Biome platobné možnosti

Kyselina hyalurónová a kolagén - vyživte svoju pokožku a odstráňte vrásky

Kozmeceutiká - spojenie kozmetiky a farmaceutických výrobkov, je najrýchlejšie rastúci segment odvetvia prírodnej kozmetiky. A nie je to prekvapujúce - ak ste ako väčšina ľudí a chcete sa vyhnúť alebo sa zbaviť vrások okolo očí a liniek nad perami. Jedno z najnovších kozmeceutík na trhu je kyselina hyalurónová.

Čo je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyalurónová je nesulfátovaný glykozamínglykán distribuovaný po celom tele v spojivových, epiteliálnych a nervových tkanivách. Je to jedna z hlavných zložiek extracelulárnej matrix, a významne prispieva k bunkovej proliferácii a migrácii. Priemerný človek má v tele zhruba 15 gramov kyseliny hyalurónovej, z čoho jedna tretina sa stratí a nahradí každý deň.

Ako funguje kyselina hyaluronová?

Povrchové vrstvy kože sú podporované zospodu radmi vlákien tvorených prevažne z kolagénu a elastínu. Táto sieť vlákien tvorí molekulárnu špongiu známu ako spojivové tkanivo.

Udržiavanie kože hydratovanej – kyselina hyalurónová a elastín

Priestory v tejto “špongii” sú naplnené zmesou vody, proteínových komplexov, a kyseliny hyalurónovej. Táto zmes podobná želé, dopravuje potrebné živiny z krvného riečišťa prostredníctvom kapilár v koži. Kyselina hyaluronová priťahuje a zadržiava vodu, čo zaobľuje kožu a vrásky a linky sú tým pádom menej viditeľné.

Vďaka týmto vlastnostiam je jasné, že kyselina hyalurónová je nevyhnutná pre:

  • obmedzenie predčasnej tvorby vrások
  • zvýšenie hydratácie pokožky
  • udržiavanie kože vlhkej a hladkej
  • zvýšenie pružnosti pokožky
  • zvýšenie syntézy kolagénu
  • podporu rastu zdravých kožných buniek
  • podporu ustáleného tón pleti
  • podporu zdravších kĺbov

Hľadanie krásy na nesprávnych miestach

Ročne sa minie mnoho miliárd na kozmetické procedúry sľubujúce pomôcť obnoviť mladý nádych pleti. Vďaka tomu, že čoraz viac ľudí, vrátane mužov hľadá inovatívne spôsoby, ako spomaliť proces starnutia odhaduje sa, že odvetvie kozmetickej medicíny vrátane predaja zariadení a poplatkov u lekára bude mať hodnotu 20 miliárd dolárov.

Problém je v tom, že Botox a chemické peelingy a výplne sú len dočasné riešenie, ktoré je drahé a nie bez rizika. Botox je dodávaný v malých dávkach ako botulotoxín, ktorý ovplyvňuje nervové funkcie po dobu niekoľkých mesiacov. Nakoniec by mohol spôsobiť trvalé poškodenie nervov. Injekčne podávané plnivá, ktoré majú vyplniť vrásky a linky môžu viesť k infekcii, tvorbe modrín, opuchom a bolesti.

A úprimne povedané, ak sa snažíte jesť zdravú stravu a doplniť ju doplnkami výživy, prečo by ste čo i len zvažovali nechať si do tváre vstreknúť chemikálie?

Kyselina hyalurónová je zdravá alternatíva pre boj s dôsledkami starnutia. Dobrou správou je, že je  prírodná a bez vedľajších účinkov.

Tiež je dôležité doplniť klesajúce zásoby kyseliny hyalurónovej, pretože je jedna z najdôležitejších zložiek pokožky pre hydratáciu a zadržiavanie vlhkosti.

Vyživujte pokožku zvnútra von

Natrieť si pokožku krémami a masťami pomáha chrániť ju pred poveternostnými vplyvmi, ale najlepší spôsob, ako udržiavať pleť krásnu a hydratovanú je vyživovať ju smerom zvnútra von. Je dôležité každý deň piť 8-10 pohárov čistej vody, ale je tiež dôležité doplniť klesajúce zásoby kyseliny hyalurónovej, pretože kyselina hyalurónová je jedna z najdôležitejších zložiek pokožky pre hydratáciu a zadržiavanie vlhkosti. A bez správnej hladiny tejto kyseliny v horných vrstvách epidermis vyzerá Vaša pleť fádna a vráskavá.

