Biome platobné možnosti

Ako kolagén napomáha redukovať vrásky?

Kolagénové doplnky sú jednou z mnohých možností, ponúkaných na pomoc ľuďom, ktorí hľadajú spôsoby, ako sa zbaviť vrások. Kolagénové doplnky pomáhajú koži, pretože dôvod, prečo vrásky sa začínajú objavovať je rozpad kolagénu.

Čo je to kolagén?

Kolagén je typ bielkoviny, ktorá spája a podporuje tkanivá, kosti, svaly a chrupavky. Kolagén je často používaný na podporu procesu hojenia u pacientov s popáleninami a pri kozmetickej a korektívnej chirurgii.

Ako funguje?

Kolagén pomáha v mnohých ohľadoch: pomáha obnoviť bunkovú štruktúru a dodáva pokožke pevnosť mladšej pleti. Vyhladzuje povrch kože a dodáva vzhľad mladej, zdravej pokožky. Linky a vrásky, ktoré sa objavujú s pribúdajúcim vekom sú známky toho, že hladina kolagénu klesá. To je dôvod, prečo niektoré kozmetické firmy ponúkajú kolagénové doplnky aj krémy proti vráskam. Kombináciou liečebných metód sa môžete zbaviť vrások zvnútra.

Kolagén je látka, ktorá sa nachádza v koži prirodzene, je to to, čo dáva pleti pevnú štruktúru a udržuje ju hebkú a vláčnu. Pri užívaní doplnkov však musíte tiež pamätať, že pretože sa kolagén používa aj v iných tkanivách a orgánoch tela, môže si ho telo uchmatnúť na tieto funkcie.

To je dôvod, prečo je nevyhnutné nielen doplnenie toho, čo chýba, ale aj obnova pôvodnej štruktúry povrchu kože. Užívaním doplnkov preto nahradíte stavebný prvok bielkovín, ktorý bude redukovať vrásky nielen na tvári, ale aj na iných častiach pokožky. Príkladom je syndróm ochabnutého krku -  vrásky, ktoré sa objavujú na hrudi alebo rukách.

Kolagén podporuje telesné tkanivá. Kombinované vlastnosti kolagénu a elastínu sú pre telo v mnohých ohľadoch veľmi dôležité.

Elastín je ďalšia forma proteínu a je to to, čo dodáva pleti jej pružnosť a umožňuje jej natiahnutiu sa. Keď ženy sú tehotné ich brucho sa zväčší, takže pokožka sa musí natiahnuť. Po narodení dieťaťa sa brucho pomaly vráti do pôvodnej veľkosti. Umožňuje to elastín. Tehotné ženy sa často sťažujú, že keď sa koža nemôže natiahnuť správne, môže sa rozdeliť, čím vzniknú oblasti označované ako strie.

Vrátiť čas

Najlepší spôsob, ako redukovať vrásky, je kombináciou správnej výživy s doplnkami pridanými do stravy. Pravidelné používanie dobrého krému proti vráskam pomôže zlepšiť vzhľad pokožky a zredukovať jemné linky a vrásky. Aj keď to nie je zaručené, že sa zbavíte vrások natrvalo, dodáte svojej pleti mladší, pevnejší vzhľad a budete vyzerať o 10 rokov mladšie.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
34 hodnotení
Akcia -5%
15,00 € 14,25 €
Kolagén Collageniq 60tbl.
Beauty kolagén CollageniQ | 100% čistý prírodný kolagén | Elasticita | Pružnosť | Proti vráskam
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 hodnotení
Náš tip
22,00 €
Intenzívne regeneračné sérum 12x3ml.
Intenzívne regeneračné sérum | Tvár a krk | Regenerácia | Hydratácia | Pružnejšia pokožka | Omladzujúci účinok