko môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Vypadávanie vlasov možno častokrát zastaviť a zvrátiť, ak sa zaháji správna liečba.

V našom obchode ponúkame širokú škálu overených produktov proti vypadávaniu vlasov. Ak si neviete vybrať, skúste vyplniť dotazník a získajte rady na liečbu alebo sa informujte v našom zákazníckom centre.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Náš tip
Akcia
24 €​ 17 € až na 8 týždňov
AKCIA -5% Konečná cena: 16,15 €
Pozrieť

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.