Biome platobné možnosti

Chlorella – výhody užívania

Chlorella – výhody užívania

V dnešnej spoločnosti nie je dostatok ovocia a zeleniny na dennej báze, a táto skutočnosť sa stáva ešte markantnejšou s každou novou generáciou. Dobrou správou je, že existujú opatrenia, ktoré tieto otázky môžu riešiť, a jedným z riešení je chlorella, zelená jednobunková riasa, ktorá skrýva obrovský výživný potenciál.

Chlorella je ohromujúci balíček pre kompletnú výživu, so zreteľom na to, akou jednoduchou formou života je, často je označovaná ako prírodný multivitamín. Skutočne sa nedá poprieť, že živiny chlorelly sú prírodné a všetky jej prirodzené vlastnosti fungujú spoločne spôsobom, o aký sa jednotlivé výživové doplnky nemôžu ani len pokúsiť. Chlorella je známa pre zabezpečenie obrovského množstva výhod pri boji s radom ochorení a stavov.

Chlorella a chudnutie

Chlorella napomáha úbytku hmotnosti niekoľkými rôznymi spôsobmi. Jej super nízky obsah kalórií, nemení nič na tom, že ponúka kompletné nutričné zastúpenie stravy, takže jej zažívanie môže výrazne pomôcť eliminovať túžbu po jedle. To sa deje preto, že ľudský hlad prichádza keď telo skutočne potrebuje skutočnú výživu, ktorá v dôsledku zlej stravy môže chýbať. Navyše, ak sme sa rozhodli nahradiť nutrične prázdne potraviny mocnými superjedlami ako chlorella, telo má tendenciu dožadovať sa menej nezdravého jedla, pretože je lepšie živené.

Chlorella vyrovnáva váš endokrinný systém a vytvára prostredie, v tele, ktoré napomáha chudnutiu. Chlorella podporuje tvorbu zdravej mikroflóry, baktérií a probiotík v celom tráviacom trakte. To je zásadné pre dobré trávenie a celkové zdravie. Chlorella je tiež efektívny pomocník pre boj proti kandide a premnoženiu kvasiniek. Tieto vlastnosti umožňujú tiež pracovať pri liečení tráviaceho systému a pri detoxikácii organizmu.

Jedna japonská štúdia ukázala, že chlorella znižuje množstvo telesného tuku, vďaka svojej schopnosti napomáhať metabolizmu tukov a zvýšeniu citlivosti na inzulín.

Chlorella je plná vitamínov a minerálov

Vitamíny. Chlorella je bohatá na vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C a E. Poskytuje tieto živiny v celom potravinovom zväzku, ktorý je oveľa lepší ako akékoľvek syntetizovaný vitamín. Majte však na pamäti, že mnohí odborníci teraz hovoria, že vitamín B12 v Chlorelle nie je vysoko biologicky dostupný, takže ďalšie zdroje tohto vitamínu by mali v strave zostať.

Minerály. Ako väčšina tmavo zelených vegetariánskych surovín, chlorella je nabitá veľmi prínosným horčíkom, čo zlepšuje hladinu cukru v krvi, srdcové zdravie, duševné zdravie a relaxáciu aby sme vymenovali aspoň niektoré aspekty. Chlorella obsahuje aj ďalšie dôležité minerálne látky, ako je draslík, železo a vápnik.

Aminokyseliny. Chlorella je bohatým zdrojom bielkovín so zostatkom dôležitých aminokyselín, vrátane všetky podstatných, ktoré naše telo nevyrába. Tieto aminokyseliny sú zodpovedné za prestavbu jemných tkanív a neurotransmiterov v tele, čím významne prispeje k zlepšeniu mnohých funkcií v tele.

Chlorella - výhody pre zdravie

Chlorella je známa pre svoje pozoruhodné účinky na rakovinové bujnenie, pretože je bohatá na prírodné karotenoidy, ktoré môžu zabrániť oxidácii (jednej z hlavných príčin rakoviny a ochorení srdca). Spolu s jej detoxikačnou povahou a schopnosťou vyživovať imunitný systém, chlorella je prírodne anti-karcinogénna.

Diabetes. V predbežných štúdiách, chlorella môže zlepšiť citlivosť na inzulín a hladinu cukru v krvi v priebehu krátkeho času. To môže zabrániť, či zlepšiť podmienky, pri vzniku cukrovky a inzulínovej rezistencie (metabolický syndróm). Predpokladá sa tiež, že chlorella môže chrániť pred vedľajšími účinkami diabetu, ako je strata zraku.

Fibromyalgia. Mnohí lekári uvádzajú, že chlorella znižuje bolesti spojené s fibromyalgiou. V jednej štúdii si účastníci s fibromyalgiou, ktorí konzumovali 10 gramov chlorelly denne všimli definitívne zlepšenie celkových príznakov a kvality života.

Srdcové choroby. Štúdie preukázali, že chlorella môže zlepšiť spracovanie triglyceridov a LDL cholesterolu, a môžu ju tak tiež využívať osoby s vysokým krvným tlakom. Tieto faktory v kombinácii so silnými antioxidačnými vlastnosťami Chlorelly, môžu zabezpečiť účinnú ochranu proti ochoreniu srdca.

Tipy pre používanie Chlorelly

Typická udržiavacia dávka pre chlorelu je 1-5 g denne, ale oveľa vyššie dávky môžu byť použité v boji proti existujúcich chorobám a pre detoxikáciu (až 20-30 gram za deň). Vzhľadom k tomu, je kvalita chlorelly v kategórií superjedlo, ktoré je všeobecne bezpečné, aby sa užívalo vo veľkých dávkach.

Niektorí ľudia zisťujú, že potrebujú začať v malom a postupne zvyšovať dávky, pretože ich telo sa postupne prispôsobí . Môžete začať s tak málo, ako 500 mg za deň, a pridať viac tak pomaly, ako je potrebné.

Súvisiace produkty