Biome platobné možnosti

Zdravotné výhody borievkového esenciálneho oleja

Zdravotné výhody borievkového esenciálneho oleja možno pripísať jeho vlastnostiam ako antiseptické, potné, antireumatické, depuratívne, antikŕčovité, stimulujúce, žalúdočné, sťahujúce, antinadúvajúce, diuretické, rubefacientálne, hojivé a tonické.

Esenciálny olej z borievky sa získava parnou destiláciou z ihličia, dreva a práškových plodov jalovca, nesúci vedecké meno Juniperus communis. Jeho hlavnými zložkami sú alpha pinén, kamfén, beta pinén, sabinen, myrcen, alpha fellandren, alpha terpinen, gamma terpinen, cineol, beta fellandren, para cymén, terpineol, bornyl acetát a karyofylen a malé množstvo limonénu, gáforu, linaloolu, linalyl acetátu, borneolu a neroli.

Používa sa v mnohých priemyselných odvetviach, ako aj príchuť alkoholických nápojov, ako je gin. Borievka je vždyzelený ker, ktorý je veľmi bežný v Európe. Vonia veľmi pekne, ale je toho omnoho viac, čo sa týka borievky a jej silice, pokiaľ ide o pôsobivé prínosy pre zdravie, a to je to o čo sa zaujímame. Poďme preskúmať niektoré z pôsobivých vlastností a výhod, ktoré borievkový esenciálny olej môže pridať vášmu telu.

Zdravotné výhody

Antiseptické: Borievkový esenciálny olej býval v minulosti veľmi známy ako antiseptikum a ľudí zranených vo vojnách alebo pri atletike sa liečili ním. Dokonca sa používal pri zraneniach matky a dieťaťa počas ťažkých pôrodov. Účinne chráni rany pred hnisaním alebo rozvojom tetanu.

Antireumatické: Borievkový olej podporuje a zlepšuje krvný obeh. Taktiež pomáha pri odstraňovaní toxínov, ako je kyselina močová z tela. Obe tieto vlastnosti pomáhajú v boji proti ochoreniam ako je reumatizmus, artritída, dna, a obličkové kamene, ktoré sa vzťahujú k neoprávnenému šíreniu a hromadeniu toxínov v tele. Tento éterický olej tiež zmierňuje opuchy.

Antikŕčovité: Borievkový éterický olej je tiež účinný na takmer všetky druhy kŕčov, či sú to svalové, črevné, respiračné alebo akékoľvek iné. Uvoľňuje svalové kŕče a taktiež pomáha liečiť kŕčovitú choleru. Tým, že má antikŕčovité účinky, pomáha liečiť veľa iných problémov súvisiacich s kŕčmi.

Sťahujúce:  Tým, že má sťahujúci účinok, tento olej pomáha pri bolestiach zubov, zastavuje vypadávanie vlasov, posilňuje priľnavosť ďasien ku vašim zubom a chráni ich pred uvoľnením či vypadnutím. Tiež posilňuje uvoľnené svaly a dáva pocit pevnosti, telesnej kondície a mladosti. Táto vlastnosť môže byť tiež využitá pri liečbe hnačky. Najvýznamnejším prínosom tejto vlastnosti je v tom, že stiahne krvné cievy a zníži pravdepodobnosť krvácania.

Antinadúvajúce: Prípravky proti nadúvaniu pomáhajú pri odstraňovaní plynov z čriev. Keď sa plyn zachytí v črevách a je vynútený nahor, môže to byť veľmi nebezpečné, a niekedy dokonca smrteľné. Keď sa plyn tlačí nahor, môže udusiť človeka, vytvárať bolesť na hrudníku, poruchy trávenia a nepokoj, zvýšiť krvný tlak, ohrozovať vaše zdravie srdca a vyvolať akútne žalúdočné bolesti. V tomto ohľade vám borievkový olej môže veľmi pomôcť. Účinne odstraňuje plyny priechodmi dole a zabraňuje tvoreniu ďalších plynov. Borievkový olej je tiež veľmi vhodný pre tých, ktorí trpia chronickými plynovými ťažkosťami.

Depuratívne: Esenciálny olej z borievky čistí krv od toxínov, a tým pôsobí ako detoxifikát alebo čistič krvi. Táto vlastnosť je tiež známa ako depuratívna, čo znamená "ten, ktorý čistí". Pomáha odstrániť bežné toxíny, ako sú kyselina močová, ťažké kovy, znečisťujúce látky a niektorých zlúčeniny a hormóny ktoré si telo produkuje samo. Vyčistí krv od týchto bežných toxínov, ako aj iných cudzích toxínov, ktoré sa dostanú do krvi náhodne.

