Biome platobné možnosti

Ako sa detoxikovať pomocou skorocelu

Semená skorocelu sú vlastne prírodná vysoko rozpustná vláknina, ktorá sa využíva pri mnohých zdravotných prínosoch, vrátane prečistenia čreva a detoxikácie tela. Semená skorocelu pochádzajú z rastliny Plantago ovata (skorocel vajcovitý). Skorocelové semená sú prírodným laxatívom a sú hlavnou zložkou rôznych sypkých laxatívnych produktov. Často sa používa aj na detoxikáciu.

Predtým, než začnete užívať skorocel na detoxikáciu, je potrebné varovanie. V prípade detoxikácie s pomocou semien skorocelu je extrémne dôležité zapiť prípravok dostatočným množstvom vody. Ide minimálne o 2,5 dl alebo aj viac, aby ste zabránili jeho zablokovaniu v tráviacom trakte. Skorocel má potenciál spôsobiť gastrointestinálne symptómy, môže vytvoriť abnormálnu masu v tenkom čreve. Je preto potrebné konzultovať užívanie akéhokoľvek produktu s obsahom skorocelu s vašim lekárom.

Ako pomáha skorocel pri detoxikácii

Existuje mnoho prírodných spôsobov, ako sa detoxikovať. A jedným z nich je použitie skorocelového prášku. Skorocelový prášok (psyllium powder) je pre detoxikačný proces veľmi efektívny. Plevy a semená sa extrahujú, následne sa premiešajú a vytvorí sa z nich prášok. Detoxikácia skorocelom je dobrý spôsob ako odstrániť odpad nahromadený v črevách, ktorý sa tam vyskytne počas trávenia. Pretože skorocel vstrebáva vodu a expanduje, zoškrabuje z črevnej steny nadbytočný telesný odpad. Pre potreby detoxikácie sa skorocelový prášok užíva trikrát denne, najviac však počas siedmych dní.

Jednoduchý spôsob ako detoxikovať so skorocelom

Než začnete s detoxikáciou, odporúča sa užiť nejaké vitamíny, výživové doplnky alebo lieky a počkať dve hodiny. Mali by ste tak urobiť, pretože skorocelové semená môžu ovplyvniť správne vstrebávanie liekov. Keď začnete so skorocelovou detoxikáciou, rozmiešajte prášok v dva a pol decilitroch vody a okamžite ho vypite. Treba to urobiť, aby ste boli schopní látku jednoducho prehltnúť. Po užití prášku vypite ešte ďalšiu polovicu alebo celý pohár vody, aby ste pomohli skorocelovému prášku presunúť sa do tráviaceho traktu. Pred užitím skorocelového prášku môžete užiť dve polievkové lyžice bentonitového ílu. Pomôžete tak zlepšiť výsledky detoxikačného procesu. Jedzte malé množstvá jedál, ktoré obsahujú množstvo vlákniny a každých niekoľko hodín vypite aspoň 2,5 decilitra vody.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.