Biome platobné možnosti

Aké sú výhody užívania kolagénu?

Kolagén je vláknitá bielkovina, ktorá slúži ako stavebný prvok pre kožu, šľachy, kĺby, iné spojivové tkanivá a kosti. Kolagén tiež udržuje pokožku, kosti, zuby a krvné cievy zdravé. Užívanie kolagénových doplnkov pomáha doplniť a nahradiť prírodný kolagén, ktorý sa s vekom znižuje.

Zredukovanie vrások

Redukcia kožných vrások je jedným z možných výhod užívania doplnkov s obsahom kolagénu. Ako ľudia starnú, ich koža stráca prirodzenú pružnosť kvôli poklesu produkcie kolagénu. Keď koža stratí pružnosť, začnú sa objavovať vrásky a koža vyzerá byť menej pevná. Redukcia vrások a vylepšenie pokožky sa môže dosiahnuť používaním hydratačných krémov, príjmom vyváženej stravy, dostatkom oddychu a spánku, ukončením fajčenia alebo najlepšie užívaním doplnkov s kolagénom.

Zníženie bolesti kĺbov a stuhnutosti

Jednou z mnohých výhod užívania kolagénových doplnkov je úľava od bolesti kĺbov a stuhnutosti. Pomáha udržiavať chrupavky a kĺby neporušené a pohyblivé tým, že udržuje vláknitú a pružnú štruktúru kostí a kĺbov tak, aby nám ich pohyb nespôsoboval bolesť alebo nepohodlie. Užívanie doplnkov s kolagénom umožňuje správne ohýbanie kĺbov. Tiež im umožňuje tlmiť nárazy pri chôdzi a robiť iné aktivity.

Rýchlejšie hojenie rán

Jedna z ďalších výhod užívania kolagénu je rýchlejšie hojenie rán. Koža sa obyčajne po zranení zahojí sama, ale doplnky s obsahom kolagénu môžu urýchliť proces tým, že stimulujú tvorbu tkanív a sťahujú rany.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
34 hodnotení
Akcia -5%
15,00 € 14,25 €
Kolagén Collageniq 60tbl.
Beauty kolagén CollageniQ | 100% čistý prírodný kolagén | Elasticita | Pružnosť | Proti vráskam