Môže doplnok s obsahom kyseliny hyalurónovej skutočne pomôcť?

Všetci sme vystavení voľným radikálom prostredníctvom denného vystavovania sa UV žiareniu a látkam znečisťujúcim životné prostredie, čo nevyhnutne degraduje a ničí kyselinu hyalurónovú. Jej hladina začína klesať po 20-ke a to tento pokles sa urýchľuje po 40-ke (V skutočnosti sa odhaduje, že päťdesiatnici majú v porovnaní s dvadsiatnikmi menej ako polovičnú hladinu kyseliny hyalurónovej) Znižuje sa množstvo hyalurónovej tekutiny a jej syntézy, čo vedie k zníženiu intracelulárnej tekutiny. To má za následok kožu, ktorá je suchšia a náchylnejšia k poškodeniu.

Ovplyvňuje to tvorbu a udržiavanie kolagénu, čo je tiež dôležité pre udržanie pružnosti pleti a jej tónu. K tvorbe vrások a liniek dochádza, pretože Vaša pokožka stráca svoju pružnosť.

Našťastie, množstvo a vstrebávanie kyseliny hyalúronovej môžete zvýšiť užívaním, prírodného doplnku výživy. A bonus je, že kyselina hyalúronová pomáha podporovať zdravé kĺby!

Fakty o kyseline hyalurónovej

Kyselina hyalúronová patrí do skupiny molekúl zvaných glykosaminoglykány, ktorého súčasťou je aj chondroitín sulfát. Je to vynikajúce mazivo v tele.
Kyselina hyalurónová je produkovaná v ľudskom tele a nachádza sa v tkanivách všetkých zvierat.
Kyselina hyalurónová je tiež hlavnou zložkou synoviálnej tekutiny, ktorá maže a kĺby a poskytuje im odpruženie. Bez dostatočného množstva kyseliny hyalurónovej, synoviálna tekutina stráca schopnosť účinkovať, čo ponecháva kĺby nechránené a chrupavku podvyživenú.
Kyselina hyalurónová bola izolovaná pred asi šesťdesiatimi rokmi zo sklovca, ktorý vypĺňa vnútornú komoru oka.
Jej názov je odvodený z gréckeho slova pre sklo (hyalos), ktorá presne popisuje jeho transparentný, sklený vzhľad.
Kyselina hyalurónová v koži, spolu s vodou a proteínovými komplexmi, vypĺňa medzery v spojivovom tkanive.
Vďaka svojej molekulárnej štruktúre je kyselina hyalurónová ideálna pre priťahovanie a udržiavanie vody.

Záver

Každý rok môžete minúť stovky, dokonca tisíce eúr na hydratačné prípravky na lokálne použitie, ktoré pomáhajú zjemniť Vašu pokožku. Ak však chcete svojej pokožke naozaj dodať vlhkosť, ktorú potrebuje na udržanie pružnosti, posilniť kolagén a minimalizovať vrásky a starecké škvrny, je dobré zvýšiť hladinu kyseliny hyalurónovej. V tomto prípade doplnky výživy s obsahom kyseliny hyalurónovej môžu pomôcť. A ak je pre Vás dôležité udržať si zdravú krásnu pleť, potom je to rozhodne stojí za vyskúšanie.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
33 hodnotení
Akcia -5%
19,00 € 18,05 €
HyaluroniQ 60tbl.
Beauty tabletky HyaluroniQ | Čistá kyselina hyalúronová | Hydratácia a elasticita pokožky | Spomalenie tvorby vrások
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
10 hodnotení
17,00 €
Pleťové sérum MedSkin (kyselina Hyalúronová)
Pleťové sérum MedSkin (kyselina Hyalúronová) | Zjemnenie vrások | Hydratácia | Omladzujúci účinok
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
64 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
19,90 € 18,90 €
Kyselina hyalurónová - krém 50ml.
Krém na pleť s kyselinou Hyalúronovou | Regenerácia pleti | Hydratácia pleti | Proti vráskam | Omladzujúci účinok
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 hodnotení
Náš tip
22,00 €
Intenzívne regeneračné sérum 12x3ml.
Intenzívne regeneračné sérum | Tvár a krk | Regenerácia | Hydratácia | Pružnejšia pokožka | Omladzujúci účinok
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
34 hodnotení
Akcia -5%
15,00 € 14,25 €
Kolagén Collageniq 60tbl.
Beauty kolagén CollageniQ | 100% čistý prírodný kolagén | Elasticita | Pružnosť | Proti vráskam