Biome platobné možnosti

Vplyv Wild Yam na erekciu

Wild Yam, v odborných kruhoch známy ako Dioscorea villosa (Dioskórea huňatá), je popínavá hľuznatá rastlina, ktorá rastie primárne v Severnej Amerike a v Ázii. Je známa aj pod nasledovnými označeniami: kolikový koreň, diablove kosti, reumatický koreň, yuma, čínsky jam, čínsky koreň a mexický divoký jam. Počas 18. a 19. storočia boli korene divokého jamu (wild yam) bežne používané ako liek pri menštruačných kŕčoch a pri problémoch spájaných s pôrodom. Používal sa aj na utíšenie žalúdočnej nevoľnosti a kašľa. Aj dnes sa používa pri liečbe množstva problémov.

Bežné použite Wild Yam extraktu

Jedno z najbežnejších použití výťažku z divokého jamu je zmiernenie symptómov spájaných s menštruáciou a menopauzou. U menštruujúcich žien môže pomôcť zmierniť kŕče, zlepšiť krvácanie a upraviť mesačný cyklus. V prípade žien v menopauze dokáže pomôcť pri nočnom potení, zvlhčení pošvy a pri posilnení vytrácajúceho sa libida. Mnohí ľudia veria, že extrakt z divokého jamu funguje ako prevencia osteoporózy a rakoviny prsníka. Vplyv na vyrovnanie hladín hormónov bol pozorovaný aj u mužov. Divoký jam dokáže urovnať mužské hormóny a vylepšiť náladu a energetické hladiny aj v neskoršom veku.

Extrakt je dlhodobo používaný na zlepšenie sexuálnych funkcií, vrátane liečby impotencie a neplodnosti. Obsahuje aj množstvo antioxidantov a tak ochraňuje telo pred voľnými radikálmi, ktoré ho poškodzujú.

Okrem týchto prínosov, ktoré sa dotýkajú ľudského sexuálneho zdravia, sa využíva na množstvo iných problémov. Mnoho ľudí ho užíva na zmiernenie gastrointestinálnych problémov a na uľahčenie trávenia. Javí sa ako veľmi nápomocný pri miernení problémov so žlčníkom a žlčovodmi, pomáha pri lepšom rozkladaní mastných jedál. Môže tiež pomáhať pri vyrovnaní krvného cukru a je prínosný obzvlášť pre ľudí trpiacich na cukrovku druhého typu. Wild yam dokáže tiež zmierniť podráždenie kože, upokojiť svaly a nervy. Vie tiež pomôcť so symptómami astmy a iných respiračných ochorení a môže pomôcť znížiť hladiny cholesterolu.

Vedľajšie účinky divokého jamu sú relatívne zriedkavé. Najbežnejšími sú sťažnosti na gastrointestinálne poruchy. Niekedy sú hlásené aj bolesti hlavy. Ženy trpiace na rakovinu maternice, vaječníkov alebo prsníka, na cysty na maternici, endometriózu alebo ktokoľvek s nedostatkom proteínu S, by divoký jam užívať nemal. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali výťažku tiež vyhýbať.

Wild yam je dostupný v mnohých formách a informácie o dávkovaní sa líšia v závislosti od užívanej formy. Wild jam sa dá kúpiť aj v práškovej forme, najčastejšie ako tobolky alebo lisované tablety. Je potrebné riadiť sa údajmi na obale alebo odporúčaniami odborníka. Každý, kto sa rozhodne zaradiť divoký jam do svojho každodenného jedálnička, by to mal najskôr prekonzultovať s lekárom.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
15 hodnotení
29,90 €
Viafil XR pre mužov 60tab.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexná podpora zdravej erekcie | Prírodné zloženie | Bez vedľajších účinkov