Biome platobné možnosti

Čierne korenie pre zdravú prostatu

Kto by si pomyslel, že čierne korenie, ktoré dochucuje naše jedlo a dodáva mu lepšiu pikantnú chuť, dokáže tiež v našich telách pomôcť s bojom proti rakovine?

Prínosy čierneho korenia

Čierne korenie dokáže zredukovať množstvo črevných plynov, zabrániť alebo obmedziť oxidatívny stres, zredukovať poškodenie nasýtenými tukmi získanými zo stravy. Je tiež prevenciou množenia baktérií v zažívacom trakte, zlepšuje trávenie a funguje aj ako antioxidant.

Pridávanie čierneho korenia do jedla má mnoho výhod. Užívanie piperínu, výťažku z plodov čierneho korenia, môže posunúť tieto výhody na úplne inú úroveň.

Piperín je výťažok z plodov čierneho korenia a dlhého korenia, ktoré rastú v Južnej Indii. Stal sa mocným výživovým doplnkom a antioxidantom.

Sám osebe má piperín iba obmedzené zdravotné využitie, a to kvôli problémom s jeho vstrebávaním. Keď sa ale použije v kombinácii s inými výživovými doplnkami alebo antioxidantami, vstrebe sa ho v črevách až o 30% viac.

Vyššia miera absorpcie je to, čo mení piperín na sľubný prostriedok v boji proti rakovine. Odborníci zistili, že v kombinácii s kurkumínom, výťažkom z kurkumy, pomohol piperín zastaviť rast rakovinových buniek. Vyššia koncentrácia sa zdá byť schopná zastaviť tvorbu kmeňových buniek rakoviny prsníka.

Čo je piperín?

Piperín je alkaloid, ktorý je zodpovedný za pocit tepla, keď sa skonzumuje. Prvýkrát v histórii ho vyextrahoval nemecký vedec v 19. storočí, takže to bolo už veľmi dávno. Aby bolo ale možné piperín využívať čo najlepšie, musia vedci zistiť vhodnú koncentráciu a kombináciu s inými protirakovinovými agentmi.

Piperín môže pomôcť pri boji proti rakovine prostaty

Jedným druhom rakoviny, proti ktorej môže piperín bojovať, je rakovina prostaty. Výskum ohľadom čierneho korenia a prostaty napreduje. Hoci rakovina prostaty vzniká z pomaly rastúcich nádorov vnútri prostaty, môže sa rozšíriť v prípade, že nebude liečená. Je dôležité zachytiť túto rakovinu včas, než začne metastázovať a šíriť sa z prostaty do kostí, semenných vačkov alebo lymfatických uzlín. Pri včasnom podchytení je rakovina prostaty veľmi dobre liečiteľná. Avšak ak zostane neliečená, môže sa stať fatálnou.

Liečba rakoviny prostaty

Bežné spôsoby liečby rakoviny prostaty sú chirurgický zákrok, chemoterapia, ožarovanie a hormonálna terapia. Teraz sa ukazujú čierne korenie a piperín ako veľmi sľubné alternatívy k tradičnej liečbe rakoviny.

Ako funguje piperín

Piperín funguje tak, že spomaľuje prozápalové cytokíny produkované nádormi. Čierne korenie (piperín) tiež tlmí signály alebo komunikáciu medzi rakovinovými bunkami, spomaľuje rast nádorov a šírenie rakoviny.

Takže čierne korenie a jeho výťažok, piperín, ukazujú veľký potenciál ako prírodné liečivo pre udržanie zdravia prostaty a liečbu rakoviny prostaty. Ako prevencia je vhodné okoreniť vaše jedlo trochou čierneho korenia a užívať výživové doplnky s obsahom piperínu.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.