Biome platobné možnosti

Pomôže kofeín pri chudnutí?

Kofeín môže napomôcť pri chudnutí alebo zabrániť priberaniu na váhe. Kofeín sa vyskytuje v mnohých nápojoch, vrátane kávy, čaju, energetických nápojov a coly, vo výrobkoch obsahujúcich kakao alebo čokoládu, a v rôznych liekoch a potravinových doplnkoch, vrátane doplnkov zameraných na chudnutie.

Hoci výskum ohľadom spojenia medzi kofeínom a hmotnosťou nie je konečný, existuje niekoľko teórií o tom, akým spôsobom súvisí kofeín s hmotnosťou:

  • Potlačenie chuti do jedla. Kofeín môže na krátky čas znížiť chuť do jedla a tak pomáha pri chudnutí.
  • Spaľovanie kalórií. Kofeín môže stimulovať termogenézu - jeden zo spôsobov, ktorým telo vytvára teplo a energiu z trávenia potravy. Tá má za následok chudnutie.

Viacero štúdií zameraných na kofeín a chudnutie a stratu hmotnosti potvrdilo, že lieky s obsahom kofeínu môžu prispieť k zníženiu hmotnosti. Je však potrebné si uvedomiť, že chudnutie je komplexný proces na ktorý vplýva viacero faktorov okrem kofeínu.

Zapamätajte si: Pri používaní produktov s obsahom kofeínu, ktoré pomáhajú pri chudnutí buďte opatrní. Pri striedmom použití je kofeín vo všeobecnosti bezpečný. Príliš veľa kofeínu však môže spôsobiť nervozitu, nespavosť, nevoľnosť, zvýšený krvný tlak a ďalšie problémy. Vyberajte preto produkty s vhodným obsahom kofeínu.

Okrem toho, niektoré kofeínové nápoje, ako je napríklad špeciálne kávy, majú vysoký obsah kalórií a tukov. Takže, ak ich budete piť priveľa, namiesto chudnutia môžete pribrať na váhe.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Akcia -30%
51 €​ 45 € dávka na 1 mesiac
TOP AKCIA -30% Konečná cena: 31,5 €
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Novinka
37 €​ 34,80 € až 1 mesiac liečby
Pozrieť

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.