Biome platobné možnosti

Výťažok z jujuby a jeho prínos pre zdravie

Zdravotné prínosy extraktu z jujuby sú v Číne dobre známe. Už za vlády dynastie Han ním kŕmili svoje deti, a to je už viac ako 2000 rokov. Využíval sa v tradičnej čínskej medicíne, dokáže totiž pomôcť udržať dobrý zdravotný stav. Deti vďaka nemu spoznajú aj trpkú chuť, takže keď sú choré a musia brať lieky, nemajú s ich príchuťou problém.

Prínosy pre zdravie

Zdravotné prínosy jujubového extraktu sú rozsiahle. Dokáže zahriať telo. Prínosy pre celkové zdravie sú zamerané na žalúdok a slezinu, pretože vyrovnáva „qi“. „Qi“ je životná sila, ktorá umožňuje krvi cirkulovať po tele. Jujubový extrakt teda doslova pomáha krvnému obehu. Pomáha telu aj vyrovnávaním energie, pretože cirkulácia krvi môže nepriaznivo ovplyvniť energiu, ktorú ľudia pociťujú. To je dôvod, prečo ho Číňania užívajú už toľké roky.

Známy je aj jeho tlmiaci vplyv na ľudí a môže sa využívať pri problémoch so spánkom.

Pretože pôsobí na ľudí ako sedatívum, môže byť použitý aj ako regulátor nálady.

Má antioxidačný vplyv na celkové zdravie človeka.

Šupky sa používajú ako lokálne antibiotikum pri viacerých zdravotných problémoch.

Je známy schopnosťou pomôcť pri problémoch s pleťou.

Dokonca sa používa v potravinách a džúsoch.

Všetky tieto zdravotné prínosy z neho robia jednu z metód tradičnej čínskej medicíny, ktorá slúži na udržiavanie dobrého zdravotného stavu a šíria trpkú chuť, ktorú so sebou jujubový extrakt prináša.

Jeden zo spôsobov, ako jujubový extrakt funguje je, že pomáha krvi efektívnejšie prúdiť telom. Toto  dovoľuje slezine a žalúdku fungovať oveľa efektívnejšie. Tie zase vysielajú krv k povrchu pokožky. Pomáha odstraňovať toxíny a odstraňuje zlé látky z tela. Skutočne to nie je komplikované. Je to efektívne a jujuba sa dá jednoducho zaradiť do jedálnička.

Horká chuť sa dá poľahky obísť pridaním niečoho sladkého, či už ide o šťavu alebo recept obsahujúci jujubový extrakt ako prísadu. Malé deti ho môžu užívať už vo veku bábätka, lepšie si tak zvyknú na chuť. Niekedy im môže táto trpká chuť dokonca zachutiť, čo môže pomôcť neskôr, keď je napríklad potrebné, aby užili liek s horkou chuťou.

Nadmerné užívanie jujubového extraktu

Nadmerné užívanie jujubového extraktu môže vyvolať žalúdočné problémy.

Nemal by sa užívať v prípade, ak trpíte nejakými problémami v oblasti brucha.

Pri nadmernom užívaní môže vyvolať črevné ťažkosti.

Jujubový extrakt zvyšuje cirkuláciu a môže zvýšiť produkciu čreva. Ak osoba trpí žalúdočnými problémami, nemala by užívať jujubový extrakt, pretože môže vyvolať vedľajšie účinky a prípadne dehydratáciu v prípade, že sa nepoužije správne. Tak, ako každý výživový doplnok užívaný prvýkrát, mali by ho osoby s problémami čriev a žalúdka užívať opatrne. Každá nezvyčajná reakcia by mala byť odsledovaná a nahlásená lekárovi, aby sa dotyčný uistil, že nejde o škodlivú reakciu na jujubový extrakt.

Jujubový extrakt možno užívať na zlepšenie celkového zdravotného stavu, dokáže tiež vylepšiť stav pokožky a energetické hladiny. Pomáha udržiavať žalúdok a črevá funkčné, dokáže odstrániť toxíny z tela. Jujubový extrakt možno užívať vo forme šťavy, môže sa však stať aj ďalšou pochutinou a korením používaným v kuchyni.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
15 hodnotení
29,90 €
Viafil XR pre mužov 60tab.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexná podpora zdravej erekcie | Prírodné zloženie | Bez vedľajších účinkov