Biome platobné možnosti

Chudnutie s chlorellou

Ak ste pribrali niekoľko nadbytočných kíl, ale nemáte chuť na hladovanie pri diéte, či musíte držať diétu zo zdravotných dôvodov, jeden z najmenších organizmov na Zemi môže byť schopný vám pomôcť z toho von. Je známy ako chlorella, a vedci ukázali, že je to mocný nástroj pre chudnutie a mnoho ďalších aspektov dobrého zdravia a života.

Chlorella je mikroskopický, jednobunkový, modro-zelený organizmus, ktorý žije v sladkej vode a slúži ako supervýživový doplnok v rámci prírodnej medicíny. Chlorella sa skladá predovšetkým z jadra a obsahuje obrovské množstvo biologicky dostupného chlorofylu, látky, ktorá pôsobí proti toxínom v potravinách a životnom prostredí. Chlorella obsahuje každý z vitamínov skupiny B, zdravé množstvo C a E vitamínov, aminokyseliny, peptidy, polysacharidy, proteíny a nukleové kyseliny, RNA a DNA.

Ďalším prekvapením je, že chlorella obsahuje rastové faktory, ktoré sú rastliným ekvivalentom ľudského rastového hormónu. Zdravotné prínosy z rastového faktora chlorelly zahŕňajú:

  • Zvýšenie imunity
  • Vyplavovanie voľných radikálov
  • Podpora života priateľských črevných baktérií
  • Lepšie trávenie
  • Zvýšené vstrebávanie živín
  • Regeneráciu nervov
  • Obranu proti rakovine a mnohým iným degeneratívnym ochoreniam

Z týchto dôvodov je veľký záujem o výskum chlorelly, aj keď mnoho výskumov už jej pozitívne účinky preukázalo. Najviac chlorelly sa vyrába v Japonsku, kde je spracovaná do tabliet, sypkého prášku, či výťažkových prípravkov.

A čo chlorella a chudnutie?

Výskumný tím v Japonskom Kjóto zistil, že chlorella podporuje chudnutie tým, že riadi génové expresie,čím sa začne produkovať znížené percento telesného tuku, zníži sa hladina glukózy, a celkovo cirkulujúci cholesterol v krvnom obehu. Výskumníci sledovali dve skupiny účastníkov, jednu s vysokým rizikom ochorení, súvisiacich so životným štýlom, a druhú tvorenú zdravými jedincami. Ich nálezy boli konzistentné naprieč oboma skupinami. Gény pozitívne ovplyvnené chlorellou zahŕňajú tie, ktoré súvisia so signalizáciou, transportom a metabolizmom tukov, vychytávaním glukózy a inzulínových dráh.

Výskumný tím v Kórei zistil, že chlorella môže skutočne zmenšiť tukové bunky , zatiaľ čo ponechá ostatné bunky nedotknuté. Chlorella môže dokonca naštartovať pôsobenie enzýmov na výrobu energie v tukových bunkách a tým prispieť k zlepšeniu metabolizmu.

Chlorella napomáha pri komplikáciách spojených s obezitou

Jedna zvieracia štúdia ukázala, že chlorella má možné použitie ako prírodný liek proti komplikáciám spojeným s obezitou, ktoré zahŕňajú nepravidelnosti v telesnej hmotnosti, lipidový profil, reguláciu a signalizáciu krvnej glukózy,či inzulínu. Táto štúdia preukázala, že stravovanie sa chlorellou vyvoláva prevenciu inzulínovej rezistencie, čo je vzhľadom k jej schopnosti zlepšiť inzulínové signálne cesty. Vedci tiež zistili, že chlorella znižuje hladiny triglyceridov, cholesterolu a voľných mastných kyselín.

Sú to práve beta bunky pankreasu, ktoré ukladajú a uvoľňujú inzulín, čo je hormón, ktorý hrá veľa dôležitých rolí v tele. Jednou z týchto rolí je kontrolovať, či hladina cukru v krvi, inak známeho ako glukóza, sa spáli na energiu okamžite alebo sa uloží ako tuk, či polysachrid.

V nedávnej štúdii, vedci z Taiwanu skúmali, či chlorella má schopnosť chrániť beta bunky a udržať ich optimálne funkčné. Po preštudovaní ochranných účinkov chlorely v bunkových líniách, vedci prišli k záveru, že chlorella je skutočne poskytuje ochranu týmto bunkám, čo má za následok zvýšenie sekrécie inzulínu.

Súvisiace produkty