Biome platobné možnosti

Tvárový peeling s kyselinou glykolovou

Ak sa snažíte odhaliť hladkú a mladšiu pokožku pod tou súčasnou, môžete porozmýšľať nad použitím peelingu s kyselinou glykolovou. Prínosy sú obrovské, je však dôležité pochopiť, čo to je a čo dokáže či nedokáže pre vašu pleť urobiť.

Čo je to peeling?

Peeling je produkt starostlivosti o pleť, ktorý sa dáva na tvár a ako naznačuje už samotný názov (peel = zlúpnuť, odlúpnuť), z tváre sa odlupuje. Túto procedúru možno vykonať doma alebo v kozmetickom salóne.

Chemické peelingy používajú určité druhy chemických roztokov (existujú rôzne druhy peelingov), ktoré zlepšujú stav pokožky. Pokožku vyhladzujú odstránením jej vonkajších vrstiev, ktoré sú poškodené a sú často drsné a suché. Peeling môže pomôcť mnohým ľuďom, ale ak máte pupienky alebo akné, nerovnomerné sfarbenie pokožky a vrásky, bude vhodný práve pre vás. Zároveň budete mať z peelingu najväčší úžitok.

Čo je peeling s kyselinou glykolovou?

Peelingy s kyselinou glykolovou sú jednoducho chemické peelingy, ktoré poskytujú kyselinu glykolovú ako hlavnú zložku.

Kyselina glykolová je v súčasnosti populárnym ošetrením vrások a akné. Patrí do alfa hydroxylovej skupiny prírodných zložiek. Kyselina glykolová je derivovaná z cukrovej trstiny a je ovocnou kyselinou. Pri aplikácii na pokožku pomáha odstrániť „lepidlo“, ktoré drží staršiu, hrubšiu a suchšiu kožu na povrchu. Po odstránení tejto vrchnej vrstvy pokožky je viditeľná svieža, nová vrstva kože. Táto vrstva pokožky je bez poškodení a vyzerá sviežejšie.

Ľudia, ktorí použijú peeling s kyselinou glykolovou sú mnohokrát výsledkami ohúrení. Vyzerajú mladšie, majú menej jemných línií a vrások. Ak trpia na akné, môžu niekedy zaznamenať aj to, že je ich pokožka o niečo menej mastná a oveľa čistejšia.

Ako pôsobí peeling s kyselinou glykolovou?

Možno sa rozhodnete pre peeling, ak ste boli na kozmetickej procedúre, nie je ale potrebné tieto dve procedúry kombinovať. Chemický peeling možno urobiť bez iného kozmetického zákroku. A hoci môže priniesť pôsobivé výsledky, peeling z kyseliny glykolovej (alebo inej kyseliny) nie je náhradou za lifting tváre alebo iný kozmetický zákrok.

Ak sa rozhodnete pre peeling s kyselinou glykolovou, zvolíte pomerne ľahký peeling, ktorý nemá zvyčajne žiadne vedľajšie účinky, prípadne iba málo.

Na pokožku sa aplikuje tenká vrstva a nechá sa pôsobiť po určitú dobu v závislosti na konkrétnom peelingu, ktorý použijete. Tiež záleží od dôvodu použitia peelingu. Aj od toho, či ho podstupujete v kozmetickom salóne či u dermatológa.

Po odstránení peelingu nemusíte čakať. Po tak jemnom peelingu ako je peeling s kyselinou glykolovou nepotrebujete žiaden čas na zotavenie ani tabletky na tlmenie bolesti. Ak sa počas procedúry cítite nepríjemne, ide zvyčajne o mierne podráždenie pokožky a môžete naň dostať lieky.

Vedľajšie nežiadúce účinky

Existuje len málo, prípadne žiadne vedľajšie účinky pri použití peelingu z kyseliny glykolovej. Hneď po procedúre môžete pociťovať pálenie, toto ale rýchlo zmizne. Môže dôjsť k začervenaniu, ale opäť, zvyčajne rýchlo vymizne. Ak máte citlivú alebo veľmi svetlú pleť, budú sa vás tieto nepríjemné stavy týkať s väčšou pravdepodobnosťou.

Kyselina glykolová môže spôsobiť to, že bude vaša pleť citlivejšia na slnko, mali by ste preto po peelingu z kyseliny glykolovej používať krém na opaľovanie.

Ďalšie ošetrovanie

Častokrát nie je jedno použitie peelingu s kyselinou glykolovou dostačujúce. Zvyčajne je potrebné podstúpiť viacero ošetrení počas stanoveného obdobia.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 hodnotenia
17,00 €
Pleťové peelingové sérum MedSkin (kyselina glykolová)
Pleťové peelingové sérum MedSkin (kyselina glykolová) | Exfoliácia | Rozjasnenie | Pružnosť | Omladzujúci účinok