Diuretické: Borievkový olej je v prírode diuretický, čo znamená, že podporuje močenie. Zvyšuje frekvenciu aj objem močenia. Preto je veľmi prospešný pre ľudí, ktorí trpia nahromadením vody v tele, alebo opuchom v dôsledku menšieho alebo chronického zlyhania obličiek. Pomáha týmto pacientom odstránením ďalšej vody z tela močom. Taktiež pomáha ľuďom schudnúť, pretože pri každom močení, sa niektoré tuky vyplavujú z tela. Toto znižuje krvný tlak, odstráni nadbytočné soli a nebezpečné toxíny, ako sú kyselina močová z tela.

Rubefacientálne: Pod názvom rubefacientálny, sa rozumie látka, ktorá robí vášu tvár červenou. Avšak, nespôsobuje to len na tvári, ale aj na zvyšku tela. Takýto činiteľ, pri aplikácii na kožu, zlepšuje krvný obeh tesne pod kožou, do takej miery, že pokožka začína červenať. Toto môže tiež spôsobiť podráždenie na koži, ak sa použije vo veľkom množstve. Opäť platí, že zvýšený krvný obeh pod kožou určite prospieva koži a udržuje ju zdravú a dobre okysličenú.

Potné: Potná substancia je látka, ktorá môže priniesť silné potenie alebo perspiráciu. Toto nie je niečo, na čo by sme mali byť nahnevaný. Občasné potenie spôsobuje, že sa cítite lepšie, zdravšie, a napomáha k odstráneniu toxínov, prebytočnej soli a vody. Tým čistí kožné póry a otvory potných žliaz a mazu, čo zabraňuje akné a iným kožným ochoreniam. Tento olej má silné potné vlastnosti.

Povzbudzujúce: Niektoré z vlastností jalovcového oleja, ako sú jeho schopnosti ako Emenagogue, Galactogogue a diuretikum vyplývajú z jednej vlastnosti tohto oleja ako povzbudzujúci prostriedok. Stimuluje všetky aktivity v tele. Tento stimulačný účinok tiež pomáha prekonať únavu, závraty a depresiu. Zvyšuje aktivitu mozgu a neurónov, nervového systému, sekréciu z endokrinných a exokrinných žliaz, ktoré zahŕňajú sekréciu mlieka, mazu, potu, sĺz, moču a výtok počas menštruácie, tráviaceho a vylučovacieho systému.

Žalúdočné: Tým, že je borievkový olej žalúdočný, udržiava žalúdok v poriadku a udržuje ho dobre fungujúci. Pomáha tiež pri žalúdočných ťažkostiach a vredoch a zabezpečuje riadny tok žlče, žalúdočných štiav a kyselín do žalúdka pre trávenie. Niekedy, vnútorná výstelka žalúdka je zranená v dôsledku predĺženej kyslosti a nakoniec vedie k vzniku vredov. Tento olej vám tiež pomôže sa vyhnúť tejto situácii, pretože udržiava správnu sekréciu žlče v žalúdku. Žlč je základný charakter a neutralizuje kyseliny.

Tonické: Už ste niekedy počuli o zdravotnom toniku? Už ste mali nejaké? Borievkový olej je tiež považovaný za tonikum, pretože tonizuje všetko, vrátane svalov, tkanív, kože, a rôznych iných systémov fungujúcich vo vnútri tela. Toto zahŕňa dýchací, obehový, nervový, tráviaci a vylučovací systém. Tento tonický efekt vás udrží mladými a zdravými po dlhú dobu.

Hojivé: Ak sa aplikuje zriedený roztok tohto oleja na rany, alebo v krémovej zmesi, pomáha hojiť rany rýchlejšie a chráni ich pred infekciou. Tento olej je rovnako prospešný pri liečení vnútorných zranení, rán a vredov.

Iné výhody: Dezinfikuje vzduch a napomáha vyliečeniu obličkové kameňov, zápalu, infekcie močových ciest, akné, ekzémov, kožných ochorení, lupín a zväčšenej prostaty.

Varovanie: Je potrebné sa mu vyvarovať počas tehotenstva, a tí, ktorí majú problémy s obličkami, by ho mali vždy užívať v nízkych dávkach.

Miešanie: Borievkový olej sa dobre mieša s esenciálnymi olejmi z bergamotu, cédru, cyprusy, grapefruitu, gerániumu, lavandínu, levandule, limetky, citrónu, lemongrassu a vetiveru.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
2 hodnotenia
23,90 €
Gél na spevnenie zadku a stehien