Biome platobné možnosti

Vrba biela na zlepšenie sexuálnych funkcií

Výťažok z vŕby bielej sa získava z kôry stromu vŕba biela. Vŕba biela sa označuje aj ako Európska vŕba a rastie v Európe a Ázii. Zadná strana listov tohto stromu má belavú farbu, od toho je odvodený aj názov vŕba biela. Kôra tohto stromu obsahuje aktívnu zložku salicín, ktorý je podobný aspirínu (acylpyrínu).

História využitia kôry z vŕby bielej

Najstarší zaznamenaný prostriedok na tíšenie bolesti v histórii je kôra vŕby bielej. Zachovala sa o nej informácia z roku 400 pred naším letopočtom, vystopovať sa dá ešte staršie použitie, a to v starovekej čínskej medicíne dokonca v roku 500 pred naším letopočtom. Vŕba biela sa na liečbu bolesti, horúčky a zápalov používala aj v starovekom Egypte a Asýrii. Pacienti kôru žuli a tým ťažili z liečebných schopností vŕby bielej.

Kôra vŕby bielej obsahuje salicín, taníny a flavonoidy. Salicín je prekurzor syntetického aspirínu a funguje s podobnými výsledkami a so zníženým rizikom vedľajších nežiadúcich účinkov. Prírodné taníny a flavonoidy majú mnoho zdravotných prínosov ako antioxidanty. Sú vhodné aj na protizápalové využitie. Liečebné prínosy vŕby bielej údajne viedli k vytvoreniu aspirínu v 19. storočí.

Použitie výťažku z vŕby bielej

Výťažok z vŕby bielej možno použiť na všetky možné druhy bolesti a zápalu spojené so zraneniami či zdravotnými problémami. Používal sa na liečbu stavov ako je osteoartritída a predmenštruačný syndróm, tiež pri ochoreniach ako prechladnutie a chrípka. Vŕba biela je známa aj protirakovinovými vlastnosťami, hlavne pri rakovine, ktorá napáda pohlavné orgány a reprodukčný systém. Ak sa skombinuje s inými liekmi, zvyšuje vŕba biela efektívnosť liečby.

Výťažok z vŕby bielej zvyšuje prietok krvi po celom tele, vrátane prísunu krvi do mozgu a pohlavných orgánov. Táto liečivá bylina má tiež schopnosť vyrovnať hormóny a znížiť stres. Ak sa skombinuje s inými liečivými bylinkami na podporu sexuálneho zdravia, dokáže zvýšiť libido a sexuálny pud, zlepšuje citlivosť, čím zvyšuje sexuálnu rozkoš. Výťažok z vŕby bielej by sa mal užívať ako spracovaný výživový doplnok, ktorý je špeciálne prispôsobený zdravotnému stavu, ktorý má liečiť. Je tiež potrebné dodržiavať správne dávkovanie prípravku.

Zlepšuje prietok krvi v tele vrátane mozgu a pohlavných orgánov. Zlepšuje celkové zdravie, zvyšuje libido a dodáva energiu pre lepší výkon.

Správne užívanie vŕby bielej pri liečbe

Aj v tomto prípade je dôležité prekonzultovať svoj zámer s lekárom, až potom začať s užívaním výživového doplnku alebo liečiva. Ľudia s určitými zdravotnými problémami, či pacienti užívajúci určité lieky vŕbu bielu užívať nesmú, a to kvôli riziku nežiadúcich účinkov.

Vedľajšie nežiadúce účinky sú podobné ako účinky aspirínu (acylpyrínu) a týkajú sa hlavne tráviaceho traktu. Ide o nevoľnosť, vracanie, problémy s obličkami a riziko alergickej reakcie. Tak ako acylpyrín, aj výťažok z vŕby bielej môže riediť krv, takže by sa nemal užívať s liekmi na riedenie krvi či inými liekmi s rovnakým účinkom. Neužívajte výťažok z vŕby bielej, ak ste tehotná alebo kojíte. Rovnako ako pri acylpyríne, kôru z vŕby bielej by nemali užívať deti mladšie ako 16 rokov kvôli riziku vedľajších účinkov.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
15 hodnotení
29,90 €
Viafil XR pre mužov 60tab.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexná podpora zdravej erekcie | Prírodné zloženie | Bez vedľajších účinkov