Biome platobné možnosti

Krémy proti celulitíde s kofeínom

Celulitída je vrstva tuku uložená pod povrchom kože. Väčšina žien, dokonca i tie chudé má určitý stupeň celulitídy. Aj keď celulitída nie je považovaná za zdravotný problém, ženy majú tendenciu považovať ju za neatraktívnu kvôli jamkovitému vzhľadu podobnému tvarohu. Niektoré krémy, ktoré majú redukovať celulitídu obsahujú kofeín ako podpornú látku.

Celulitída

Celulitída sa zvyčajne prejavuje ako jamky na pokožke stehien, bokov a zadku. Nijako sa nelíši od tuku sa nachádzajúcom sa v iných častiach tela, ale je viditeľná, vďaka svojej polohe blízko povrchu kože. Nerovný vzhľad nastane, keď sa spojivové tkanivo medzi tukom a kožou natiahne, roztrhne alebo napne. Tento stav umožňuje, aby vznikli vypuklé vačky.

Krémy

Výrobcovia krémov proti celulitíde, ktoré obsahujú kofeín tvrdia, že lokálne používanie kofeínu  pomáha eliminovať celulitídu. Táto zložka môže byť uvedená ako kofeín alebo zelený čaj, ktorý  ho obsahuje.

Názor experta

Výskum ukázal, že kofeín v krémoch proti celulitíde, zmenšuje tukové bunky. Tieto krémy nemusia byť schopné preniknúť dostatočne hlboko do kože, kde dosiahnu až na oblasť celulitídy. Firma DS Laboratories vyvinula krém proti celulitíde, ktorý je vybavený patentovanou technológiou a prevratnou novinkou v oblasti kozmetiky – technológiou nanosómov. Mnohé krémy proti celulitíde používajú zastaralú technológiu lipidov, ktorá má napomôcť dopraviť účinné látky do pokožky. Pravdou však je, že nie sú dostatočne malé a preto je väčšina krémov proti celulitíde neúčinná. Nanosómy sú mikroskopické kapsle 200x menšie ako samotné bunky kože. Vďaka tejto vlastnosti dokážu dopraviť účinné látky z krému proti celulitíde priamo na potrebné miesto v pokožke.

Účinky

Anticelulitídne krémy sú vhodné pre zníženie viditeľnej celulitídy. Krém vyrovná  pokožku, čím vyhladí štruktúru oblastí s celulitídou. Krémy s kofeínom môžu dosiahnuť lepšie výsledky, pretože kofeín sťahuje cievy, stimuluje krvný obeh a má protizápalové účinky.

Prevencia / riešenie

Existujú aj iné metódy na zníženie a prevenciu celulitídy. Odporúča sa zdravá strava s dostatkom ovocia a zeleniny. Hydratácia a konzumácia potravín s vlákninou môže tiež pomôcť. Ľudia by mali pravidelne cvičiť aby si spevnili svaly a udržali si zdravú váhu. Fajčenie je spojené s rozvojom celulitídy, takže ďalšia možnosť, ktorú môžete zvážiť je prestať fajčiť.

Autor článku: 

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Akcia -5%Novinka
34,80 € 33,06 €
Gél proti celulitíde Oligo.DX 150ml.
Gél proti celulitíde Oligo.DX | Stehná, zadok, brucho | Vyhladzuje | Hydratuje | Detoxikuje pokožku