menu close
Úvod > > Acai bery - zázrak v boji proti starnutiu a...

Acai bery - zázrak v boji proti starnutiu a strate hmotnosti

Acai berry je považovaný za zázrak v boji proti starnutiu pleti a úbytku hmotnosti, kvôli vlastnostiam svojej dužiny. Každý vie, že starnutie nemusí byť niečo, čo cítime vo vnútri tela, ale ukáže sa navonok. Prvá časť tela, ktorá vykazuje známky starnutia je koža. Ročne sa predajú miliardy produktov proti starnutiu, ktoré účinkujú priamo na kožu.

Acai berry, purpurové alebo červeno sfarbené ovocie má mnoho prínosov pre zdravie. Rastie na acai palme, botanicky známej ako Euterpe oleracea, ktorá je strom pôvodom z Južnej a Strednej Ameriky. Toto ovocie obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré boli predmetom zdravotníckych štúdií, ktoré zisťovali ich skutočné prínosy pre zdravie. Produkty z acai berry obsahujú antioxidanty v množstvách, ktoré majú blahodárny účinok na zdravie a môžu sa užívať denne.

Tieto štúdie preukázali, že Acai bobule majú viac antioxidantov ako čučoriedky, jahody, černice, brusnice a maliny. Acai bobule obsahujú:

  • 10 až 30 krát viac antioxidantov ako červené hrozno.
  • Zdravé tuky, vlákninu a fytosteroly, ktoré sú známe tým, že pomáhajú podporovať zdravie tráviaceho aj kardiovaskulárneho systému.
  • Bobule obsahujú dôležitý komplex aminokyselín a stopových prvkov, ktoré sú potrebné pre riadnu svalovú kontrakciu a regeneráciu.

Acai berry a chudnutie

Bolo preukázané, že konzumácia zdravej stravy bohatej na antioxidanty podporuje chudnutie. Bobule môžu hrať úlohu v systéme bunkovej ochrany, v procese starnutia a neutralizácii voľných radikálov, čo môže znížiť riziko vzniku niektorých chorôb. Pri užívaní doplnkov s acai berry, tridsať minút kráčania alebo pätnásť minút joggingu, ako odporúčajú aj lekári a vedci, môže podporiť chudnutie ešte viac a nebude mať žiadne vedľajšie účinky na rozdiel diét. Iné diéty nedodávajú telu také vysoké hladiny antioxidantov, esenciálnych mastných kyselín a ďalších zložiek acai berry.

Chudnutie s acai berry je účinné a bezpečné v porovnaní s mnohými inými druhmi diét na trhu, ktoré sa nezameriavajú na zdravie, ale iba na chudnutie. Viac ako inokedy, chudnutie sa stáva problémom pre každého, kedže rýchle občerstvenie je v niektorých prípadoch spôsobom ako sa rýchlo po celodennej práci najesť. Konzumáciou takýchto jedál priberiete a môžu sa pridať aj iné zdravotné problémy. Diéta je jediným riešením, ale mnoho druhov doplnkov výživy je nezdravých a môžu mať aj vážne vedľajšie účinky pokiaľ nepoužijete prírodné doplnky. Acai Berry je známe pre vysoký obsah antioxidantov a je považované za jedno zo “superjedál”. Tento druh doplnkov výživy je zdravý a nemá vedľajšie účinky, ktoré môžu mať iné produkty.

Acai berry je účinné, je vzhľadom k obsahu antioxidantov a esenciálnych mastných kyselín a je aj bezpečné, pretože to nie je umelo vyrobené. Diéta môže mať mnoho podôb. Existujú diéty, pri ktorých človek nesmie jesť mnoho druhov potravín, tie, ktoré sa zameriavajú iba na jeden druhu potravín a tie, ktoré sa zameriavajú na užívanie umelo vyrobených produktov. Jedná sa o diéty, pri  ktorých nie je možné vydržať kvôli ich obmedzeniam a v niektorých prípadoch vedľajšm účinkom. Pri užívaní ovocia plného antioxidantov v prášku, doplnku výživy alebo džúse sa týchto problémov nemusíte obávať. Toto ovocie dodá telu viac energie a urýchli metabolizmus bez použitia chemických látok.

Pri užívaní acai berry kvôli chudnutiu bude trvať približne dva týždne, než uvidíte výsledky. Antioxidanty, esenciálne mastné kyseliny a vitamíny pomáhajú celkovému zdravotnému stavu tela. Bobule posilňujú bunkové steny, podporujú lepšiu cirkuláciu a zdravie srdca, pomáha pri znižovaní LDL cholesterolu, zvyšujú hladinu HDL a poskytujú telu viac energie. Bobule obsahujú Omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny, ktoré boli preukázané ako prospešné pre telo, energiu, mladistvý vzhľad a zdravé chudnutie. Bobule obsahujú vysoké množstvo antioxidantov než iné potraviny, vitamíny skupiny B, vlákninu a bielkoviny, ktoré dodávajú telu energiu a udržiavajú ho zdravé. Bobule vo svojej prirodzenej forme obsahujú tiež vitamín E, aminokyseliny, theobromín, a fotosteroly, čo znamená, že je lepšie ich užívať vo forme doplnkov.

Acai berry a vrásky

Vzhľadom na množstvo antioxidantov obsiahnutých v dužine ovocia sú tieto plody považované za superjedlo. Užívanie acai berry môže byť spôsobom ako pomôcť omega-3 rybiemu oleju preniknúť cez bunkovú membránu. Bobule môžete užívať na udržanie si pružnejšej bunkovej membrány, čo pomôže hormónom, neuronovým prenášačom a inzulínovým receptorom fungovať efektívnejšie. To Vám pomôže k mäkkej a pružnej koži. Výrobcovia kozmetiky poznajú priaznivé vlastnosti týchto bobúľ a používajú oleje z nich vo svojich prípravkoch na ošetrenie kože zvonka. Pružná koža znamená, že koža nevysychá a vrásky sa netvoria tak rýchlo ako za normálnych okolností. To môže znamenať, že ľudia, ktorí majú vrásky a začnú užívať Acai Berry uvidia ako ich vrásky začnú miznúť keď antioxidanty a mastné kyseliny začnú pracovať vo vnútri ich tela.

Aj na strákach wikipedie sa môžete dozvedieť množstvo zaujímavých informácií o rastline Acai berry

Autor článku: 

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
42 hodnotení
34 €​ 27 € až 4 týždne liečby
TOP AKCIA -20% Konečná cena: 21,6 €
Pozrieť

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.